Криптовалюти, Люди, Новини, Технології

Нобелівський лауреат Пол Кругман порівняв криптовалюти з іпотечною кризою у США 2008 року

31 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман попередив про нестійкість ринку криптовалют, порівнявши його із кризою іпотечного кредитування у США 2007-2008 років. Він пояснив це тим, що криптовалюти стали популярними у людей, які не цілком усвідомлюють пов’язані з цим економічні ризики.

“Є тривожні відлуння краху іпотечних кредитів 15-річної давності”, – говорить Кругман у статті, опублікованій у The New York Times.

Кругман розповів, що «бачить незручні паралелі» між криптовалютою та крахом іпотечних кредитів у США, який поставив увесь ринок житла на коліна та спровокував глобальну фінансову кризу 2007–2008 років.

Криза іпотечних кредитів була, по суті, результатом того, що банки видавали кредити людям із груп підвищеного ризику, коли відсоткові ставки були низькими, а ціни на житло стрімко зростали, пояснив він. Щойно ринок став насиченим, домовласники опинилися у негативному власному капіталі, нездатному погасити свої кредити, що призвело до величезних втрат для кредиторів.

Кругман стверджує, що криптоінвестори, які вкладаються в спекулятивні фінансові продукти, не розуміють пов’язаних із цим ризиків. Економіст навів дослідження NORC, яке показало, що 55% власників цифрових активів не мають диплома коледжу. Кругман назвав результати опитування доказом того, що інвестиції у криптовалюти стали популярними у робітничого класу.

“Багато позичальників не розуміли, у що вони вплутуються”, – сказав він у статті для NYT. «А криптовалюти з їхніми величезними коливаннями цін, начебто, не пов’язаними з фундаментальними факторами, настільки ризиковані, наскільки це можливо».

Однак на сьогоднішній день криптовалюти не є системними ризиками, вважає Кругман: «Цифри недостатньо великі, щоб зробити це». За даними CoinGecko, весь крипторинок коштує приблизно 1,7 трильйона доларів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu