Новини

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери

23 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Є важлива причина, з якої багаті люди стають багатшими: вони грамотно інвестують. Наявність фінансових ресурсів і тісних зв’язків з інсайдерами дозволяють цим людям своєчасно отримувати інформацію, робити прогнози і вигідно вкладати свої кошти. У вузьких колах такі вкладення називають «розумні гроші». У Kiplinger недавно проаналізували «рух» на фондових ринках і вивели 50 компаній, акції яких недавно купували мільярдери – фізичні особи або хедж-фонди. У списку багато «внутрішніх» американських компаній, тому ми зупинилися лише на тих, які мають «світову» географію.

Tesla

 • Ринкова вартість: 417,2 млрд доларів
 • Інвестор-мільярдер: Джим Саймонс (Renaissance Technologies)
 • Відсоток портфеля: 1,0%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Опитування чотирьох аналітиків, проведене S&P Global Market Intelligence, показує: Уолл-стріт чекає, що Tesla забезпечить щорічне зростання середнього прибутку на 60% протягом наступних трьох-п’яти років. Вам буде складно знайти іншу компанію вартістю 400+ мільярдів доларів з такими ж прогнозами. Зрештою, за останній рік акції Tesla виросли майже в 6 разів, а сам автовиробник став «найдорожчим» в світі, обігнавши навіть Toyota.

Мільярдер Джим Саймонс більш відомий як філантроп, ніж засновник Renaissance Technologies (166 млрд австралійських доларів). Знаменитий фонд Medallion від Renaissance (відкритий тільки для співробітників і власників) допоміг Саймонсу заробити 23,5 мільярда доларів. І хоча Джим більше не контролює повсякденну роботу фонду, він як і раніше бере участь у виборі акцій.

Renaissance Technologies збільшила свій пакет акцій Tesla на 44% до 1,1 млн акцій у другому кварталі. Хоча це всього лише 1% від вартості фонду компанії, тенденція явно «говорить». У першому кварталі в портфелі Renaissance було всього 0,4% акцій Tesla.

Delta Air Lines

 • Ринкова вартість: 19,7 млрд доларів
 • Інвестор-мільярдер: Білл Міллер (Miller Value Partners)
 • Відсоток портфеля: 2,0%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Воррен Баффет, можливо, позбувся акцій своїх авіакомпаній в другому кварталі, але це не означає, що вони погано підходять для когось ще. Наприклад, фонд Miller Value Partners (3 мільярди австралійських доларів) знайшов щось вартісне в акціях Delta Air Lines. Акції в якийсь момент в травні 2020 торгувалися менш ніж за 20 доларів за акцію, що, ймовірно, стало досить привабливою пропозицією.

Хедж-фонд з Балтімора очолює відомий інвестор Білл Міллер, колишній голова і головний інвестиційний директор Legg Mason Capital Management. Сьогодні, на даному етапі коронавірусу і економічної кризи, Міллер збільшив свою частку в DAL на 11% в минулому кварталі, або на 159 095 акцій. Його загальний пакет становить 1,6 мільйона акцій на суму 44,8 мільйона доларів. Частка DAL становить 2% портфеля фонду Miller Value Partners.

Amazon.com

 • Ринкова вартість: 1,70 трильйона доларів
 • Інвестор-мільярдер: Де Шоу
 • Частка портфеля: 2,6%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Девід Елліот Шоу відмовився від повсякденних операцій свого хедж-фонду багато років тому, але його фонд DE Shaw (82,1 мільярда австралійських доларів) залишається значимим ім’ям на Уолл-стріт. Фонд відомий як піонер в області високошвидкісної «кількісної» торгівлі.

DE Shaw збільшив свої зобов’язання відноcноAmazon.com на 86% у другому кварталі, купивши ще 369 390 акцій і довівши загальну кількість до 794 914 акцій. Частка хедж-фонду в акціях Amazon на кінець другого кварталу становила 2,6% і оцінювалася в 2,2 мільярда доларів.

Цікаво, що засновник і генеральний директор Amazon Джефф Безос колись працював в DE Shaw. Сьогодні, звичайно ж, він пішов від «роботодавця» дуже далеко. 15,4% частка власності в гіганті роздрібної торгівлі Amazon зробила Безоса одним з найбагатших людей планети: за оцінками Forbes, його статок оцінюється в 199,2 мільярда доларів.

Procter&Gamble

 • Ринкова вартість: 343,6 мільярди доларів
 • Інвестор-мільярдер: GQG Partners
 • Частка портфеля: 2,6%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Пандемія позначилася на зростанні акцій PG позитивно: вони виросли на 11% з початку року. Мабуть, для великої консалтингової компанії GQG Partners (30,3 мільярда австралійських доларів) цього виявилося достатньо: у другому кварталі 2020 року ці фірми купили 4,9 мільйона акцій на суму 588,9 мільйона доларів. Зараз цінні папери Procter&Gamble складають 2,6% портфеля акцій компанії.

Adobe

 • Ринкова вартість: 244,8 мільярди доларів
 • Інвестор-мільярдер: Copper Rock Capital Partners
 • Частка портфеля: 3,6%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Adobe завжди була відома як виробник програмного забезпечення для дизайнерів та інших творчих людей. Photoshop, наприклад, настільки популярний, що його часто використовують для позначення будь-якої програми, яка дозволяє редагувати графіку і зображення.

Компанія Copper Rock Capital Partners, що володіє дискреційними активами в розмірі 3,9 млрд доларів, безумовно, великий шанувальник Adobe. У другому кварталі вони збільшили свою частку у виробнику програмного забезпечення з 6830 до 48 167 акцій, вклавши близько 21 мільйона доларів і довівши частку в портфелі компанії до 3,6%.

Alphabet

 • Ринкова вартість: 1,11 трильйона доларів
 • Інвестор-мільярдер: Longview Partners
 • Частка портфеля: 4,6%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Холдинг Alphabet, що володіє Google, входить в число технологічних гігантів. Але навіть після 17% -вого приросту капіталізації з початку року акції холдингу все ще виглядають привабливими.

Консалтингова компанія Longview Partners (сукупний дохід 31,9 мільярда доларів), судячи з усього, є великим шанувальником Google. У другому кварталі вона придбала 685 369 акцій Alphabet на суму 971,9 мільйона доларів, довівши частку до 4,6% від усіх своїх активів.

Mastercard

 • Ринкова вартість: 356,4 мільярди доларів
 • Інвестор-мільярдер: Polen Capital Management
 • Частка портфеля: 4,9%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Mastercard (штат Массачусетс, $356,00), другий в світі «платіжний гігант», має високопоставлених шанувальників. Хоча Berkshire Hathaway Воррена Баффета скоротила свої активи в компанії на 7%, це стало закликом купувати для інших великих інвесторів.

За даними S&P Global Market Intelligence, аналітики оцінюють акції Mastercard позитивно, стверджуючи, що вони забезпечать зростання середньорічного прибутку більш ніж на 18% протягом наступних трьох-п’яти років.

Polen Capital Management у другому кварталі додав 551 407 акцій до своїх активів Mastercard, в результаті чого їх загальна кількість склала майже 5,5 мільйона, а частка в портфелі компанії – 4,9%.

Alibaba Group

 • Ринкова вартість: 768,9 мільярда доларів
 • Інвестор-мільярдер: Деніел Лоеб (Third Point)
 • Частка портфеля: 5,8%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Джек Ма, засновник відомої комерційного онлайн-майданчика (сайти Taobao.com, Tmall, Alibaba.com і ін.), Ще недавно вважався найбагатшою людиною в Китаї. І хоча цю свою позицію він втратив, його компанія не стала менш популярною.

Деніел Лоеб, який відносно відомий як фахівець з хедж-фондам, у другому кварталі придбав 2 мільйони акцій Alibaba Group на суму 431,4 мільйона доларів. Так, це всього 0,07% акцій Alibaba Group, що перебувають в обігу, але цінні папери стали одним з п’яти кращих вкладень хедж-фонду, складаючи 5,8% його портфеля.

Facebook

 • Ринкова вартість: 835,3 мільярда доларів
 • Інвестор-мільярдер: Стівен Мандель (Lone Pine Capital)
 • Частка портфеля: 5,9%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Природно, більше за все акцій найбільшої соціальної мережі – у його засновника і генерального директора Марка Цукерберга. Але ця соціальна мережа дуже популярна серед довгого списку великих інвесторів.

Один з них – мільярдер Стівен Мандель, чий хедж-фонд Lone Pine Capital управляє цінними паперами на суму майже 20 мільярдів доларів. Нещодавно фонд збільшив свою частку в акціях FB майже на 50%, або 1 734 964 акції. Зараз Lone Pine володіє 0,2% від всіх випущених акцій FB, а їх частка в портфелі компанії становить 5,9%.

Мандель, стан якого оцінюється в 2,8 мільярда доларів, відомий своєю майстерністю в фундаментальному аналізі.

Visa

 • Ринкова вартість: 449 млрд доларів
 • Інвестор-мільярдер: Marshfield Associates
 • Частка портфеля: 7,4%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Привабливість Visa для інвесторів легко зрозуміти. Як найбільший в світі платіжний агрегатор Visa займає унікальне положення, дозволяючи користуватися перевагами стрімкого зростання цифрових мобільних платежів та інших безготівкових транзакцій. Воррен Баффет також твердо вірить в цю компанію. Хоча він нещодавно скоротив свої акційні позиції в Visa, Berkshire Hathaway як і раніше володіє майже 10 мільйонами акцій Visa.

Marshfield Associates (3 млрд австралійських доларів) – велика консультаційна фірма, що базується у Вашингтоні, округ Колумбія. До кінця другого кварталу фонд збільшив свою частку володіння Visa до 737 782 акцій. Тепер акції платіжного гіганта займають більше 7% портфеля фонду і оцінюється приблизно в 142,5 мільйона доларів.

Microsoft

 • Ринкова вартість: 1,7 трильйона доларів
 • Інвестор-мільярдер: Кріс Хон (TCI Fund Management)
 • Частка портфеля: 11,7%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

Акції софтверного гіганта Microsoft – природний вибір для портфеля практично будь-якого інституційного інвестора. Операційна система Windows як і раніше є найпопулярнішою в світі, до того ж компанія збільшила свій регулярний дохід, продаючи хмарні послуги (включаючи пакет Office) як корпоративним, так і роздрібним клієнтам.

Одним із власників акцій Microsoft, що заслуговують уваги, є TCI Fund Management, очолювана главою хедж-фонду Крісом Хоном. Фонд має керованих цінних паперів на суму 25,2 мільярда доларів, а стан самого Хона оцінюється в 5 мільярдів доларів. У минулому кварталі TCI прикупила ще 458 722 акції Microsoft, довівши їх загальну кількість до 14,5 млн, а сукупну вартість – до 2,9 млрд доларів. І це цілих 12% в портфелі цього фонду.

Apple

 • Ринкова вартість: 2,14 трильйона доларів
 • Інвестор-мільярдер: Уоррен Баффет (Berkshire Hathaway)
 • Частка портфеля: 44,2%

12 компаній, акції яких зараз скуповують мільярдери - news

«Я не вважаю Apple акціями, – говорить Воррен Баффет. – Я вважаю це нашим третім бізнесом». Баффет не дарма розпорошується похвалами на адресу Apple – в даний час «яблучні акції» становлять понад 44% портфеля Berkshire Hathaway.

Як він не раз зізнавався на каналі CNBC, йому подобається сила бренду Apple, їх екосистема продуктів (таких як iPhone і iPad) і послуг (таких як Apple Pay і iTunes).

«Це, напевно, кращий бізнес, який я знаю в світі, – сказав Баффет в лютому. – І це більш серйозні зобов’язання, які у нас є в будь-якому бізнесі, крім страхування та залізниць».

Маючи понад 245 мільйонів акцій, Berkshire є третім за величиною акціонером Apple після Vanguard і BlackRock – гігантів в світі пасивно керованих індексних фондів. За даними Forbes, Баффет, статок якого становить приблизно 82 мільярди доларів, володіє 5,7% випущених акцій Apple.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu