Бізнес, Новини, Стартапи, Технології

Жодного рядка коду: чому сервіси no-code набирають популярність і як вони допомагають бізнесу

09 Листопада, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Довгий час для запуску будь-якого сайту або роботи з базами даних були потрібні розробники. Сьогодні створювати технологічні продукти можна без навичок програмування: в цьому допомагають так звані no-code сервіси.

Інвестиційний аналітик венчурного фонду Runa Capital Гліб Онищенко розповідає, чому no-code проєкти залучають інвесторів і в чому їх користь для бізнесу. 

Жодного рядка коду: чому сервіси no-code набирають популярність і як вони допомагають бізнесу - tech, startups, news, businessЖодного рядка коду: чому сервіси no-code набирають популярність і як вони допомагають бізнесу - tech, startups, news, business

Рух no-code або zero-code – один з найпопулярніших трендів у світі технологій і бізнесу. No-code сервіси надають готові засоби розробки і не вимагають писати код для створення сайту або мобільного додатку.

На глобальний ринок виходить все більше успішних no-code проєктів, які отримують фінансування від великих інвесторів. За останні п’ять років у цій сфері з’явилося як мінімум два «єдинорога»: Airtable з оцінкою $1,1 млрд і Notion з оцінкою $2 млрд.

Фонд Runa Capital інвестував в кілька no-code проєктів: платформу для розробки ігор AppOnBoard, конструктор чат-ботів Spectrm, сервіс для автоматизації робочого процесу n8n. Розберемося, чому у no-code сервісів велике майбутнє.

Що таке no-code?

No-code проєкти дозволяють створювати IT-продукти без знання мов програмування. Це можуть бути сайти, системи управління базами даних, ігри, мобільні додатки.

No-code сервіс Buildbox дозволяє створювати мобільні ігри без написання коду. Користувачі використовують бібліотеки готових інструментів.

Одним з перших no-code проєктів був конструктор сайтів WordPress. Потім з’явилися Airtable, Webflow і Zapier. Сьогодні ці сервіси використовують багато великих компаній і стартапи. Airtable допомагає створювати бази даних і замінює Excel і «Google Таблиці». Webflow дозволяє запускати сайти на основі готових шаблонів, а Zapier – інтегрувати різні додатки для автоматизації робочих процесів.

Для чого потрібні no-code сервіси?

У no-code сервісів кілька основних функцій:

  • Автоматизація робочих процесів. No-code сервіси дозволяють автоматизувати рутинні завдання і спростити роботу над проєктами. Раніше для інтеграції Gmail і Dropbox потрібні були навички програмування. Щоб додати в таблицю Excel дані з зовнішнього сайту, необхідно було десятки разів повторити дії «скопіювати» і «вставити». Для створення системи управління проєктами або простого вебсайту потрібні були хоча б базові знання HTML. Тепер всі ці завдання за короткий час може зробити людина без навичок програмування.
  • Швидкий запуск нового продукту або MVP. Завдяки no-code проєктам підприємці без технічного бекграунду можуть швидко створювати мінімально життєздатний продукт (MVP) і тестувати свої гіпотези. При цьому їм не треба витрачати час і гроші на розробників.
  • Спрощення завдань для розробників. Як правило, no-code сервіси надають користувачам готові шаблони. Однак деякі проєкти дозволяють доопрацювати наявні шаблони або додати власні. Це зручний інструмент для розробників: вони можуть масштабувати і розвивати продукт, але не створювати його з нуля.
  • Розробка інструментів для внутрішніх процесів компанії. За допомогою no-code сервісів можна створити інструменти для повноцінної роботи компанії: CRM-систему, форму опитування, дошку управління проєктами і навіть мобільний додаток для співробітників.

Чому рух no-code такий популярний?

No-code сервіси автоматизують і полегшують рутинну роботу, а також дозволяють людям без навичок програмування створювати технологічні продукти.

Крім того, no-code проєкти використовують підприємці, які слідують філософії Lean Startup («ощадливий стартап»). Це методологія створення продуктів, яка передбачає відмову від ретельного тестування, швидкий випуск і постійне тестування проєктів.

Звичайно, для запуску складних продуктів бізнесу як і раніше потрібні розробники. Але за допомогою no-code сервісів невелика команда спочатку може створити і протестувати робочу версію продукту, а потім оцінити її потенціал і перспективи розвитку.

А що таке low-code?

Коли ми говоримо про сервіси no-code, то часто чуємо пов’язане з ним модне поняття low-code. Різниця очевидна: low-code проєкти все ж вимагають певних навичок програмування.

Я вважаю, що ці підходи призначені для різних користувачів:

  • no-code – для людей без технічних знань і досвіду. Сервіси допомагають створити новий продукт на базі готових шаблонів;
  • low-code – для розробників. Сервіси спрощують роботу, але не замінюють профільних фахівців повністю.

Які типи no-code сервісів існують?

Залежно від області застосування no-code сервіси можна розділити на дві великі групи:

Зовнішні – проєкти, які орієнтуються на зовнішніх споживачів. Це конструктори сайтів, сервіси для розробки ігор і мобільних додатків, інструменти для запуску чат-ботів. До цієї ж категорії я відношу рішення для створення подкастів, а також фінтех- і страхових проєктів.

Внутрішні – проєкти, які пропонують рішення для організації робочого процесу в компанії. Це, наприклад, системи управління проєктами і базами даних, а також CRM-системи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu