Новини, Поради, Продуктивність

Метод «помідора» – ключ до максимальної продуктивності

06 Листопада, 2020

Час – найцінніший ресурс, і потрібно використовувати його розумно. У цьому допоможе метод «помідора» – техніка тайм-менеджменту, яка дозволить стати продуктивніше і виконувати роботу набагато швидше.

Зосередитися на одному завданні буває непросто. Звичка не зосереджуватися на чомусь одному знижує якість роботи і забирає багато часу.

При розмові про втрачений час можна згадати закон Парето. Він звучить так: 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату.

Італійський економіст Вільфредо Парето виявив цю закономірність, коли збирав горох в саду: він зауважив, що отримав 80% гороху з 20% кущів. Теорію підтверджує закон Паркінсона: він говорить, що робота заповнює весь відведений на неї час. Тому одну і ту ж задачу можна виконати за 30 хвилин або за дві години – в залежності від того, скільки часу на неї виділив виконавець.

Як метод «помідора» допомагає зосередитися

Метод «помідора» – техніка тайм-менеджменту, запропонована італійцем Франческо Чирилло. Під час навчання в університеті Чирилло зрозумів, що не встигає підготуватися до іспитів, хоча витрачає на навчання багато часу. Він став шукати способи підвищити концентрацію і для початку присвятити продуктивному навчанню хоча б десять хвилин часу. Щоб контролювати час, Чирилло використовував кухонний таймер у вигляді помідора – так з’явилася назва його методу.

Техніка «помідора» допомагає зосередитися на завданні та виділити достатньо часу для відпочинку.

Як працює метод «помідора»:

  • необхідно встановити таймер на 25 хвилин і працювати цей час з максимальною віддачею. Можна виділити на завдання більше або менше часу, але важливо не відриватися під час роботи;
  • через 25 хвилин можна зробити перерву на 5-10 хвилин, щоб зарядитися енергією перед наступним робочим відрізком.

Цей метод допомагає використовувати час більш розумно. Наприклад, багато студентів проводять безсонні ночі перед іспитом і все одно не засвоюють матеріал. Річ у тому, що більшу частину ночі вони просто перемикаються між різними справами й не зосереджуються на головному.

Перерви підвищують продуктивність

Метод «помідора» також допомагає досягти балансу між роботою і відпочинком. Короткі проміжки зосередженої роботи набагато ефективніше безперервної діяльності з втратою концентрації. Довга робота над одним завданням негативно впливає на фізичний і моральний стан. Перерви кожні 25 хвилин допомагають розслабитися і перезарядитися. Під час перерви можна випити кави, перекусити або зробити невелику зарядку.

Що робити, якщо часто сидите кілька годин над завданням, яке хочете зробити швидше? Спробуйте виділити для нього певний час, встановіть таймер, а коли час закінчиться, переходьте до наступного завдання. Так можна навчитися виконувати роботу швидше.

Письмовий іспит триває певний час, якого, як правило, вистачає, щоб впоратися з усіма завданнями. Але якщо учень складає іспит вдома і без обмежень за часом, він буде писати його набагато довше.

Проте не варто забувати про якість роботи. Якщо 25 хвилин недостатньо для якісного виконання поставленого завдання, варто виділити більш тривалі проміжки часу.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu