Інвестиції, Новини, Технології

Фонд Білла Гейтса привернув $1 млрд для інвестицій в чисті технології

20 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Венчурний фонд Breakthrough Energy, заснований Біллом Гейтсом у 2016 році, закрив другий раунд на $1 млрд. Інвестиції підуть на підтримку 40-50 стартапів в області чистих технологій. Фонд планує зосередитися на компаніях, які вирішують «гострі кліматичні проблеми».

Нові інвестиції в розмірі $1 млрд Breakthrough Energy направить на підтримку «кліматичних» стартапів. Ці компанії можуть займатися виробництвом екологічно чистих сталі та цементу, транспорту далекого прямування, а також прямим уловлюванням CO2 з повітря.

В областях, де BEV не знайде достатньої кількості стартапів, в які можна інвестувати, фонд планує запускати нові компанії, покладаючись на власний технічний досвід. Команда BEV складається з учених, підприємців, венчурних інвесторів, колишніх чиновників та банкірів.

Фонд почав фінансувати стартапи у 2016 році, коли набирала силу друга хвиля інвестицій в чисті технології. З того часу інтерес до сектору різко виріс. Згідно зі звітом PwC 2020 року, венчурне фінансування компаній, які можуть допомогти скоротити викиди, зросло до $16 млрд в 2019 році з $400 млн в 2013 році, що в 40 разів більше.

Перший бум чистих технологій був розчаруванням, відзначає видання. Венчурні інвестори втратили більшу частину $25 млрд, вкладених в період з 2006 по 2011 рр. Фінансова криза 2008 року збільшила збитки, але експерти вважають, що були більш серйозні проблеми з основною інвестиційною філософією.

По-перше, інвестори хотіли повторити успіх інтернет-стартапів, чекаючи повернення від інвестицій в чисті технології менш ніж за п’ять років. По-друге, типи технологій, в які вони вкладалися, в основному обмежувалися відновлюваною електроенергією, біопаливом, а також електромобілями – їх зростання сильно залежало від урядових постанов.

BEV запустив «терплячий» фонд, який буде працювати протягом 20 років, а не чекати прибутку всього через п’ять років. Він також був зацікавлений в широкому наборі технологій, включаючи сільське господарство, будівництво, транспорт і виробництво.

Прибуток залишається кінцевою метою, але BEV встановив новий критерій: компаніям потрібно представити план розширення, який дозволяє скорочувати як мінімум 500 млрд метричних тонн щорічних викидів CO2 – приблизно 1% глобальних викидів.

Інвестиції, отримані в першому раунді, фонд направив в складні технології, такі як накопичення енергії, видобуток літію, електролітаки, синтетична пальмова олія, сталь з нульовим вмістом вуглецю, гідравлічні турбіни та навіть термоядерна реакція. Інвесторами виступили Джефф Безос, Річард Бренсон, Джек Ма, Майкл Блумберг та інші. Деякі з них брали участь і в другому раунді.

Попри те, що BEV інвестує в стартапи на ранніх стадіях і не очікує швидкої віддачі, поширення компаній, що працюють в сфері чистих технологій,  допомогло фонду домогтися свого першого екзиту.

Акції QuantumScape, що виробляє літій-іонні акумулятори нового покоління, торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі з вересня. Оцінка компанії виросла до $20 млрд з $3 млрд. Це при тому, що батареї QuantumScape не з’являться на ринку до 2025 року.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu