Інвестиції, Новини, Стартапи

Український стартап Carbominer отримав seed-інвестиції від фонду SMRK

06 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Венчурний фонд SMRK надав інвестиції українському екологічному стартапу Carbominer. Він розробляє технології, що дозволяють добувати вуглекислий газ з атмосферного повітря, який потім планують перепродавати тепличним господарствам для прискорення росту рослин та іншої вирощуваної продукції.

Заснували стартап Микола Осейко та його донька Вікторія. Микола має більш ніж 25 років досвіду у фінансах і HR, а Вікторія три роки займається діджитал-маркетингом.

Ми познайомилися зі стартапом і дуже надихнулися їхньою технологією зі збору CO2 з атмосфери нашої планети з використанням модульної установки. Carbon Capture — це один з найбільш перспективних напрямків у боротьбі за зниження рівня СО2 і ми вважаємо, що Carbominer може розв’язати цю задачу інноваційним способом (…). Розуміючи важливість проблеми, перспективи ринку і з огляду на перші результати команди — ми вирішили підтримати проєкт фінансуванням

Коментар SMRK

Отримані кошти стартап витратить на створення промислових модулів для добування вуглекислого газу та розширення команди. Наразі шукають однодумців, які хочуть розвиватись разом із Carbominer.

До кінця цього року стартап планує виробити перше обладнання та протестувати його роботу в теплицях. Окрім того, компанія збирається виходити на західний ринок, особливо цікавлять такі країни як Туреччина, Іспанія Нідерланди та інші країни з розвиненою тепличною галуззю.

Торік Carbominer переміг в національному фіналі ClimateLaunchpad, а потім потрапив до ТОП-16 світових проєктів конкурсу в Амстердамі.

Доступ до екологічного життя та зменшення негативного впливу людини на природу — це одні з головних цілей ЄС та проєкту Green Deal.

Український стартап Carbominer отримав seed-інвестиції від фонду SMRK - startups, news, investytsiyi

Що таке Green Deal

У грудні 2019 року Єврокомісія презентувала масштабну програму перетворення Європейського Союзу на вуглецево-нейтральний континент — European Green Deal. У рамках цього проєкту планують зменшити викиди СО2 на 50-55% у 2030 році, максимально посилити ефективність використання ресурсів, припинити забруднення екології та відновити біорізноманіття.

Green Deal охоплює всі сфери економічного життя та спрямований на створення нової стратегії росту, яка прагне трансформувати ЄС у справедливе та процвітаюче суспільство з сучасною ресурсоефективною та конкурентоспроможною економікою.

Нагадаємо також, що Єврокомісія змінить директиви щодо відновлювальної енергетики — більш амбітні цілі.

Чому Green Deal на часі в Україні

Масштабна європейська програма Green Deal прагне перетворити Європу на перший у світі кліматично нейтральний континент. Відповідність новим правилам гри, які формує ЄС, серед яких скорочення викидів CO2 та перехід на альтернативну енергетику, є практичною реалізацією євроінтеграційного курсу України, які зможуть принести:

  • додаткові інвестиції;
  • нові можливості для українського бізнесу;
  • робочі місця.

Уряд продовжує активно працювати над удосконаленням законодавства та імплементацією європейських норм на шляху до досягнення декарбонізації та енергонезалежності.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu