Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

Як організувати ідеальну пітч-сесію для інвесторів: чотири поради від експертів

22 Жовтня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Під час пітч-сесії ситуація часто складається не на користь стартапів. В середньому інвестори приділяють презентації всього 3 хвилини та 44 секунди, а з 1000 проєктів фінансування отримують всього 100. Тому так важливо правильно презентувати свій стартап.

Ось що для цього радять зробити експерти.

Як організувати ідеальну пітч-сесію для інвесторів: чотири поради від експертів - startups, porady, news, businessЯк організувати ідеальну пітч-сесію для інвесторів: чотири поради від експертів - startups, porady, news, business

Вивчіть свою цінність, ринок та інвесторів

Під час підготовки презентації вивчіть ці три фактори.

 1. Цінність проєкту: як ви звертаєтесь до проблеми клієнта, вирішуєте її новим або кращим способом і чому люди готові платити за ваше рішення. Почніть з проведення інтерв’ю з користувачами, щоб отримати якісні дані та прямі цитати від вашої цільової аудиторії. Потім підготуйте матеріал: реєстраційні форми на безкоштовні пробні версії, участь в соціальних мережах і лист про наміри, щоб включити їх у свою презентацію.
 2. Розмір ринку. Можливо, це найважливіший елемент вашого виступу – якщо ви не зможете довести, що ваш продукт або послуга потрібні значній групі людей, жоден інвестор не буде вкладати в вас. Продемонструйте, що ви знаєте про своїх конкурентів і про те, як змінюється ваш ринок. Вивчіть тенденції, звіти та думки експертів, щоб переконатися, що ви знаєте свій ринок зсередини та зовні; чим глибше ви його розумієте, тим сильніше буде ваше нова пропозиція.
 3. Ваші потенційні інвестори. Нарешті, дізнайтеся більше про тих, кому будете розповідати про свій проєкт. Часто засновники стартапів забувають, наскільки це важливо. Чим більше ви знаєте їх і розумієте, що їм потрібно, тим вищі ваші шанси на отримання інвестицій. Пошукайте їх в інтернеті та запитайте знайомих, зустрічались вони з ними та чи можуть вони дати вам уявлення про те, що може їх зачепити. Крістоф Соллі, також відомий як Pitch Doctor, радить дізнатися, в які компанії вони інвестували в минулому, в чому досягли успіху, і, найголовніше, чого вони чекають від майбутнього?

Складіть коротку та цікаву історію

Ваша презентація може багато розповісти інвесторам. Якщо це 40 слайдів дрібного тексту, готуйтеся, що аудиторія буде нудьгувати. Час інвесторів цінний, і більшість з них шукають причини відмовити вам. З самого початку зустрічі вам потрібно переконати їх у зворотному.

Для початку попрацюйте над подачею і зробіть презентацію якомога коротшою. Глядачі повинні легко зрозуміти основні тези, навіть якщо тільки побіжно переглядають їх.

Обов’язково додайте в презентацію наступні пункти:

 1. опис проблеми;
 2. ваше рішення;
 3. бізнес-модель;
 4. покрокове керівництво або демонстрація вашого продукту / послуги;
 5. маркетинг та продажі.

В першу чергу розкажіть про сильні сторони проєкту. Це можуть бути:

 • аналіз конкурентів;
 • склад вашої команди;
 • прогнози та основні етапи;
 • статус і тимчасова шкала.

На останньому слайді вкажіть суму грошей, яку ви просите, і залиште свої контактні дані.

Гейб Зіхерманн, виконавчий директор Failosophy, пропонує черпати натхнення з пітч-сесій інших компаній. В інтернеті можна легко знайти матеріали Google та Airbnb, а також відео з їхніх виступів. Спробуйте вивчити пітч-сесії компаній з вашої галузі, щоб зрозуміти, на чому слід зробити акцент, але не просто копіюйте їх: враховуйте різницю в моменті часу, технологічному розвитку і ринковому попиті. Універсальних шаблонів для пітчу немає, тому чим більше ви вивчаєте чужий досвід, тим більше у вас шансів підготувати ідеальну презентацію компанії.

Коли ви починаєте планування, пам’ятайте, що у вас повинна бути єдина версія презентації.

«Інвестори спілкуються один з одним і обговорюють, що ви представили кожному з них, – каже Зіхерманн. – Якщо ви розповідаєте їм різні історії, то про це стане відомо, інвестори будуть менш схильні довіряти вам і вашій ідеї».

Ви можете адаптувати текст виступу на пітч-сесії, якщо ви виступаєте перед інвесторами в різних секторах, але суть повинна бути незмінною.

Продемонструйте свій продукт або послугу

Щоб інвестори повірили вам, вони повинні побачити ваш проєкт в дії. Звичайно, це залежить від того, чи був уже створений продукт, як і в якому масштабі він працює. Проте, якщо ви можете надати фрагмент рішення, відео його використання або макет, вам буде легше переконати інвесторів.

Пам’ятайте, що демонстрація повинна бути плавно інтегрована в вашу презентацію. Уникайте збоїв: заздалегідь налаштуйте обладнання, завантажте браузер і перевірте (кілька разів), що все працює бездоганно. Якщо ваша компанія орієнтована на додаток або послугу, обов’язково підкресліть, як просто ними скористатися і налаштувати під свої потреби. Намагайтеся не використовувати складні технічні терміни: якщо інвестори їх не знають, вони швидко втратять до вас інтерес.

Поясніть, чому ви – потрібна людина

Багато засновників стартапів помилково думають, що інвестори хочуть бачити в презентації величезні фінансові прогнози. Насправді вони хочуть знати, що ви та сама людина, яка може зробити бізнес успішним. Самі по собі цифри нічого не значать.

Щоб довести, що ви підходите для цієї задачі, почніть презентацію з факту, що підтверджує вашу мотивацію. Чим більш він особистий, тим краще.

Крістоф Соллі радить: «Нехай розповідь буде емоційною. Продемонструйте реальних людей і приклади з життя. Покажіть свої власні емоції, свою пристрасть, і наскільки ви дбаєте про роботу над ідеєю ».

Наприклад, якщо ви займаєтеся інноваціями в області пакування харчових продуктів, ви можете розповісти, що у вас є родич з алергією на горіхи, який зазнав анафілактичний шок через перехресне забруднення на пакувальних фабриках. І тепер ваша місія – забезпечити чистоту упаковки та чітке маркування для всіх.

Завдання ідеальної пітч-сесії – переконати всіх в тому, що ваш стартап буде успішним, і в тому, що ви – той сама людина, яка приведе проєкт до успіху. Це більше, ніж заробити гроші – це запрошення стати частиною захопливої нової історії. Ваша презентація повинна відповідати на питання «чому»: чому це рішення, чому зараз, чому ви. Так ви зробите пітч-сесію не просто переконливою, але і гідною інвестицій.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu