Новини, Стартапи, Транспорт

Bolt і Kiwi: порівняння сервісів прокату електросамокатів в Києві

16 Вересня, 2020

У Києві став доступним новий сервіс для автоматизованого прокату електросамокатів Kiwi. На початку серпня в Києві запустила самокати компанія Bolt. Публікуємо для вас порівняння сервісу Kiwi з прокатом від Bolt, яке провів журналіст AIN.UA.

Все в смартфоні

Для початку користування сервісом Kiwi необхідно завантажити мобільний додаток в App Store або Google Play, зареєструватися і знайти найближчий самокат на карті. Після сканування QR-коду на самокаті можна ним користуватися.

З Bolt все те ж саме: потрібно встановити додаток Bolt (Android або iOS), через додаток знайти місце оренди та розблокувати самокат, відсканувавши QR-код.

Єдина відмінність – це універсальність додатка Bolt: виклик таксі та оренда самокатів – це сусідні вкладки меню. Відповідно користувачам таксі не потрібно буде заново проходити реєстрацію.

Пошук самоката

Bolt і Kiwi: порівняння сервісів прокату електросамокатів в Києві - transport, startups, news

Карта оренди Kiwi

У Kiwi трохи більша зона покриття: з їхнім самокатом можна доїхати до станції метро «Нивки», тоді як Bolt в цьому напрямку обмежує зону станцією «Політехнічний інститут». Але все відносно, оскільки хоч Kiwi й дозволяє кататися до Нивок, залишити там самокат не можна.

Bolt і Kiwi: порівняння сервісів прокату електросамокатів в Києві - transport, startups, news

Карта оренди Bolt

При цьому обидві компанії повністю покривають центр міста і Поділ, самокати можна знайти на Бессарабській площі або в Маріїнському парку, а також біля центральних станцій метро: «Поштова площа», «Майдан Незалежності» або біля Золотих воріт.

Вартість прокату

Тариф за розблокування самоката Kiwi складає 15 грн, хвилина поїздки в будній день коштує 2,5 грн, у вихідний – 3,5 грн. Одна година користування в будній день обійдеться в 165 грн, у вихідний – 225 грн.

При введенні номера картки для першого депозиту потрібно вибрати один з пакетів: 200, 400, 600 і 1000 грн. Депозит може поповнюватися автоматично, якщо баланс стає менш як десять гривень, в іншому випадку поїздка завершиться самостійно.

Вартість розблокування електросамокатів Bolt – 29 грн, хвилина поїздки в вихідний день – 4,90 грн, а в будній – 2,90 грн. У Bolt одна година користування в будній день обійдеться у 203 грн, а у вихідний – 323 грн. Але зате в Bolt можна орендувати самокат на весь день за спеціальною ціною – 600 грн.

KiwiBolt
Розблокування15 грн29 грн
Вихідний3,5 грн4,9 грн
Будний2,5 грн2,9 грн
Пакет на день600 грн

Куди повертати самокати

Обидва сервіси пропонують залишити самокат в будь-якому місці, де його буде зручно взяти наступному клієнту. Такі зони відзначені на карті. Залишити транспорт у себе у дворі не можна – інакше користувача оштрафують.

Щоб завершити поїздку досить сфотографувати припаркований самокат за допомогою мобільного додатка.

Читайте «Український Спектр» у Facebook.

Український Спектр Читайте «Український Спектр» у Telegram
«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram