Кар'єра, Лайфхак, Новини, Поради

П’ять найдивніших запитань зі співбесід і приклади вдалих відповідей

18 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Роботодавці все частіше стали застосовувати творчий підхід до співбесід. Незвичайні питання дозволяють оцінити розумові здібності кандидатів та їх вміння реагувати на непередбачені ситуації. Ось кілька прикладів подібних питань з реальних співбесід.

1. Якби ви були твариною, то якою?

Це загальне питання ставиться з метою розкрити особистість кандидата й наскільки він підходить для посади. Не ставтеся до подібних питань дуже серйозно. Виберіть тварину, характеристики якої відповідають передбачуваній позиції.

  • Один претендент відповів, що був би восьминогом, тому що він дуже організований і завжди знає, що відбувається навколо.
  • Інший ототожнював себе з лебедем, тому що на вигляд він спокійний, але при цьому він докладає чималих зусиль, щоб плисти.
  • Ще один кандидат волів би стати качкою, тому що вона хороша в будь-якій роботі: вона вміє літати, плавати і ходити.
  • А інший став би носорогом, тому що у нього міцна шкура, його мало що може зачепити.

2. Чому ви можете нас навчити?

Таке питання вимагає від вас швидкої імпровізації. Чи хтось міг очікувати, що на співбесіді доведеться давати майстер-клас.

Один з роботодавців розповідає, що на останній співбесіді йому дали урок по макіяжу. Він оцінив здатність кандидата доступно пояснювати процес. Вибір теми також був досить успішним, оскільки співбесіда була на посаду візажиста.

3. Розкажіть мені про себе те, чого я не знаю

Щоб відповісти на таке запитання, вам необхідно вийти за рамки своєї ділової ідентичності й поділитися чимось особистим (але не занадто).

Одна з претендентів розповіла, що їй дуже пощастило з цим питанням. Вона поділилася з роботодавцем, що недавно почала займатися кікбоксингом. Виявилося, що він теж захоплений цим видом спорту. В результаті вона отримала роботу.

4. Що ви думаєте про своїх батьків і брата?

Це питання було задано під час співбесіди на посаду випускника-стажиста у великій фінансовій компанії.

  • «Ваші батьки не вчилися в університеті. Як ви до цього ставитеся?».
  • «Ваш брат лікар, а ви всього лише вивчали філологію. Що ви відчуваєте з цього приводу?».
  • «Сьогодні ви були єдиною жінкою серед претендентів. Що ви про це думаєте?».

Всі ці питання досить недоречні і відповідати на них не обов’язково. Ви дізнаєтеся про компанію під час інтерв’ю, так само як вона дізнається про вас.

Якщо ви все ж вирішите відповісти, зауважте, що ви пишаєтеся своїми батьками і братом. А завдяки своїй гуманітарній освіті ви відмінно вмієте спілкуватися. Нарешті, відзначте, що знаєте про прагнення компанії наймати більше жінок, і вас дуже вражає це рішення.

5. Що якби ви випадково подали м’ясну страву веганам?

Такі питання ставлять  з метою перевірити моральні якості кандидата.

Наприклад, припустимо, ви влаштували званий обід і подаєте овочевий суп, який містить тваринний жир. Важливий для вас гість зауважує, що суп був чудовим, і для нього як для вегана це важливо. Що ви зробите: розповісте або промовчите?

Не існує правильної чи неправильної відповіді, але вибір буде показувати ваш характер.

Якщо вам поставили подібне запитання, не завмирайте від несподіванки, як це роблять багато кандидатів. Необхідно взяти себе в руки і проявити креативність.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu