Гроші, Життя, Новини

5 міфів про гроші: що заважає добре заробляти

09 Листопада, 2020

Щоб збирати гроші і отримувати дохід, важливо вибрати відповідну інвестиційну стратегію. А ще – позбутися від помилок, які заважають ефективно розпоряджатися грошима і багато заробляти. Фінансовий консультант Аліса Баркан розповідає про найпоширеніші міфи про гроші.

Міф №1: Гроші псують людей

Поширена помилка, яку багато хто чув з дитинства: гроші роблять нас жадібними і непорядними. Але як шматок паперу або кількість нулів на екрані може володіти такою силою? Гроші самі по собі не можуть бути поганими чи хорошими. Питання в тому, як ми ними розпоряджаємося.

Мої клієнти часто використовують цей міф, щоб виправдатися. Вони кажуть, що не заробляють більше через свою чесність, а також не хочуть здатися жадібними в очах інших людей.

Назвати себе чесним клієнтам легше, ніж визнати одну з реальних причин:

  • вони думають, що не можуть запропонувати людям нічого цінного;
  • їм незручно говорити про гроші і зарплати;
  • вони вважають, що не заслуговують отримувати більше грошей;
  • вони не працювали в повну силу.

Демонізація грошей – слабке виправдання того, що у вас їх немає. Ви можете заробляти в кілька разів більше і зберігати доброту і порядність. Щоб домогтися фінансового успіху, не потрібно укладати угоду з дияволом.

Міф №2: Щоб заробити гроші, потрібні гроші

Цей міф в основному належить до інвестицій, запуску бізнесу або залучення початкового капіталу для розвитку проєкту. Я не заперечую, що гроші необхідні для реалізації ідей. Але в першу чергу вам потрібно дещо інше – мозок. Тоді ви знайдете спосіб, як отримати гроші.

Ви можете перейти на більш високооплачувану роботу, виграти грант або знайти інвестора – для всього цього необхідно думати і діяти, а не відкривати гаманець.

Міф №3: Щоб ефективно розпоряджатися грошима, необхідна спеціальна освіта

Уміння поводитися з числами і уміння поводитися з грошима – два різних досвіди. Бухгалтери, аналітики і фінансисти повинні добре розбиратися в цифрах, тому до їх кваліфікації висуваються певні вимоги.

Інша справа – здатність правильно розпоряджатися грошима. Для цього вам потрібно освоїти тільки чотири простих дії: додавання, віднімання, множення і ділення. А ще навчитися керувати емоціями, щоб вони не впливали на ваші витрати.

Міф №4: Фінансовий успіх залежить від інтелекту

На фінансове становище впливають звички людини і її відношення до грошей, а не рівень IQ. Навіть знаменитий інвестор Уоррен Баффет пояснює свій успіх не інтелектом, а емоційною стабільністю і критичним мисленням.

Люди з невеликим доходом не дурніші тих, чий дохід в кілька разів вище.

Мої клієнти досить розумні, і вони знають, як управляти капіталом. Досягти фінансових цілей їм заважає нездатність впоратися з емоціями.

Міф №5: Гроші не важливі

Здоров’я, кохання, щастя, доброта – важливі складові життя. Але це не робить гроші менш важливими. Гроші не важливі, поки вони у вас є. Якщо ви залишилися без грошей і повинні виживати, список пріоритетів змінюється.

Не можна розглядати гроші поза контекстом. Фінансове становище впливає на інші сфери життя: відносини, роботу, психічне і фізичне здоров’я, соціальну активність.

Іноді ми соромимося відкрито визнати, що вважаємо гроші чимось важливим і засуджуємо тих, хто про це говорить. Але визнання цінності грошей допомагає більш відповідально розпоряджатися фінансами і збільшувати дохід.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu