#ТиТворецьІсторії, Кар'єра, Новини, Поради

Як стати генеральним директором (CEO)

21 Січня, 2021

Фото від Getty Images.

Бути головним в офісі, це гарна і амбітна мрія, і досить можлива. Адже кожній компанії потрібен лідер.

Керівники (генеральні директори) є найбільш високопоставленими людьми в організаціях. Вони приймають рішення, приносять багато грошей і несуть велику відповідальність. Ви маєте достатньо навичок, щоб піднятися по сходах кар’єри? Дізнайтеся типові обов’язки генерального директора.

Обов’язки генерального директора

Кожна компанія має різні цілі та місії, як і директор. Однак, керівники відповідають за компанію і повинні встановлювати загальні цілі організації. Крім того, керівники представляють компанію, є її лицем,  а ще іноді потрібно спілкуватися з пресою або бути голосом компанії.

“Генеральний директор повинен бути відповідальним за встановлення стратегії для досягнення бачення та місій компанії”, – сказав Бред Хілліер, генеральний директор Re-Bath. “Крім того, потрібно вміти підібрати потрібну команду для виконання стратегії – це передбачає, можливо, створення нових позицій та вакансій, але деякі ролі можна покращити шляхом розвитку наявних співробітників”.

Дебора Суіні, генеральний директор MyCorporation, сказала, що обов’язки генерального директора повинні включати фінансові, операційні та технічні функції бізнесу.

Як  і для більшості посад, людина може стати генеральним директором маючи різну освіту. Однак, керівники, як правило, мають освіту бакалавра в таких сферах як бізнес, фінанси або управління.

“Більшість керівників великих організацій мають освіту MBA, але це не завжди потрібно для маленьких компаній”, – сказав Свіні. “Досвід роботи керівників компаній часто змінюється, як бізнес, в якому вони працюють”.

Найкращі керівники компанії, як правило, знають, як керувати фінансами бізнесу та операційними аспектами роботи команди. Але це не стосується кожного генерального директора – особливо тих, які працюють у стартапах, – сказав Суіні.

Перш за все, важливі навички та знання, отримані під час всієї кар’єри. Суїні каже, що різноманітність досвіду та досвід під час кар’єри зазвичай призводить до сильного керівника з більшою перспективою.

“Коли керівники розуміють різні галузі і працюють у різних середовищах, вони можуть використовувати ці знання та досвід для реалізації найсильніших компонентів свого досвіду і вийти за рамки компонентів, які не є настільки ефективними в управлінні бізнесом”, – сказала вона.

Hillier каже, що, щоб бути генеральним директором, ви повинні навчитися брати ініціативу та розвивати ідеї, а також керувати людьми.

1. Приймають швидкі рішення

Керівники, які приймають рішення без зайвих роздумів, підвищують свої шанси на успіх в 12 разів.”Успішні керівники компаній мають стратегічне мислення, але вони також вміють зберігати спокій. Вони вміють думати, перед тим як щось виконати чи затвердити”, – сказав Суїні.

2. Розуміють фінанси, бізнес та правові аспекти контрактних угод

Разом з навичками, такими як здатність мотивувати інших та швидко приймати рішення, керівники повинні розуміти фінанси та бізнес.

“Я думаю, що здатність розуміти цифри та фінансові наслідки дуже важлива”, – сказав Хілліер. “Але не менш важливо, розуміти правові аспекти контрактних угод. Керівники часто підписують документи, тому базове розуміння структур правової угоди може бути дуже корисним”.

3. Домагаються стабільних результатів

На думку дослідників, керівники, які постійно домагаються результатів і успішно виконують плани, вважаються надійними. А коли генеральний директор відомий своєю надійністю, його шанси на успіх подвоюються. У бізнесі важливі надійні і компетентні люди. У цьому випадку роботодавці та клієнти більш схильні брати на себе ризики і надавати їм можливості.

5. Мають пристрасть до своєї компанії

Незалежно від вашого досвіду або набору навичок, пристрасть є ще одним важливим, мабуть, головним аспектом для успішного генерального директора.

Ви ніколи не станете успішним CEO, якщо у вас немає пристрасті до вашої компанії, посади яку ви займаєте та роботи, яку ви виконуєте. Пристрасть критично важлива для створення інноваційних рішень та ідей, для мотивування команди, та мотивації себе в кризові, важкі часи.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu