Кар'єра, Новини, Поради

Шукаємо роботу під час свят: п’ять способів отримати посаду

27 Листопада, 2020

Пандемія та пов’язані з нею обмеження, проблеми на ринку праці та економічний спад значно ускладнили пошук роботи в цьому році. До того ж попереду нас чекає святковий сезон і нові обмеження. Але не варто впадати у відчай: якщо ви шукаєте роботу, можливо, зараз дуже вдалий для цього час. І ось чому.

Головний спеціаліст з персоналу компанії LHH Шерон Патерсон рекомендує продовжувати активний пошук роботи навіть напередодні свят. Компанії вже склали бюджет на 2021 рік і, як правило, готові найняти нових співробітників в січні. За її словами, святковий сезон – один з найбільш завантажених періодів в році для деяких HR-команд.

Більш того, у свята конкуренція набагато менше, тому що люди вважають, що це не актуальний час для пошуку роботи.

«Саме зараз ви можете отримати більше пропозицій», – стверджує Патерсон.

Ці п’ять порад допоможуть вам влаштуватися на роботу.

Дотримуйтеся звичайної тактики

Спеціаліст з працевлаштування Ерін Блайт Сандерс радить шукати роботу так само як і в будь-який інший час року. Вивчіть інформацію про компанію та опис вакансії. Дізнайтеся, хто буде проводити співбесіду, і будьте готові розповісти про себе.

Проте, за словами Сандерс, кандидати роблять багато помилок під час співбесіди. Деякі не сприймають онлайн-формат так само серйозно, як особисту зустріч, і це неправильний підхід. Контролюйте процес і відповідайте на всі питання. Проявіть інтерес та ентузіазм. «Це ваш шанс довести, що ви ідеально підходите на цю посаду, – говорить Сандерс. – Те, як ви проявите себе на співбесіді, може вплинути на вибір рекрутера».

Оновіть профіль LinkedIn та створіть цифрове портфоліо

За словами Патерсон, рекрутери також переглядають соціальні мережі потенційного кандидата, щоб краще ознайомитися з його роботами. Якщо ви приступили до пошуку, значить настав час оновити свій профіль на LinkedIn. Він повинен показувати ваші останні досягнення і кращі навички.

Сандерс рекомендує створити цифрове портфоліо з прикладами найкращих проєктів. У нього також можна включити інформацію про себе і відгуки попередніх клієнтів та роботодавців. «Портфоліо демонструє вашу особистість і трудову діяльність, а також може стати відправною точкою до отримання посади», – стверджує вона.

Застосовуйте наявні навички в новій галузі

Пандемія завдала значної шкоди таким галузям, як готельний бізнес, авіакомпанії та роздрібна торгівля. В той самий час, як стверджує Патерсон, інші розвиваються з неймовірною швидкістю. Якщо ви плануєте перейти в іншу сферу діяльності, подумайте над тим, які з придбаних вами навичок можна застосувати на новому місці. Вкажіть їх в соціальних мережах і резюме, а також продемонструйте на співбесіді.

Припустимо, ви працювали в авіакомпанії, де займалися логістикою. Можливо, ваші навички знадобляться в розподільному центрі онлайн-магазину. «Вважаю, що тим, хто прийшов з постраждалих галузей, варто зосередитися на тому, щоб застосувати свій досвід в активно зростальній сфері», – каже Патерсон.

Включіть в резюме ключові слова з опису вакансії

Щоб відібрати і розсортувати резюме, деякі компанії використовують системи управління кандидатами (ATS). «Вам потрібно підготувати резюме, яке ATS буде пропонувати для відповідних вакансій», – радить старший віцепрезидент по персоналу в онлайн-платформі Snagajob Кендіс Ніколс.

Резюме повинно містити слова і фрази, зазначені в описі посади. Якщо ви плануєте перейти в іншу сферу діяльності, також вкажіть наявні навички, які знадобляться на новому місці, і використовуйте ключові слова з відкритих в компанії вакансій.

Підготуйтеся до відеоконференції

«Ми перейшли в епоху відеоконференцій: рекрутери і фахівці з персоналу очікують від вас відповідних навичок», – стверджує Сандерс. Ґрунтовно підготуйтеся і уявіть себе в кращому світлі. Подбайте про стабільне підключення інтернету і приберіть з кадру зайві предмети.

«Запізнитися на відеоконференцію – те ж саме, що ні з’явитися вчасно на особистій співбесіді», – додає Сандерс.

За словами Ніколс, перевага онлайн-співбесід полягає в тому, що ви можете практикуватися в будь-який час. Ознайомтеся з особливостями платформи, на якій буде проводитися зустріч. По можливості попросіть друга або члена сім’ї провести з вами пробний дзвінок. Знайдіть тихе місце з хорошим освітленням і випробуйте функції, які плануєте використовувати під час співбесіди, наприклад демонстрацію екрану, щоб показати приклади своїх робіт.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu