Гроші, Життя, Новини, Поради

«Збирайте на довге життя, але витрачайте так, ніби помрете завтра»

29 Квітня, 2021

Письменник і блогер Кріс Бейлі радить спиратися на два протилежних фактора при плануванні витрат і заощаджень.

Одного разу мама розповіла мені історію про гроші, яку я ніколи не забуду.

Давним-давно вона працювала з дуже бережливою людиною. Назвемо його Бредом. Бред був не просто економним, він був дріб’язковим. Він навіть відмовлявся здати пару доларів, коли співробітники збирали гроші комусь на день народження (на покупку листівки і торта). Одного разу він підвозив маму і попросив її сплатити половину вартості бензину. Він ніколи не дарував подарунків колегам на весілля. І це лише мала частина прикладів дріб’язковості Бреда.

До пенсії Бред накопичив кілька мільйонів. Ніхто з колег не захотів складатися йому на прощальний подарунок, але це не головна частина історії. Мене найбільше вразило те, що всього через кілька тижнів після виходу на пенсію у Бреда трапився сильний серцевий напад, і він впав замертво. Це було абсолютно несподівано, адже він вирізнявся відмінним здоров’ям. В кінцевому підсумку, Бред не зміг скористатися своїми заощадженнями.

Я завжди був великим шанувальником мінімалізму та простого життя: найшвидший шлях до фінансової свободи – відкладати більшу частину свого доходу, і це та свобода, про яку я мрію. Проте, скільки б ви не збирали, як Бред, ви можете померти завтра.

З цієї причини я вважаю надзвичайно корисним пам’ятати про дві протилежні факти при плануванні витрат і заощаджень:

  1. Я можу дожити до 120 років.
  2. Я можу померти завтра.

Найбільш важлива невідома при плануванні фінансового майбутнього – це дата смерті. Якби у вас була ця інформація, можна було б ідеально планувати, відкладаючи і витрачати рівно стільки, щоб ваші інвестиційні рахунки дорівнювали нулю в той день, коли ви зіграєте в ящик (якщо ви, звичайно, не хочете залишити комусь спадок) .

Незважаючи на цей чарівний, загадковий знак питання, нам все одно потрібно розпоряджатися грошима. Пам’ятаючи про цю пару протилежних сценаріїв, я продовжую відкладати значну частину доходу, щоб підготуватися до довгого фінансового майбутнього – в той же час не боячись витратити трохи грошей, щоб насолодитися справжнім і отримати досвід, який робить життя більш значущим сьогодні.

Гроші – одне з основних джерел енергії в нашому житті. Але вони дуже спокусливі та можуть змінити те, як ми живемо, на краще чи на гірше. Більш імпульсивні люди можуть сьогодні витратити занадто багато, а завтра позбутися фінансової свободи і опинитися в боргах. А надмірні планувальники сьогодні можуть економити , не враховуючи можливість раннього погіршення здоров’я. Я вважаю, що необхідно знайти баланс між інвестуванням в значимий досвід (частково за рахунок витрачання грошей) і забезпеченням майбутньої фінансової свободи (за рахунок заощаджень).

Враховуючи все це при плануванні, можна гарантувати, що у вас буде менше жалю, незалежно від того, що вас чекає в майбутньому. Неможливо управляти фінансами досконало – в кінці кінців, важко з’ясувати час своєї можливої ​​смерті – але, якщо ви хоч трохи схожі на мене, не забувайте про ці два сценарії.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu