Новини, Розробникам, Технології

9 популярних репозиторіїв, про які повинен знати кожен веб-розробник

26 Січня, 2021

В наші дні GitHub – це універсальне сховище всього, що пов’язано з веброзробкою. Фреймворки, демоверсії, всілякі колекції – здається, немає нічого такого, що не можна знайти на GitHub. І якоюсь мірою це проблема, оскільки є цікаві речі, які просто можуть загубитися. Розповідаємо про 9 популярних репозиторіїв на GitHub, про які варто знати кожному розробнику. Кожен з них має принаймні близько 30 000 зірок.

Realworld

Відкриває список Realworld, який творці називають «матір’ю» всіх демо-додатків. Заява смілива, але на перебільшення не схоже. Realworld – це зразковий клон Medium.com. Але це не все. Репозиторій дозволяє користувачам вибирати між різними реалізаціями зовнішнього і внутрішнього інтерфейсу, які можна із задоволенням змішувати. Vue. js + Node / Express або React / Redux + Rust? Вони його отримали! Все це є! Realworld показує, як один додаток для блогу будується практично на будь-якій популярній мові або фреймворку.

You Do not Know JS Yet

Це сховище популярної серії книг Кайла Сімпсона, широко відомого під псевдонімом Getify. Книги глибоко занурюють в механіку JavaScript, охоплюючи такі теми: «Вступ», «Області видимості й замикання», «Класи і об’єкти», «Типи і граматика», «Синхронність і асинхронність», «Наступний стандарт і що за його межами». І найкращий момент тут – книги абсолютно безкоштовні! Це одна з кращих серій про JavaScript, і вона дійсно допомагає зрозуміти, що являє собою JS насправді. Навіть якщо здається, що ти добре знаєш JavaScript, не полінуйся прочитати ці книги, ти точно будеш здивований!

Airbnb JavaScript Style Guide

Керівництво по стилю JavaScript Airbnb – одне з найпопулярніших і часто використовуваних посібників такого типу. Воно допомагає писати JS-код, а також стане в нагоді в командах і в поєднанні з ESLint.

Storybook

Storybook – це середовище розробки компонентів для користувача інтерфейсу. Можна переглядати бібліотеку компонентів, різні стани кожного з них, а також в інтерактивному режимі розробляти і тестувати компоненти. Storybook підтримує React, Vue, Angular, React Native, Ember і багато іншого!

Storybook працює поза твого додатку. Завдяки цьому можна розробляти компоненти користувальницького інтерфейсу ізольовано, що може поліпшити повторне їх використання, тестування та швидкість розробки.

HTML5 Boilerplate

HTML5 Boilerplate – це професійні інтерфейсні шаблони, які мають шалену популярність в інтернеті. Вони допомагають створювати швидкі, надійні вебсайти, а також додатки. Ними користуються такі компанії-гіганти, як Microsoft, NASA і Nike. Ось деякі з ключових особливостей:

 • Відповідність HTML5;
 • Розробка з урахуванням прогресивного поліпшення;
 • Наявність Normalize. css, jQuery і Modernizer;
 • Конфігурації, що покращують продуктивність і безпеку вебсайту;
 • Плейсхолдер медіазапитів CSS;
 • Стилі друку за замовчуванням, оптимізовані для продуктивності;
 • Оптимізована версія фрагмента коду Google Universal Analytics.

Node.js Best Practices

Цей репозиторій являє собою велику колекцію передових практик щодо розробки Node.js. Зараз він складається з більш ніж 80 кращих практик, посібників по стилю і порад по архітектурі. Тут можна знайти інформацію про практики структури проєкту, методи обробки помилок, практики стилю кодування, тестування і практики якості в цілому, практики переходу в виробничу середу, методи забезпечення безпеки, а також про практики продуктивності.

Це безперечно відмінний репозиторій, і якщо ти займаєшся розробкою Node. js, обов’язково зверни на нього увагу.

Front-End Checklist

Ви коли-небудь ставили собі питання, що тобі потрібно зробити або протестувати в своєму вебдодатку перед його запуском? Репозиторій Front-End Checklist знає про це все. Перераховані нижче пункти є обов’язковими для більшості проєктів, а організовані ось так:

 • Зміст
 • HTML
 • Web Fonts
 • CSS
 • Зображення
 • JavaScript
 • Безпека
 • Продуктивність
 • Доступність
 • SEO
 • Переклади

NW.js

NW.js – це середовище виконання програми, засноване на Chromium і node.js. Можна писати власні додатки на HTML і JavaScript за допомогою NW.js. Також NW. js дозволяє викликати модулі Node. js безпосередньо з DOM, а також по-новому писати нативні додатки з усіма веб-технологіями.

Ось деякі ключові особливості:

– додатки, написані на сучасних HTML5, CSS3, JS і WebGL;

– повна підтримка API Node. js і всіх його сторонніх модулів;

– хороша продуктивність: Node і WebKit працюють в одному потоці;

– простота створення пакету і поширення додатків;

– NW. js доступна на Linux, Mac OS X і Windows.

fullPage.js

І закриває добірку популярних репозиторіїв для розробників fullPage.js від Альваро Тріга – проста і зручна у використанні бібліотека, яка дозволяє створювати SPA (односторінкові додатки) і слайдери з альбомною орієнтацією. Вона доступна для Vue, React і Angular і повністю адаптована для мобільних пристроїв.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu