Новини, Соціальні медіа, Технології

Влада США звинуватила Facebook в монополізації ринку і вимагає продати Instagram та WhatsApp

11 Грудня, 2020

Федеральна торгова комісія США (FTC) і група з 46 генеральних прокурорів окремих штатів США подали в суд на Facebook, звинувачуючи соціальну мережу в систематичному перешкоджанні конкуренції.

Як повідомляє TechCrunch, в позові стверджується, що компанія купувала конкурентів, щоб рости і зберігати свою монополію на ринку. Як приклади незаконної скупки конкурентів прокурори привели Instagram та WhatsApp.

Вимоги прокурорів

Прокурори просять Окружний суд США по округу Колумбія про «будь-які додаткові кошти правового захисту, які він вважатиме за необхідні, включаючи продаж або реструктуризацію незаконно придбаних компаній, поточних активів або бізнес-напрямків Facebook».

У позові також міститься прохання до суду «заборонити Facebook подальші придбання на суму понад $10 млн» без попереднього повідомлення штатів-позивачів».

Також комісія привела в приклад те, як Facebook зробила ключові API доступними для сторонніх додатків тільки за тієї умови, що автори відмовляться від розробки конкурентних функцій і підключення інших соцмереж. У позові йдеться, що Facebook відключав інші соцмережі від API в разі «передбачуваних загроз».

«Майже кожен штат в цій країні приєднався до цього двопартійного позову, тому що спроби Facebook домінувати на ринку були настільки ж незаконними, як і шкідливими. Сьогоднішній позов повинен стати чітким сигналом для Facebook і будь-якої іншої компанії, що зусилля по придушенню конкуренції, скорочення інновацій або відмова від захисту конфіденційності будуть зустрінуті всіма силами наших офісів», – зазначив генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс.

Антиконкурентні придбання

У скарзі FTC відзначає, що Facebook скуповує будь-які додатки, які можуть нести загрозу монополії соціальної мережі.

Instagram виник в момент конкуренції в особистих соціальних мережах, коли користувачі переходили з настільних комп’ютерів на смартфони та все більше обмінювалися фотографіями.

У скарзі стверджується, що Facebook спочатку намагався конкурувати з Instagram, покращуючи свої власні пропозиції, але в кінцевому підсумку віддав перевагу купити Instagram, а не конкурувати з ним. І що придбання Facebook у квітні 2012 року Instagram за $1 млрд потрібно було лише для того, що б прибрати загрозу монопольного становища Facebook.

Приблизно в той же час, згідно зі скаргою, Facebook порахував, що додатки для мобільного обміну повідомленнями також представляють серйозну загрозу монопольної влади Facebook.

Зокрема, в скарзі стверджується, що керівництво Facebook розуміло і побоювалося, що успішний мобільний додаток для обміну повідомленнями може вийти на ринок соціальних мереж і скласти конкуренцію Facebook.

Як стверджує в FTC, до 2012 року WhatsApp став явним глобальним «лідером в категорії мобільних повідомлень і Facebook вважав за краще купити цю загрозу, а не конкурувати, і оголосив про угоду в лютому 2014 року про придбання WhatsApp за $19 млрд.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu