Бізнес, Новини, Технології

Як пандемія коронавірусу вплинула на бізнес: 9 нових трендів

17 Листопада, 2020

Пандемія коронавірусу торкнулася всіх напрямків бізнесу. Багато офісних співробітників змогли адаптуватися до віддаленої роботи – за допомогою сервісів відеозв’язку, таск-трекерів та інших технологічних рішень. Інші індустрії тільки намагаються встати на ноги – наприклад, ресторани і готелі. 

Водночас ситуація, що склалася підштовхнула бізнес до розвитку. Інновації вийшли на перший план як засіб для розв’язання поточних проблем і як інструмент для розвитку в майбутньому. Аналітики дослідницької компанії Frost & Sullivan перерахували дев’ять основних тенденцій, які будуть розвиватися в усіх сферах бізнесу після COVID-19.

Як пандемія коронавірусу вплинула на бізнес: 9 нових трендів - tech, news, businessЯк пандемія коронавірусу вплинула на бізнес: 9 нових трендів - tech, news, business

1. Розвиток безконтактних технологій

Під час пандемії люди намагаються якомога менше контактувати з поверхнями і предметами, на яких може перебувати вірус. Це сприятиме розвитку домашньої автоматизації та технологій «розумного» будинку. За оцінкою Frost & Sullivan, ринок «розумних» пристроїв для будинку за підсумками фінансового 2020 року зросте на 30% в порівнянні з попереднім роком.

2. Об’єднання робочого простору

Під час пандемії технології для спільної роботи стали особливо популярними. На думку аналітиків, уніфіковані комунікації, такі як сервіс (Unified Communications as a Service – UCaaS),  замінять моделі за передплатою. Йдеться про єдині платформи, за допомогою яких співробітники здійснюють всі комунікації: дзвінки, листування, переговори.

3. Цифрова охорона здоров’я

Цифрова охорона здоров’я стане новим стандартом надання медичної допомоги. У це поняття в тому числі входять дистанційна медицина і робототехніка. Роботизовані пристрої вже використовуються для збору інформації про пацієнта, попередньої діагностики і навіть операцій. Стандартизація процесу медичної допомоги потребує зростання числа постачальників послуг і технологій.

4. Геополітичний баланс

Пандемія показала важливість співпраці різних країн. Для підтримки торгового потоку і забезпечення постачання найважливіших товарів країни повинні працювати спільно. Бізнес отримає можливість масштабувати діяльність і працювати на глобальному ринку.

5. Розвиток ринку поведінкової аналітики

Поведінкова аналітика дозволяє бізнесу визначити потреби користувачів. Для цього використовують технології аналізу великих даних. Експерти прогнозують зростання ринку поведінкової аналітики до $3 млрд до 2030 року. Для порівняння, у 2019 році його обсяг склав $230 млн. Поведінкові дані будуть використовуватися для поліпшення систем охорони здоров’я, фінансових послуг та кібербезпеки.

6. Автономні операції

Автономні операції підвищать попит на рішення для віддаленого управління активами. Своєю чергою, постачальники послуг будуть активно розвивати стратегії управління даними і бізнес-моделі, засновані на даних.

7. «Розумні» міста

Ринок технологій для «розумних» міст досягне $2,46 трлн до 2025 року. Основна увага буде направлена на цифровізацію послуг і створення сильної інфраструктури аналітики даних, що призведе до збільшення витрат на технології. Це створить нові можливості для бізнесу та розробників.

8. Оптимізація постачання

Постачання різних товарів не припинялося під час пандемії, але бізнесу довелося адаптуватися до нової реальності. У найближчому майбутньому важливу роль в цьому процесі будуть грати технології, вважають експерти. Це, наприклад, доповнена і віртуальна реальність, робототехніка, системи відеоспостереження та безпеки. Також учасники ринку вивчають можливе використання 3D-друку для оптимізації постачання.

9. Технологічний прогрес

Підготовка до умов пандемії прискорить розгортання рішень на базі штучного інтелекту (II) і розвиток інновацій в цій галузі. Крім лікування окремих захворювань, інструменти на базі II і машинного навчання будуть використовуватися для цифрової трансформації бізнес-ініціатив.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu