Бізнес, Новини, Стартапи

Топ-10 найдорожчих стартапів світу, що потерпіли невдачу

31 Жовтня, 2020

Видання Cbinsight представило добірку найдорожчих стартапів світу, що потерпіли невдачу. Ось 10 компаній, які не змогли добитися успіху при мільйонних інвестиціях. Серед основних причин – нездатність отримувати стабільний дохід, погана відповідність продукту ринку, програш конкурентам і брак коштів.

Solyndra – $1,6 млрд інвестицій

Компанія пропонувала сонячні панелі за інноваційною технологією ще з 2000-х років. Розробка дозволяла максимально раціонально використовувати поверхню сонячних панелей. Solyndra вдалося залучити в сумі майже $1,6 млрд інвестицій, включаючи $535 млн від уряду США. Компанія оголосила про банкрутство 1 вересня 2011 року, залишивши без роботи понад 1000 осіб. Серед причин: обвал світових цін на компоненти сонячних панелей. Solyndra не витримала конкуренції, оскільки іншим компаніям вдалося знизити вартість на свої розробки.

Топ-10 найдорожчих стартапів світу, що потерпіли невдачу - startups, news, businessТоп-10 найдорожчих стартапів світу, що потерпіли невдачу - startups, news, business

LeSports – $1,4 млрд інвестицій

Стартап LeSports родом із Гонконгу повинен був стати найбільшим власником прав на трансляції спортивних заходів у Китаї. Менше ніж за 4 роки, компанія оголосила про банкрутство – засновник Цзя Ютінг заборгував кредиторам близько $3,6 млн.

Arrivo – $1 млрд інвестицій

Засновники стартапу пропонували свою версію гіперлупу – високошвидкісного транспорту. Через рік у кінці 2018 року компанія була змушена закритися через брак фінансування.

Jawbone – $929,9 млн інвестицій

Американський стартап Jawbone виробляв фітнес-трекери, bluetooth-гарнітури і колонки. Отримавши до 2014 року оцінку в $3,2 млрд, продукція займала менше 3% ринку. Jawbone розпочала ліквідацію активів у липні 2017 року, проіснувавши 17 років.

Better Place – $675,3 млн інвестицій

Про ізраїльську компанію Better Place заговорили у 2007 році. Стартап хотів виробляти електромобілі. Отримавши $675,3 млн інвестицій і випустивши менш як 1000 електрокарів, керівництво заявило про банкрутство у 2013 році. Компанія не змогла впоратися з проблемами, пов’язаними з логістикою, що завадило їй масштабуватися.

Abound Solar – $614 млн інвестицій

Abound Solar була провідною американською компанією з виробництва сонячних батарей. Борги компанії перевищили $100 млн, а успішно продукцію реалізувати не вдавалося. Як повідомлялося, Abound Solar не змогла конкурувати з китайськими виробниками. У 2012 році компанія збанкрутувала.

Theranos – $500 млн інвестицій

Компанія Theranos представила в 2003 році еволюційну технологію для аналізу крові, за допомогою якої можна виявити безліч захворювань. За 15 років вона припинила свою діяльність – Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) звинуватила засновницю і колишнього президента Theranos у «масовому шахрайстві». «Інноваційна розробка» так і не була створена, а компанію оголосили банкрутом.

Essential Products – $330 млн інвестицій

Стартап Essential від творця операційної системи Android Енді Рубіна закрився менш ніж за 3 роки. За час свого існування компанія випустила тільки смартфон Essential Phone, який отримав неоднозначні відгуки й погано продавався. Наступний пристрій, а також низка інших технологій були анонсовані, проте до релізу не дійшло.

Pets.com – $110 млн інвестицій

Pets.com – онлайн-зоомагазин запустився в листопаді 1998 року і закрився за 2 роки. Для залучення клієнтів компанія багато в чому покладалася на знижки. У результаті фірма весь час продавала товари за ціною, нижчою за собівартість. Керівники повернули гроші інвесторам і продали домен зоомагазину.

ScaleFactor – $104 млн інвестицій

Американський стартап ScaleFactor створював інструменти на базі штучного інтелекту, які замінювали бухгалтера на підприємстві. За 6 років на ринку, компанія оголосила про закриття. ScaleFactor використовувала агресивну тактику продажів і приділяла пріоритетну увагу гонитві за капіталом. Як результат, на задній план відійшло створення програмного забезпечення, яке в кінцевому підсумку не відповідало анонсованим технологіям – продукт не був ефективним. Крім цього, керівництво стартапу спробувало приховати масштаби реального збитку.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu