Новини, Розробникам, Технології

Зарплати українських розробників: огляд зимового опитування порталу DOU.UA

12 Січня, 2021

Середня зарплата розробника в Україні становить $2,5 тис. на місяць: але вона залежить від досвіду, міста, знання англійської та навіть ВНЗ, в якому навчався фахівець.

Портал DOU провів дослідження зарплат українських розробників. У дослідженні не враховували зарплати тестувальників та інших технічних і нетехнічних фахівців.

Учасники дослідження

В дослідженні брали участь понад 5 тис. розробників: інженерів-програмістів, системних архітекторів і керівників команд. Найбільше серед опитаних інженерів-програмістів – 39%. Частка жінок серед них не змінилася і склала 8%. Середній вік співробітників – 24 роки.

Зарплати українських розробників: огляд зимового опитування порталу DOU.UA - tech, developers, news

Майже третина розробників використовують JavaScript як основну мову програмування – вона найпопулярніша. Далі йдуть Java і C # /. NET. Серед додаткових – SQL і TypeScript.

Зарплати українських розробників: огляд зимового опитування порталу DOU.UA - tech, developers, news

У грудні минулого року 84% розробників повністю або частково працювали віддалено.

Зарплати розробників

  • Середня зарплата розробника в Україні – $2,5 тис. На місяць – це на $200 більше, ніж пів року тому. Майже на всіх посадах зарплати зросли на $100-300.
  • Найвища середня зарплата у системних архітекторів: вони отримують близько $5,3 тис. Початківці інженери-програмісти – $800, а сеньйори – $3,8 тис.
  • Початківці embedded-програмісти (розробляють вбудоване програмне забезпечення) отримують в середньому  $1,1 тис., А досвідчені – $4,2 тис. відповідно.

Високі зарплати у випускників КПІ ім. Сікорського – $3,4 тис., а найнижчі у тих, хто випустився з СумДУ – $1,9 тис.

Зарплати українських розробників: огляд зимового опитування порталу DOU.UA - tech, developers, news

Що стосується мов програмування, то найвища зарплата у тих, хто пише на Scala, найнижча – у 1C. Серед початківців найбільше отримують розробники на C.

Найнижчі медіанні зарплати зарплатами серед розробників в таких містах України: Кропивницький – $1250, Миколаїв – $1400, Чернівці – $1400, Запоріжжя – $1500, а також Суми – $1700.

Як знання англійської позначається на зарплаті

46% розробників володіють англійською на рівні Upper-Intermediate та Advanced. Серед інтернів і початківців на такому рівні англійську знають тільки 28%. Менш як 15% розробників знають англійську на рівні Pre-Intermediate та Elementary.

Зарплати українських розробників: огляд зимового опитування порталу DOU.UA - tech, developers, news

І якщо для початківців англійська не має критичного впливу на рівень зарплати, то для більш досвідчених програмістів знання мови грає важливу роль.

Software Engineer із середньою англійською може розраховувати на $2000, а з вільним володінням мовою – вже на $2400 в місяць. У Senior SE різниця ще більше – $3500. проти $4100.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu