Новини, Розробникам, Стартапи, Технології

Порівняння Jira vs Trello: що вибрати для моєї команди

14 Жовтня, 2020

Існує маса варіантів програмного забезпечення для управління проєктами. Проте, дві популярні назви, які ви зустрінете навіть після поверхневого пошуку в Інтернеті, – це Jira та Trello. Вибір Jira vs Trello ще більш заплутаний, оскільки обидва сервіси належать Atlassian, і обидва мають схожий підхід до управління проєктами з використанням карткового інтерфейсу, тобто канбан-дошки.

Більшість компаній обирають Trello, оскільки він пропонує широкі функціональні можливості для стандартних завдань управління проєктами. Jira, з іншого боку, призначена для управління проєктами розробки програмного забезпечення, хоча є організації, які покладаються на Jira для загального управління проєктами.

Ціна – також основний фактор. Використання Trello починається з обмеженого безкоштовного рівня, який ідеально підходить для окремих осіб або невеликих груп з більш основними потребами управління проєктами. Водночас у Jira, ви за 10 доларів в місяць даєте доступи 10 користувачам.

Jira проти Trello – Що краще?

Якщо ви не працюєте над програмним проєктом, ми радимо вибрати Trello. Ціна вище, але ви можете налаштувати Trello за допомогою функцій, необхідних для управління проєктами в будь-якій галузі. Проте, є ситуації, в яких Jira може мати більше сенсу.

 • Trello найкраще підходить для незалежних працівників або особистих проєктів, оскільки має безкоштовний рівень з необмеженою кількістю особистих дощок.
 • Trello також підходить для великих груп, яким потрібні прості способи інтеграції з електронною поштою і яким потрібен гнучкий інструмент.
 • Jira найкраще підходить для команд, які тісно співпрацюють з розробниками програмного забезпечення або ІТ-відділами
 • Jira найкраще підходить для невеликих команд, яким необхідно перейти на платний рівень
 • Між двома Trello є найбільш ефективним рішенням для загального управління проєктами.

Огляд Jira

 • Розроблено з урахуванням програмних проєктів
 • Дуже вигідні ціни для невеликих команд до 10
 • Широкий вибір сторонніх додатків
 • Вистава «Дорожня карта» допомагає командам стежити за виконанням своїх проєктів

Jira в основному зосереджена на управлінні проєктами розробки програмного забезпечення – факт, який стає очевидним, коли ви заглиблюєтесь в продукт.

Команди також можуть налаштувати Jira так, щоб він діяв як універсальний інструмент управління проєктами. BigPicture – це популярний сторонній плагін, оскільки він підтримує такі функції, як область дії та діаграми Ганта.

Інтеграція Jira з Confluence, а також шаблони документів на вкладці сторінки забезпечують прості способи додавання необхідних документів в проєкти. Він також підтримує корисні функції, такі як «при згадках», які можуть привернути увагу колег до документа.

Jira підтримує близько 2000 інтеграцій додатків, створених сторонніми розробниками, а Confluence – близько 874.

Огляд Trello

 • Безкоштовна версія підходить для багатьох користувачів
 • Підтримує автоматизацію для більш ефективного виконання основних завдань
 • Підтримує перетворення електронної пошти в задачу
 • Фундаментальні функції управління проєктами вимагають доповнень і за замовчуванням не включені

Trello значно спрощує настройку і загальне управління проєктами. З цієї причини Trello часто є кращим вибором для більшості компаній, які не створюють програмне забезпечення.

Сам Trello дуже простий, і будь-яка команда, яка вибрала безкоштовний рівень, ймовірно, виявиться розчарованою, якщо їм потрібен складний функціонал. Наприклад, Trello не має календаря, і ви можете отримати його тільки через каталог Power-Ups. Те ж саме стосується подання тимчасової шкали.

Більшість компаній, ймовірно, захочуть перейти хоча б на бізнес-рівень, який коштує 9,99 дол. США на користувача в місяць (оплачується щорічно). За ці гроші послуга містить в собі необмежений доступ до Power-Ups, а також 1 000 автоматизацій для підвищення ефективності вашого робочого процесу.

Найкраще для маленьких команд – Jira

Для невеликих команд менше ніж 10 користувачів Jira, ймовірно, є найкращим вибором. У Trello є безкоштовний рівень, тоді як Jira буде стягувати фіксовану суму в 10 доларів в місяць (оплачується щорічно) за 10 членів команди. Різниця в тому, що Trello не дуже повнофункціональний на своєму безкоштовному рівні, а розміщене рішення Jira дешевше, ніж платний рівень Trello.

Карти завдань Jira підтримують вкладення, коментарі, підзадачі, а також можливість пов’язувати завдання один з одним. Функція Jira Confluence також дозволяє при необхідності посилатися на документи.

Найкраще для великих команд – Trello

Великі команди, які оплачують корпоративний рівень, також отримують доступ до більш просунутих функцій автоматизації. На рівні підприємства ви також можете отримати ключові функції, які потрібні великим групам, наприклад, IdP SAML, в той час, як адміністратори можуть контролювати, які бонуси може використовувати команда.

Ще одна особливість, яку можуть знайти великі команди, – це можливість пересилати електронні листи прямо на дошку Trello, вона автоматично перетворює їх в задачу. Хоча люди багато скаржаться на електронну пошту, це все ще основний спосіб спілкування багатьох великих команд. Проста інтеграція з Trello – великий плюс.

Найкраще для команд, що працюють в ІТ – Jira

Для компаній, які вже вклали кошти в Jira для відстеження помилок, розробки вебсайту компанії або створення продуктів, використання Jira як розширення має великий сенс. Це дуже актуально для команд, які повинні тісно співпрацювати з командою розробників програмного забезпечення. Використання одного і того ж інструмента полегшує взаємодію між командами і дозволяє зрозуміти, як структурований їх робочий процес управління проєктами.

Jira спеціально створений для розробки програмного забезпечення, але все ще досить гнучкий, щоб працювати як загальний інструмент управління проєктами.

Кращий для фрілансерів – Trello

Оскільки Trello пропонує безкоштовний рівень з необмеженою кількістю особистих дощок, немає сумнівів, що це – найкращий вибір для фрілансерів, які працюють поодинці. Він також підтримує до 10 групових дощок, а це означає, що ви можете запросити колег або навіть клієнтів, коли необхідна командна робота.

Ще одним недоліком безкоштовного рівня Trello для окремих користувачів є те, що розмір вкладених файлів обмежений – 10 МБ кожен, а платні рівні підтримують максимум 250 МБ на кожне вкладення. Безкоштовні користувачі також не отримують великої підтримки, крім повідомлень на форумі, а також навчальних посібників YouTube.

В цілому, безкоштовна пропозиція Trello є фантастичним інструментом для окремих працівників, яким необхідно добре організовувати свою роботу.

Jira vs Trello: Вердикт

У Trello і Jira є багато пропозицій для користувачів, але якщо вибір між тим чи іншим, то Trello – кращий в цілому. Єдиним винятком з цього є будь-який, хто займається розробкою програмного забезпечення, для якого Jira спеціально створена.

Якщо ви шукаєте всеосяжний, з можливість налаштувати все, інструмент управління командою і проєктом для середньої компанії, ви можете вибрати Jira.

Проте ви повинні знати, що для використання Jira доведеться витратити набагато більше часу на налаштування та адаптування інструменту під себе. Але якщо ви впораєтеся, відзначите простий і зручний трекер часу, детальність звітів, прекрасну візуалізацію і велику кількість налаштувань фільтрації.

Якщо ви шукаєте простий у використанні інструмент управління проєктами та завданнями для своєї невеликої команди, Trello може стати найкращим вибором. З його простим, але добре розробленим призначеним для користувача інтерфейсом він пропонує невеликим командам легкий вхід у світ управління командами та проєктами.

 

 

 

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu