HR, Кар'єра, Новини, Поради

Як справити хороше враження під час онлайн-співбесіди

06 Листопада, 2020

Головне завдання кандидата під час співбесіди – справити хороше враження. Через пандемію більшість співбесід перейшли в онлайн-формат. Налагодити контакт з рекрутером під час розмови по відеозв’язку складніше, ніж при особистій зустрічі. Професор психології та маркетингу Арт Маркман дав чотири поради, які допоможуть отримати бажану посаду.

Розкрийте свої сильні сторони

Резюме проходить кілька етапів розгляду, перш ніж кандидата запросять на співбесіду. На першому етапі відбору претендентів на вакансію досить багато, тому менеджери по персоналу приділяють більше уваги їх недолікам, щоб скоротити кількість кандидатів. У решти претендентів рекрутери оцінюють вже сильні сторони, щоб запросити кращих на співбесіду.

У процесі інтерв’ю теж важливо показати переваги перед іншими кандидатами. Для цього можна скласти розповідь про те, як ваші сильні сторони розкриваються в процесі роботи та допомагають у виконанні завдань. Потім цю розповідь можна буде використовувати для відповідей на запитання інтерв’юера.

Продемонструйте комунікативні навички

Співбесіда – відмінна можливість показати, наскільки добре ви ладите з іншими людьми та здатні влитися в команду.

Зазвичай резюме і рекомендаційні листи містять багато інформації про досвід і уміння, проте вони мало говорять про особистість людини.

Під час співбесіди важливо продемонструвати комунікативні навички. В ході відповідей на запитання можна навіть почати обговорення та обмінятися ідеями з інтерв’юером. Проявіть інтерес до компанії та покажіть, що з вами буде легко працювати.

Покажіть готовність вчитися

Більшість кандидатів не володіють всіма навичками, необхідними для бажаної посади. Частину навичок потрібно буде освоїти в процесі роботи, це зажадає відкритості й готовності до навчання.

Швидше за все, на співбесіді вам поставлять питання, на яке ви не зможете відповісти. Не намагайтеся приховати, якщо  не знаєте відповідь.

Брак знань – не завжди є проблемою. Менеджер по персоналу запросив вас на співбесіду – швидше за все, він вважає, що у вас є необхідні для роботи навички. Відсутність однієї з навичок – не привід для рекрутера подумати, що він зробив помилку. Якщо ви не можете відповісти на питання, спробуйте обговорити цю тему з інтерв’юером, надайте йому можливість поділитися знаннями. Так ви продемонструєте готовність вчитися новому і вміння слухати.

Проявіть інтерес до культури компанії

Робота на новому місці – зміна звичних умов: нові робочі звички та інша філософія компанії. В більшості випадків при знайомстві з новим порядком людина схильна протидіяти йому, тому що незнайомі умови менш передбачувані.

Однак під час співбесіди важливо проявити інтерес до культури та особливостей нової компанії. Дізнайтеся, як проходить навчання нових співробітників, і поставте кілька запитань про робочий процес. Так ви покажете інтерв’юеру готовність освоїти культуру компанії та стати частиною команди.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu