Новини, Підприємництво, Технології

Бюджет на ваш перший бутик Shopify

16 Листопада, 2020

Якщо ви збираєтеся відкрити свій перший інтернет-магазин, який працює за системою dropshipping, пропоную вам спільний розрахунок необхідного для цього бюджету. Всі підрахунки будемо вести в євро. Про це розповів Франк Убр – коуч по маркетингу, dropshipping і психології клієнта з метою збільшення продажів і рівня конверсії, а ми ділимося з вами.

Абонентська плата Shopify

Платформа Shopify схожа на конструктор з готовими дизайнами інтернет-магазинів, з вбудованою аналітикою, додатками і корисними настройками. Вона надає перші 14 днів користування безкоштовно. Потім можливі кілька варіантів абонентської плати. Мінімальна – 29 доларів на місяць. Це приблизно 27 євро. Для простоти обчислень округлимо до 30 євро.

Доменне ім’я

Потім треба купити доменне ім’я. Це буде коштувати між 14 і 20 євро в місяць.

Абонентська плата Oberlo

Для обробки замовлень ми будемо використовувати сервіс Oberlo. З 50-го замовлення він стає платним: від 30 до 80 євро в місяць. На цей рахунок можна не хвилюватися, ці гроші автоматично окупаються замовленнями. У порівнянні з маржею, яку ви отримаєте, це незначні витрати.

Інші додатки

Далі знадобляться різні корисні додатки, які необхідно додати до Shopify, наприклад перевірка заповнених, але не оплачених клієнтом «кошиків». Вартість додатків – близько 60 євро в місяць.

Тут перша «контрольна точка» необхідних вкладень. Поки виходимо на 140 євро.

Зауважу, що, якщо ви займаєтеся dropshipping на w-commerce або на world-press, ви не будете платити абонентську плату Shopify і Oberlo, зате будете відраховувати відсоток від продажів, оплачувати доменне ім’я та хостинг. Це дешевше, але вимагає більшої компетентності. А ще це набагато потужніший інструмент з точки зору гнучкості і великих можливостей.

Важливо! Авансові платежі

Необхідно пам’ятати, що перші замовлення вам доведеться оплачувати авансом самостійно і власним коштом! Клієнти вам, звичайно, заплатять, але цих грошей на вашому банківському рахунку в момент перших оформлень ще не буде. На переказ грошей буде потрібно кілька днів. Якщо товар коштує 5 євро, то нічого страшного для вас не відбудеться. Але якщо його вартість, наприклад, 300 євро і ви продали 10 штук на старті, то потрібно передбачити, де взяти ці 3000 євро.

Витрати на рекламу

Ви будете давати рекламу в Google Ads, YouTube, Facebook. Часто роблять головні рекламні ставки на два-три головних продукти, добре залучають трафік. За 1-20 євро на рекламу кожного.

3 продукти × 5 євро = 15 євро в день.

Ці витрати у вас будуть від трьох до п’яти днів. Для прикладу візьмемо середню цифру в чотири дні.

15 × 4 = 60 євро на рекламу за чотири дні.

Але немає ніякої впевненості, що все спрацює. І навіть навпаки: швидше за все, спочатку буде потрібна додаткова оптимізація: доведеться робити рекламу ще раз. Практика показує, що зазвичай не вистачає і двох разів, тому вважаємо за реальними показниками:

60 євро × 3 спроби = 180 євро на спроби реклами.

Тепер, якщо бути до кінця чесним, всього з трьома продуктами і всього по 5 євро рекламного бюджету на кожний буде складно отримати відчутний результат. Якщо у вас є можливість, закладіть хоча б по 5 євро в день на шість різних продуктів:

30 євро в день × 3 дні × 3 рекламні спроби = 270 євро на рекламу.

Разом за один магазин

Виходимо на середню суму від 400 до 500 євро на місяць плюс аванс за перші замовлення.

Готуйтеся до першої поразки

Якщо вірити статистиці, то ваш перший інтернет-магазин з високою ймовірністю опиниться нерентабельним. Ви можете помилитися у виборі товару, невірно оцінити ринок, не врахувати важливі моменти – ось чому потрібно постійно вчитися і отримувати якусь свіжу інформацію на тему е-комерції. Ви заощадите багато часу, якщо будете вивчати матеріали і вчитися на помилках інших.

Якщо у вас все серйозно …

Коли ваш перший інтернет-магазин виявиться збитковим проєктом, не треба вважати це вселенською катастрофою. Ви його закриєте і відкриєте інший. Потім ще один. І ще один. До третього-четвертого магазину ви, швидше за все, вже зрозумієте для себе щось важливе – в тому числі як це все працює і чого вам не вистачило спочатку.

Тому для розрахунку остаточного бюджету запуску першого прибуткового інтернет-магазину треба вартість одного магазину (приблизно 500 євро) … помножити на кількість спроб! Якщо ви серйозно хочете займатися dropshipping, передбачте початковий бюджет між 1500 і 2500 євро.

Втім, цілком імовірно, що все запрацює і з першого разу, якщо ви розібралися в темі і застосовували правильні методи.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu