Кар'єра, Новини, Розробникам

На які професії в IT буде найбільший попит в 2021 році

28 Жовтня, 2020

Якщо ви хочете будувати кар’єру в IT, кращого часу  ніж зараз – годі й чекати. IT-сфера не перший рік очолює рейтинг галузей з найбільш швидкозростаючою кількістю співробітників. Попит на таких фахівців у 2020 році тільки зросте. У фокусі уваги експерти по аналітиці даних, блокчейну і штучному інтелекту.

З чого почати свою роботу в IT і куди податися, щоб побудувати успішну кар’єру?

"Все ще не маєте картки mono?" Зараз саме час!

Для наших читачів ми з’ясували, які спеціальності користуються найбільшим попитом, і склали власний рейтинг.

Data scientist

Неможливо розпочати рейтинг найгарячіших IT-спеціальностей якось інакше. Особливо, тому що саме в цій області найактивніше шукають новачків. Експерт з Data Science об’єднує в собі аналітика, фахівця по машинному навчанню і візіонера, виявляє в даних приховані можливості.

Крім потужного технічного апарату, йому потрібні розвинені навички комунікації – успіх дата-сайентіста залежить від того, як він отримує вихідну інформацію від колег і презентує їм результати.

В Data Science приходять професіонали зі статистики, аналітики та інших областей, пов’язаних з серйозним аналізом даних. У цю професію можна також перейти з аналітики даних, спеціалістам які менше займаються кодом і математикою і більше занурені в організацію інформаційних сховищ.

У data science всі програмують – добре б освоїти Python і розібратися з машинним навчанням. Але Data Scientist відрізняється від суміжних фахівців тим, що він створює моделі машинного навчання – і це найголовніший скілл, який необхідно прокачувати.

Бізнес аналітик

Якщо у вас є досвід роботи з базами даних і аналітичними системами, вам відкрита дорога в аналітичні департаменти компаній.

Такі вакансії зараз відкривають різні організації, адже про користь даних для бізнесу вже говорить навіть  ледачий. Так що аналітик може вибирати цікаву йому галузь і за бажанням змінювати напрямок діяльності всередині своєї компанії – застосування цим навичкам знайдеться і в стратегічному управлінні, і в виробничих напрямках, і в маркетингу.

Аналітик працює з сховищами даних, які вже існують. Він користується вже готовою інфраструктурою і менше бере участь в проектуванні.

Щоб почати кар’єру бізнес-аналітика, вам знадобиться серйозно оволодіти Excel і мовами запитів до баз даних, познайомитися з OLAP і багатовимірними кубами.

Експерт з хмарних інфраструктур

Ще один напрямок, який вже кілька років набирає популярність. Початківець може претендувати на посаду хмарного інженера, де він буде проектувати, впроваджувати та підтримувати віртуальні інфраструктури даних. Тут не обійтися без уміння працювати з Amazon Web Services, OpenStack і Microsoft Azure, хмарними базами даних і API.

Безліч шматків сервісу можна не писати з нуля, а «віддати на аутсорс» вже готовим хмарним рішенням – такі є в Amazon або Azure.

Досвідчений фахівець може розвиватися горизонтально або піднятися до хмарного архітектора, який забезпечує стратегічний розвиток корпоративних віртуалізованих рішень. Відповідно, до практичних навичок потрібно додати знайомство з ITSM, принципами управління даними, автоматизації процесів в мультивендорних архітектурах.

Data Engineer

Data Engineer або інженер даних – людина, яка відповідає за інфраструктуру даних, їх вилучення, зберігання і обробку.

Data Engineer легко зможе:

  • зрозуміти суть запиту і зібрати необхідні дані;
  • вибудувати архітектуру Пайплайна даних;
  • перетворити отриману дослідником модель в готовий продукт.

Інженер даних – така ж повноцінна робота, як дата-сайентіст, а в деяких компаніях користується навіть більшим попитом. Одна справа – придумати і написати модель, і зовсім інше – впровадити її в продакшн, а потім підтримувати і покращувати швидкість. Саме цією підготовчою і інфраструктурною роботою повинен займатися інженер даних. Імовірно, що в 2020 році буде величезний попит на дата-інженерів. Вони коштуватимуть дуже дорого, і їх буде мало.

Як видно з обов’язків дата-інженера, його роль в компанії супер важлива – він бере участь в початковій і фінальній стадії аналізу даних, а також підтримує створені Пайплайни.

Працюючи в парі з Data Scientist, інженер даних в рази підвищує ефективність його діяльності. Для цього професійного дата-інженеру потрібно мати сильні навички програмування, щоби писати якісний, «чистий» код, а також глибоке розуміння екосистеми великих даних і розподілених систем.

Якщо коротко, то його навички – це Hadoop, MapReduce, Hive, Pig, дата-стрімінг, NoSQL і SQL. Разом з тим йому необов’язково володіти фундаментальними знаннями в математиці і мати досвід побудови алгоритмів, на відміну від дослідника даних.

Fullstack-розробник

Такий фахівець відмінно розбирається у всіх етапах роботи над програмним рішенням – від проектування до бойового запуску і підтримки. Він не має бути гуру розробки, але накопичена експертиза забезпечує йому набір робочих інструментів для запуску проекту практично власноруч.

Що fullstack-розробнику потрібно знати про бекенд? Усе. Fullstack – це найбільш затребувана людина на ринку. Найголовніший його плюс в тому, що йому не потрібно складно пояснювати і передавати інформацію іншому. Всі комунікації – у нього в голові, він просто бере і робить все сам.

Очевидно, що багаторічний досвід розробки – це головна умова при прийомі на роботу fullstack-розробника. На співбесіді вас можуть ганяти по деталях роботи серверів і мереж, баз даних і API, розпитувати про створення інтерфейсів, технології налагодження ПЗ і інформаційної безпеки. Величезною перевагою також буде вміння управляти проектом і керувати командою разносортних фахівців.

DevOps-інженер

Напрямок DevOps тісно пов’язаний з розробкою – це набір технологій, покликаних спростити створення програмних продуктів. Сюди входять системи для автоматизації роботи програміста, хмарні середовища для спільної роботи фахівців, системи тестування ПЗ і контролю версій.

Фахівці з DevOps повинні відмінно розбиратися в тому як влаштована IT-інфраструктура, моніторингу продуктивності та інших технічних аспектах, пов’язаних з організацією процесів розробки.

Основна цінність таких фахівців – їх багатопрофільність, вони можуть виконувати завдання розробника, QA фахівця, продакт-менеджера або системного адміністратора. DevOps-інженер, застосовуючи різні управлінські системи та технологічні рішення, займається автоматизацією життєвого циклу програмного забезпечення.

Зараз з’являється все більше способів автоматизувати, спростити і прискорити розробку. Цих сервісів безліч, вони постійно розвиваються, і DevOps-інженеру потрібно за ними стежити і розбиратися в них. У цій сфері відбувається чергова «технологічна революція», і якщо DevOps-інженер хоче бути цінним, відставати не можна.

У цій області важливо залишатися в тренді існуючих технологій і кращих практик. DevOps-інженеру слід постійно покращувати свої професійні навички у всіх аспектах, пов’язаних зі створенням ПЗ і хмарними інфраструктурами. В іншому ця професія схожа на роботу впроваджувача, що апріорі включає і консалтингову складову.

Спеціаліст по IoT

Розумні будинки, просунуте медичне обладнання, інтелектуальні промислові агрегати – всі ці та безліч інших напрямків відкривають нові області IT зі своєю унікальною проблематикою і неймовірними можливостями.

Фахівці з підключених пристроїв засновують і очолюють перспективні бізнес-напрямки, так що IoT можна сміливо називати фронтиром нового покоління.

Щоб почати кар’єру в цій сфері, достатньо впевнено себе почувати в якійсь окремій IT-дисципліні, чи то хмарні технології чи інтеграційні платформи, edge computing або інформаційна безпека.

Спеціаліст, який готовий поглиблювати, розширювати і розвивати свої знання, може швидко побудувати кар’єру і стати світовою зіркою на своєму полі – навіть якщо мова йде про якусь виключно вузьку нішу.

Network admin

З очевидних причин, такі фахівці теж ніколи не залишаються без роботи. Ця професія оптимально підходить для початку кар’єри.

Крім того, на цьому полі відмінно почувають себе експерти, які прагнуть до досконалості в своїй майстерності – досвід такого співробітника стабільно позначається на його зарплаті.

Мережеві адміністратори готові усувати проблеми в будь-який час дня і ночі, а вільний час вони проводять за підвищенням своєї кваліфікації. Набір вендорськіх сертифікатів сильно спрощує пошук роботи молодому фахівцю, а через кілька років роботи і зовсім стає обов’язковим додатком до резюме.

Фахівець з інформаційної безпеки

Чим вище зростає цінність даних, тим сильніше цінуються експерти по їх захисту. За останні кілька років їх престиж виріс ще сильніше на тлі скандалів з вірусами-шифрувальниками, витоками цінної інформації і іншими неприємними історіями.

До того ж, і державні регулятори прагнуть навести порядок в новій для себе цифровій сфері, а значить, ринку потрібні фахівці з новими стандартами.

Спеціаліст з безпеки може бути або програмістом, або інженером, або системним адміністратором. Так зазвичай і буває: фахівці з інформаційної безпеки виростають або з сисадмінів, які знають залізо, або з програмістів, які знають, як працює софт.

Служби інформаційної безпеки займаються і залізом, і ПЗ, і інтернет-системами, і закритими інфраструктурами. У цій області можуть знайти себе колишні розробники або менеджери проектів, не кажучи вже про IoT-фахівців. Фактично, будь-який підтверджений практичний досвід в IT дозволяє претендувати на позицію фахівця з інформаційної безпеки, а решта залежить від здатності і бажання навчатися.

На які професії в IT буде найбільший попит в 2021 році - developers, news, career

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu