Історії, Новини, Соціальні медіа

Історія Instagram. Від картинок і хештегів до корпорації за 10 років

22 Жовтня, 2020

6 жовтня 2010 з’явилася нова соціальна мережа для обміну фотографіями – Instagram. За 10 років невеликий додаток перетворився на величезну платформу, яка поєднує розваги, бізнес і найважливіші події світу. Ми підготували матеріал про історію соціальної мережі – від 0 до мільярда користувачів.

2010 – поляроїд назавжди

Instagram заснували Кевін Сістром і Майк Крігер. У далекому 2010 році вони створили додаток, де люди могли обмінюватися, коментувати та лайкати фотографії. Спочатку Instagram дозволяв робити знімки квадратної форми, як камери моментальної фотографії Polaroid і Kodak Instamatic.

6 жовтня 2010 року додаток з’явився в App Store. Вже за перший тиждень його встигли завантажити 100 000 користувачів. У грудні кількість користувачів перевищила 1 млн.

Розробкою раннього варіанту логотипу Instagram і першими фільтрами займався фотограф-консультант Коул Райз. У додатку навіть є ому присвячений фільтр – Rise. Перший фільтр придумав Сістром на своєму ноутбуці. Він називається X-Pro II.

#2011 – хештеги в маси

Уже через рік після офіційного запуску, проєктом зацікавились Twitter і Facebook. Попри успішний старт і просування, команда розробників залишалася невеликою. У 2012-му в ній працювали 13 розробників і фотограф-консультант.

У 2011-му Instagram продовжив нарощувати кількість фільтрів, а також в цілому змінив дизайн, включаючи іконку програми.  Також варто згадати впровадження хештегів, які допомагали категоризувати фотографії та вибирати цікаві теми.

2012-2015 Facebook вступає у гру

У квітні 2012 року Facebook купив компанію за $1 млрд. За умовами, засновники повинні були зберегти контроль над Instagram. В результаті Цукерберг свою обіцянку не виконав.

У тому ж році додаток офіційно з’явився на платформі Android. Його завантажили більше мільйона разів тільки за першу добу. Ще одніє. важливою зміною стала можливість записувати короткі відео. Спочатку вони були тривалістю всього 15 секунд. У грудні 2013 року Instagram отримав власний месенджер – Direct.

Одним з важливих змін цього періоду є перенесення рекламної бізнес-моделі Facebook в Instagram, додаток починає заробляти на розміщенні реклами. Це перший крок до переходу з творчої тематики до комерціалізації. Instagram поступово перетворюється в більш розширений варіант соцмережі, де важливі не стільки фотографії, як побудова особистого бренду користувача.

2016-2017 – stories, stories everywhere!

2016 рік став важливим для Instagram. Головне – оновився дизайн іконки та самого додатка. Замість старого «фотоапарата» з’явилася більш мінімалістична картинка з градієнтом.

Ще одним важливим нововведенням стала поява нових алгоритмів, які тепер демонстрували публікації за захопленнями людини замість хронології. У 2016 році соцмережа запускає Stories. Ця функція згодом стане практично головним способом комунікації на платформі. У 2019-му їх щодня дивилися 500 млн користувачів.

Зростання кількості створюваного контенту справив великий стрибок для комерційних проєкт. З’явилася статистика і бізнес-акаунти. Instagram відкриває нові можливості для ведення бізнесу та створення свого бренду. Багато в чому це стало можливо через розширення статистики профілю, яка включає охоплення публікації, категоризацію передплатників, статистику по лайках.

2018-2019 – засновники прощаються з Instagram

У червні 2018 року запустили платформу IGTV. Вона дозволяє завантажувати відео довжиною до години та переглядати їх безпосередньо через додаток. Головною фішкою став зручний перегляд контенту в тому положенні, в якому ми зазвичай використовуємо телефон.

Кевін Сістром і Майк Крігер покинули проєкт у вересні 2018 року через складні взаємини з Марком Цукербергом. Спочатку він обіцяв керівництву Instagram повну автономність і свободу, але був незадоволений «занадто швидким розвитком».

2020 року – одна з головних медіаплатформ

За свою 10-річну історію Instagram з простого фотообмінника перетворився на повноцінну бізнес-платформу, яка приносить мільйони своїм користувачам. Зрозуміло, що заробляє на цьому і Facebook.

10 років тому Instagram був збитковим, але дуже творчим і самобутнім сервісом, який нагадував нам про часи поляроїдних «квадратних» фотокарток. Тоді проєкт потребував інвестицій і погодився на пропозицію Facebook, який повинен був допомогти правильно побудувати структуру, але не заважати розвиватися.

Зараз Instagram – потужна соціальна мережа, яка змогла вивести на новий рівень розуміння реклами, фотографії та в цілому споживання контенту. Сьогодні вже Instagram потрібен Facebook, інакше материнська компанія втратить дуже багато.

Тому Facebook активно намагається зробити симбіоз двох систем. Нещодавно ми писали, що компанія об’єднає Direct і Messenger в одне ціле. Поки неясно, чи стане це початком остаточного поглинання Instagram, але все це означає завершення чергової епохи.

Щоб перейнятися святковим настроєм і згадати багату історію Instagram, в сервісі з’явилася кумедна функція. Тепер можна поміняти іконку на будь-яку з минулих – від першої тестової до підтримки ЛГБТ-прайду.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu