Бізнес, Інвестиції, Країна, Новини

Найпривабливіші для інвесторів країни Латинської Америки

30 Жовтня, 2020

Кілька десятиліть Латинська Америка вважалася одним з найневдаліших регіонів для ведення бізнесу через гіперінфляцію і політичну нестабільність.

Зараз основні проблеми вдалося вирішити, і Латинська Америка надолужує втрачені можливості. Ці чотири країни стали особливо привабливими для інвесторів.

Найпривабливіші для інвесторів країни Латинської Америки - news, country, investytsiyi, businessНайпривабливіші для інвесторів країни Латинської Америки - news, country, investytsiyi, business

Чилі

Ще з 1970-х років країна активно залучала іноземні інвестиції. Інвестори-нерезиденти можуть скористатися Декрет-законом 600, який встановлює для них ті ж правила, що і для місцевих інвесторів, і дає безліч переваг. Наприклад, найвища ставка корпоративного податку в Чилі становить 27%.

Торгова угода 2004 року, між країнами встановила чилійські тарифи в розмірі 6% на більшість товарів. За перший рік дії угоди імпорт збільшився на 30%, що спонукало Чилі підписати наступні торговельні угоди з Канадою, Мексикою, Китаєм, Японією, Європейським Союзом, Південною Кореєю, Брунеєм, Новою Зеландією і Сінгапуром. Зараз Чилі активно реалізує двосторонні торговельні угоди.

Колумбія

Найбільший торговий партнер Колумбії – США, на частку яких припадає велика частина експорту та імпорту країни. У 2017 році експорт з Колумбії в Штати склав $19,6 млрд.

Попри відсутність технологічно розвинутої економіки, Колумбія може отримати вигоду з попиту на сировинні товари. Вона входить в топ-20 експортерів нафти у світі, а у 2019 році вона експортувала приблизно 616 барелів сирої нафти в день.

У Колумбії діє програма лібералізації торгівлі, яка включає зниження податків на прибуток корпорацій.

Зараз цей податок дорівнює 30%. Нове податкове законодавство, прийняте в грудні 2018 року і яке набрало чинності 1 січня 2019 року, пропонує податкові пільги для стимулювання інвестицій, економічного зростання та зайнятості.

Перу

Ще десять років тому три з п’яти перуанців вважалися бідними. Але, за даними Світового банку, Перу може впоратися з бідністю швидше, ніж передбачалося раніше. З 2005 по 2013 роки рівень бідності (відсоток населення, що живе на $5,50 в день) впав з 52,2% до 26,1%. Бідними перестали бути 6,4 млн людей.

У 2006 році США і Перу уклали Угоду про розвиток торгівлі. Мита на 80% промислового експорту в Перу були скасовані, а податок на інші товари планувалося поетапно скасувати до 2016 року. Також були знижені тарифи на експорт сільськогосподарської продукції.

На відміну від Колумбії та Чилі, основним торговим партнером Перу є Китай. США знаходяться на другому місці з незначним відставанням. Президент Перу Мартін Альберто Віскарра Корнехо зберігає незалежність від політичних партій, просуває реформи проти корупції в законодавчій і судовій гілках влади, а також обіцяє не балотуватися в президенти у 2021 році, коли закінчиться його термін.

Однак економіка країни серйозно постраждала від наслідків пандемії. Зберігаються нерівність, перенаселеність і переважно неформальна економіка привели до падіння ВВП країни на 30%.

Мексика

Мексика підписала найвідомішу торговельну угоду останніх років – Північноамериканська угода про вільну торгівлю (NAFTA), яка також поширюється на Канаду і США. Країна входить до складу найбільшого торгового блоку у світі.

На Сполучені Штати припадає близько 46,59% мексиканського імпорту та 76,49% експорту. З моменту укладення NAFTA обсяг торгівлі між США і Мексикою виріс більш ніж в чотири рази. При цьому непропорційно велика частина операцій припадає на грошові перекази. Експати, що відправляють гроші через Western Union, не можуть забезпечити стійку і сильну економіку. Однак схоже, що країна вже впоралася з наслідками рецесії 2009 року, коли економіка Мексики втратила 6%.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu