Новини, Розробникам, Технології

GitHub назвав 10 найпопулярніших мов програмування

27 Січня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Сервіс для хостингу IT проєктів GitHub опублікував рейтинг найпопулярніших мов програмування за 2020 рік. Список складений на основі кількості оновлень і нових репозиторіїв даною мовою.

На сьогодні GitHub користуються понад 56 млн розробників. З початку 2020 року з’явилися понад 60 млн нових репозиторіїв – на 35% більше, ніж у 2019 році, – кількість оновлень досягло 1,9 млрд.

Найбільш активними були розробники з Північної Америки: у Канаді і США проживає 34% користувачів сервісу – на 2% менше, ніж рік тому. Кількість азійських розробників досягла 30,7% – на 1,1% більше торішнього показника.

Середній час мерджа (злиття нового та чинного коду) склало 7,5 годин – на 18% менше торішнього рівня. За словами аналітиків, попри віддалену роботу, команди стали взаємодіяти активніше і розробка прискорилася.

Крім того, GitHub склав рейтинг найпопулярніших мов програмування, з якими працюють його користувачі.

10. Ruby

Ця мова програмування з відкритим вихідним кодом була створена японським вченим Юкіхіро Мацумото в 1995 році і з того часу стала однією з найпопулярніших. Ruby використовували для створення GitHub, Twitter і Kickstarter.

9. Shell

Shell – командний інтерпретатор для виконання дій в операційних системах сімейства UNIX. Його скрипти використовуються, наприклад, для автоматизації оновлення ПЗ.

8. C

C, створений Деннісом Рітчі в 1972 році, є попередником таких мов програмування, як С ++, Java, C #, JavaScript і Perl. Мова С використовується для розробки низькорівневих програм, оскільки вона ближче всього до апаратної.

7. C ++

Мови С не вистачало роботи з об’єктами. Щоб розв’язувати цю проблему, в 1986 році був розроблений С ++. Google Chrome, Mozilla Firefox, Winamp і лінійка продуктів Adobe були розроблені за допомогою С ++.

6. PHP

PHP – одна з найпопулярніших мов програмування для бекенду. ЇЇ використовували для створення Facebook і Yahoo.

5. C #

С #, яка належить родині мов програмування Microsoft, була розроблена у 2000 році. C # часто використовують бекенд-розробники, в тому числі в Bing, Dell, Visual Studio і MarketWatch, розробники ігор на Unity, а також творці додатків для Windows, Android і iOS.

4. Typescript

Typescript – мова для розробки веб-додатків, що розширює можливості JavaScript. Розробник мови – Андерс Хейлсберг, який також брав участь у створенні Turbo Pascal, Delphi і C #.

3. Java

Мова була розроблена Джеймсом Гослінгом в 1990 році в компанії Sun Microsystems. Особливість Java полягає в тому, що це перша об’єктноорієнтована мова програмування. На Java написані веб-додатки Twitter, LinkedIn, Amazon і eBay. Вона також є офіційною мовою для створення додатків на Android.

2. Python

Python була розроблена Гвідо Ван Россум в 1991 році. На ній написані додатки YouTube, Quora, Pinterest та Instagram. Python також використовували для створення відеоігор, включаючи Civilization IV і Vegas Trike.

1. JavaScript

Це динамічна скриптова мова програмування високого рівня. Найчастіше її використовують для створення інтерактивних вебсторінок і додатків. Наприклад, JavaScript відповідає за автозаповнення рядка пошуку Google.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu