Новини, Соціальні медіа, Технології

Що таке LinkedIn і чи потрібен вам профіль у цій соцмережі?

23 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Навіщо потрібен профіль у LinkedIn у часи, коли усе популярнішою стає ідея цифрового детоксу і люди намагаються якомога менше часу проводити у соцмережах? Журналісти редакції Happy Monday відповіли: якщо ви активно розвиваєте свою кар’єру і тим паче — якщо шукаєте роботу (хай навіть і пасивно), зареєструватися у LinkedIn однозначно варто. Ділимося з вами найцікавішим.

Що таке LinkedIn?

LinkedIn — це соцмережа для ділового спілкування, пошуку співробітників та відкритих вакансій. Тому у переліку ваших LinkedIn-друзів, ймовірніше, будуть не ваші колишні однокласники, а колеги з різних місць роботи та HR-и різних компаній. Навіть статуси у LinkedIn стосуються не сімейного стану, а того, наскільки активно користувач шукає роботу і яку саме.

Що таке LinkedIn і чи потрібен вам профіль у цій соцмережі? - tech, social-media, news

Навіщо потрібен LinkedIn

Пошук роботи — лише одна з причин зареєструватися у LinkedIn. Зрештою, LinkedIn — це соцмережа для налагодження ділових контактів, а не сайт для безробітних.

Отже, розповідаємо, для яких цілей зазвичай потрібен LinkedIn.

  • Розвиток кар’єри і пошук роботи. Ви можете шукати вакансії у LinkedIn, встановлювати контакти з рекрутерами та співробітниками компаній, які вас цікавлять, а також порівнювати свій профіль із профілями інших учасників (послуга, яка доступна у платній версії LinkedIn Premium) та робити висновки про свою конкурентоспроможність.
  • Бізнес: розширення та укріплення професійних зв’язків. Додавайте у друзі потенційних бізнес-партнерів — навіть якщо поки що вони навіть не здогадуються про ваше існування, ваша співпраця може розпочатися саме зі знайомства у соцмережі.
  • Продажі: LinkedIn також використовують для зміцнення зв’язків з клієнтами чи потенційними покупцями та пошуку нових лідів.
  • Пошук співробітників: HR-и активно використовують LinkedIn, щоб швидше знаходити потрібних кандидатів, зв’язуватися з ними напряму та підтримувати контакти з тими фахівцями, які поки не шукають роботу, але потенційно цікаві компанії.

Отже, вести сторінку у LinkedIn буде корисно навіть тим, хто не шукає роботу: щоб підтримувати контакти у своєму професійному середовищі, бути в курсі останніх тенденцій галузі і розвивати власний бізнес.

Чим LinkedIn відрізняється від Facebook

Здавалося б, шукати роботу і додавати у друзі цікавих у професійному плані людей можна у тому самому Facebook, тож чому б ним і не обмежитися? Але все-таки саме LinkedIn — це соцмережа, створена спеціально для розширення мережі професійних контактів і пошуку роботи. Тут кар’єрних можливостей набагато більше.

Ви дізнаєтесь, хто саме і скільки разів переглянув ваш профіль. Так само і ваші перегляди будуть видимі для інших користувачів. У налаштуваннях існує функція анонімного перегляду, але зловживати нею не радимо: який сенс ховатися, якщо ви зайшли у LinkedIn саме для того, щоб заявити про себе і свої пошуки?

До постів у LinkedIn можна додавати не лише фото- та відеофайли, але й інші документи: наприклад, у форматі Word та PDF. Це корисна функція, враховуючи, що у LinkedIn заведено поширювати своє резюме, портфоліо чи тестові завдання для кандидатів.

У LinkedIn можна публікувати статті. Окрім традиційних дописів, LinkedIn дає можливість користувачам публікувати повноцінні розлогі статті з ілюстраціями і широкими можливостями форматування. Зручний варіант, коли вам складно знайти інший зовнішній майданчик для публікації або ж ви точно знаєте, що ваша стаття цікава саме LinkedIn-аудиторії.

Ваш профіль у LinkedIn — це ваше резюме. Заповнюючи його, ви вказуєте ту ж саму інформацію, яку зазвичай додають у резюме. Профіль у LinkedIn можна одним кліком завантажити у форматі pdf — і ваше гарно оформлене резюме з усіма необхідними розділами та фотографією готове. Тож просто вчасно оновлюйте інформацію про себе — і не потрібно буде страждати над тим, як скласти резюме.

Як шукати роботу в LinkedIn

Чекати, поки рекрутер знайде вас сам

Звучить як варіант для ледачих, але він працює. Якщо ви заповнили профіль (як мінімум — вказали попередні місця роботи і не поставили позначку «Не розглядаю пропозиції про роботу»), то чекайте, що пропозиції від рекрутерів з вакансіями, схожими на ваш попередній досвід роботи, самі надходитимуть вам в особисті повідомлення.

Цей варіант підходить тим, хто наразі не шукає роботу, але відкритий до пропозицій. Але якщо ви в активному пошуку роботи, не радимо чекати, поки рекрутер напише вам перший, і перейти до наступних способів, як знайти роботу в LinkedIn.

Переглянути вакансії у пошуковику

У спеціальному розділі LinkedIn, схожому на сайт пошуку вакансій, ви можете шукати вакансії за посадою та регіоном. Подаючи заявку на вакансії у LinkedIn, ви можете одразу обрати опцію «Поділитися профілем у LinkedIn». Особливо це зручно, коли ваш профіль фактично є вашим резюме.

Що таке LinkedIn і чи потрібен вам профіль у цій соцмережі? - tech, social-media, news

Зазначити, що ви відкриті до пропозицій

Усе просто: якщо ви шукаєте роботу — не мовчіть про це і проявляйте ініціативу. Поставте у своєму профілі статус «Активно надсилаю заявки», напишіть пост про те, що ви відкриті до пропозицій, зрештою — першими напишіть рекрутеру. Існує таке поняття, як приховані вакансії, які не публікують на сайтах пошуку роботи і дізнатися про які можна лише безпосередньо від представників компанії. Тому, навіть якщо компанія не заявляла про відкриті вакансії, цілком прийнятно і навіть схвально проявити ініціативу і повідомити, що ви бажаєте працювати саме у них.

Думка команди Happy Monday

Якщо вам небайдужий розвиток вашої кар’єри, сторінка у LinkedIn однозначно стане вам у нагоді. До того ж ця соцмережа не буде забирати у вас багато часу. Засновник LinkedIn Райд Хофман якось сказав: «У мене немає на меті затримати користувача якомога довше на нашому сайті. Я хочу, щоб людина зайшла, зробила те, що їй необхідно, за кілька хвилин і продовжила свій робочий день». Заповніть профіль і регулярно оновлюйте інформацію про ваше місце роботи, посаду та навички. Навіть цього буде достатньо, щоб одного дня отримати цікаву пропозицію від рекрутера.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu