Новини, Технології, Транспорт

Електротранспорт у 2021 році: чи зможуть конкуренти перевершити Tesla

24 Грудня, 2020

Зміна машин, що працюють на викопному паливі, на електромобілі значно вплине на особистий транспорт. Однак поки що Tesla бореться з проблемами масштабування, а інші автовиробники відчайдушно намагаються створити власне ПО і залучити інвесторів. І хоча Tesla – безсумнівний лідер на ринку електромобілів, в наступному році ми, можливо, побачимо сходження інших гравців.

Через пандемію світові продажі легкових автомобілів у 2020 році впали на 20% і склали приблизно $70 млн. Однак у 2021 році показники повернуться до норми, а частка транспортних засобів, що працюють від батареї, швидко виросте завдяки активним зусиллям з боку Китаю.

Перехід від традиційного до електротранспорту змінить звичний спосіб пересування. Електроенергія перетворює машину в комп’ютер на колесах і вимагає ґрунтовно переосмислити її внутрішній устрій. Електричні системи, що генерують дані, відкривають нові можливості для бізнесу, поліпшення послуг пересування і, зрештою, веде до створення повністю самоврядних автомобілів.

У 2021 році компанії, що входять в екосистему електротранспорту, такі як Tesla, її наслідувачі, традиційні автовиробники і технологічні гіганти, будуть конкурувати один з одним в боротьбі за електрифіковане майбутнє.

Зростання акцій Tesla спонукає компанії і стартапи активно діяти, щоб наздогнати конкурента.

І хоча Tesla займає провідну позицію з виробництва акумуляторів і програмного забезпечення, компанії доводиться стикатися з безліччю труднощів. Ілон Маск прагне випускати 20 млн автомобілів на рік. У 2019 було створено тільки 370 тисяч. Масштабування виробництва стало величезною проблемою для Tesla. Невідомо, чи зможуть нові гігафабрики в Техасі і недалеко від Берліна довести, що компанія може розширюватися з власної волі, і працювати так само успішно, як завод в Шанхаї.

У той час як Tesla постає перед труднощами масштабування виробництва, у виробників традиційних автомобілів виникають проблеми в розробці інтегрованого програмного забезпечення для електромобілів. Необхідно не тільки забезпечити ефективну спільну роботу акумуляторів і двигунів, а й пов’язати машину із зовнішнім світом. Автовиробники намагаються поєднати електронні системи від різних постачальників, щоб досягти рівня Tesla, яка постійно поліпшує автомобілі за допомогою оновлень.

Крім переходу від машинобудування до розробки програмного забезпечення і надання послуг пересування, таких як замовлення таксі і каршерингу, автовиробникам доведеться вирішувати ще чимало проблем. Компаніям потрібно скорочувати інвестиції в технології двигунів внутрішнього згоряння і укладати союзи з іншими організаціями.

У наступному році варто очікувати зростання кількості спільних підприємств та інвестицій в стартапи, за допомогою яких компанії спробують розділити витрати, викликані переходом від бензинового палива до нового способу пересування. Головне питання лише в тому, чи зможуть наслідувачі Tesla, такі як китайські Li, Nio, WM Motor і Xpeng і американські Fisker, Lucid і Nikola, впоратися з усіма труднощами і переконати інвесторів у тому, що у них є власні технології, які дадуть їм конкурентну перевагу.

Розробляти і масштабувати пристрої в умовах, коли біти і байти також важливі, як і будова гальм і кузова, – завдання не з простих.

Створення мереж роздрібної торгівлі та технічного обслуговування представляють додаткові труднощі. І в наступному році ми дізнаємося, хто з суперників Tesla, як старих, так і нових, зможе залишитися в перегонах.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu