Бізнес, Гроші, Інвестиції, Новини

У що вкладати після пандемії: 10 перспективних секторів для інвестицій

06 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Спалах коронавірусу змінив спосіб життя і роботу багатьох людей. Директор з інвестицій JM Finn Фредді Колкахун вважає, що нинішня криза знаменує собою прощання зі старою економікою, заснованою на нафтових і банківських акціях. Їй на зміну приходить нова система, орієнтована на технології.

Business Insider з’ясував у фондових менеджерів і фінансових аналітиків, які галузі економіки виглядають найбільш перспективними. Ось як виглядає топ-10 секторів за версією британських інвесторів та індексу MSCI, який дозволяє відстежувати зміни у вартості акцій.

У що вкладати після пандемії: 10 перспективних секторів для інвестицій - news, investytsiyi, groshi, businessУ що вкладати після пандемії: 10 перспективних секторів для інвестицій - news, investytsiyi, groshi, business

Цифрові платежі

Зростання популярності інтернет-покупок наближає людство до відмови від готівки. За словами Колкахуна, це серйозний стимул для компаній, які проводять цифрові платежі, таких як Visa і PayPal.

В індекс MSCI Digital Economy Index входять компанії, пов’язані з цифровою економікою: Visa, MasterCard і Apple. У період з січня по травень 2020 року їхні акції виросли на 11,15%.

Для порівняння: індекс MSCI IMI, який охоплює всі великі, середні та дрібні компанії на розвинених ринках, за той же період знизився на 9,72%.

Поновлювані джерела енергії

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон взяв на себе зобов’язання приділяти більше уваги екології після завершення пандемії коронавірусу. Країна планує домогтися нульових викидів вуглецю до 2050 року.

Стюарт Кларк, керуючий портфелем активів з Quilter Investors, вважає, що енергетичні компанії виграють від цього рішення – особливо ті з них, які працюють з поновлюваними джерелами енергії. «Зелені технології принесуть користь тим, хто бере участь в декарбонізації. “Брудні сектори” – наприклад, нафтові компанії – також можуть отримати вигоду з цього процесу», – говорить він.

MSCI World Climate Change Index відстежує показники компаній, що виробляють знижену кількість вуглецю, таких як Tesla і Johnson and Johnson. В цьому році цей індекс знизився на 6,05%. Падіння може бути пов’язане з тим, що до складу індексу входить багато невеликих компаній, більш схильних до волатильності. Крім того, на показники підприємств, представлених в індексі, могло вплинути падіння цін на нафту.

Технології

За словами Кларка, перехід на віддалену роботу посилив позиції власників хмарних сервісів (Microsoft і Amazon Web Services), а також виробників обладнання і чіпів для серверів.

Акції компаній, що входять в MSCI ACWI Information Technology Index, серед яких Microsoft, Intel і Samsung, додали 4,49% з початку року.

Автоматизація/робототехніка

Автоматизація полегшує роботу і домашнє життя. Аналітики PwC у 2017 році передбачили, що робототехніка і штучний інтелект допоможуть підвищити ВВП Великобританії на 10% до 2030 року. Колкахун вважає, що пандемія здатна прискорити цей процес, оскільки компанії шукають способи скорочення витрат.

«Вони намагаються автоматизувати процеси в допоміжних і контролюючих структурах», – зазначає він.

Індекс MSCI Robotics, який відстежує американські акції, включаючи IBM і Salesforce, показує зростання на 0,24% з січня.

Електронна комерція

Закриття багатьох магазинів і довгі черги в супермаркетах в період ізоляції підвищили популярність онлайн-торгівлі. Колкахун вважає, що це принесло користь таким компаніям, як Amazon і Ocado, які продають ecommerce-технології по всьому світу.

«Деякі люди продовжать купувати товари онлайн – принаймні, поки не з’явиться вакцина. Це дозволяє їм знизити ризик зараження, пов’язаний з походом в магазин за покупками», – пояснює він.

Ця тенденція також зміцнює становище логістичних компаній (наприклад, UPS) і тих, хто управляє складами та розподільними центрами.

MSCI Next Generation Innovation Index, в який входять компанії, що займаються електронною комерцією, показує зростання в 10,48%.

У що вкладати після пандемії: 10 перспективних секторів для інвестицій - news, investytsiyi, groshi, business

Інфраструктура

Уряд Великобританії взяв на себе зобов’язання по реалізації великих інфраструктурних проєктів, таких як розгортання 5G, розвиток мережі велосипедних доріжок і точок зарядки електромобілів. Касим Зафар, головний спеціаліст з інвестиційних стратегій в EQ Investors, вважає, що спрямування державних коштів в ці сфери може зробити витрати на інфраструктуру «ключовим фактором на шляху до відновлення».

MSCI Europe Infrastructure Index, в який входять акції таких британських компаній, як National Grid і Vodafone, за перші п’ять місяців 2020 року знизився на 10,06%.

Автомобілебудування

Зафар каже, що зростання популярності електромобілів може стимулювати автомобілебудування – особливо, якщо чутки про урядову програму утилізації старих дизельних автомобілів виявляться правдою.

«З огляду на те, що зміна клімату і проблема чистоти повітря стоять на порядку денному в уряді, ми вважаємо, що сектор може показати деяке зростання – звичайно, якщо вдасться знову відкрити магазини», – вважає він.

Проте, індекс MSCI Automobiles and Components, який відстежує позиції таких відомих брендів, як Tesla і Toyota, в цьому році знизився на 13,2%.

Охорона здоров’я

Охорона здоров’я – це величезний бізнес. Саме цей сектор повинен вирішити безліч проблем сучасності – від створення вакцини проти коронавірусу до підтримки старіючих суспільств. Світові витрати на охорону здоров’я, за прогнозами Deloitte, досягнуть $10,059 трлн до 2022 року.

Шерідан Адманс, директор з інвестицій в The Share Center, розповідає, що люди продовжують купувати товари для здоров’я навіть в нестабільні часи, про що явно свідчать недавні закупівлі ліків під час пандемії.

«Очікується, що інновації допоможуть підвищити якість медичного обслуговування і знизити витрати на нього», – додала вона.

Акції, що відстежують в рамках MSCI Europe Health Care Index, в цьому році зросли на 2,4%. В індекс в тому числі входять компанії, які намагаються лікувати коронавірус: Roche Holding, GlaxoSmithKline та AstraZeneca.

Видобуток сировини

На перший погляд шахтарі пов’язані зі старою економікою. Але для створення нових матеріалів, які дозволять скоротити викиди вуглецю, знадобиться сировина, і тут не обійтися без видобувних компаній.

«Товари масового споживання – важлива частина нашої економічної реакції на зміну клімату, – вважає Адманс. – Багато майбутніх змін неможливі без постійних інвестицій в сировинні компанії. Наприклад, для виробництва енергоефективних акумуляторів виробникам знадобляться літій, кобальт, графіт і нікель».

Серед компаній даного сектора – BHP Group і Rio Tinto. Індекс MSCI Metals and Mining в цьому році знизився на 9,12%, що може бути пов’язано як з падінням цін на нафту, так і з побоюваннями з приводу викидів вугледобувної промисловості.

Комунальні послуги

Оскільки під час ізоляції все більше людей переходять на роботу з дому, попит на комунальні послуги буде тільки збільшуватися, і інвестори платформи EQi намагаються скористатися цією ситуацією.

CEO EQi Річард Пірсон заявив, що торговельна активність в секторі зросла на 64% в порівнянні з минулим роком, і назвав цей показник «досить скромним».

«Результати деяких компаній на платформі EQi особливо вражають. Наприклад, акції компанії United Utilities, що забезпечує водопостачання, в період ізоляції виросли на 146% в порівнянні з попередніми трьома місяцями, а Severn Trent зафіксувала зростання на 141% за той же період».

При цьому індекс MSCI UK Utilities Index з початку року знизився на 9,01%.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu