Кар'єра, Новини, Розробникам, Технології

П’ять мов програмування для початківців

03 Грудня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Новачкам в програмуванні буває важко вирішити, яку мову освоїти першою. Найпопулярніші з них мають безліч застосувань, і вивчення навіть однієї-двох дасть широкі можливості. Ось з чого можна почати.

Python

Розробники люблять Python за універсальність, при цьому її все активніше використовують у вузькоспеціалізованих областях – наприклад, data science і машинному навчанні. Python регулярно займає перші місця в різних списках мов програмування. Спеціаліст зі знанням Python може отримати доступ до самих різних завдань і проєктів.

Крім того, багато розробників вважають, що Python легко вчити.

«Python – це ідеальна перша мова програмування для початківців. У неї чіткий і читабельний синтаксис, який дозволяє легко вивчати основи програмування і швидко зосередитися на створенні рішень для ваших проблем», – зазначив технічний директор Pixolution Себастьян Латтер.

В інтернеті є багато навчальних матеріалів по Python. Наприклад, Python.org пропонує зручне введення в програмування і Python. У Microsoft є відеокурс Python for Beginners з десятками уроків. Більшість з них триває менш як п’ять хвилин, і всі вони – не більше 13 хвилин.

Java

Java – дуже популярна мова програмування. Її основний принцип звучить як WORA – write once, run anywhere (напиши один раз, використовуй де завгодно). Код може працювати на будь-якому пристрої з віртуальною машиною Java.

В інтернеті є багато корисних ресурсів, присвячених Java. InfoWorld описує поновлення мови на спеціальній сторінці Java. Якщо вам потрібна допомога експертної спільноти, на форумі Oracle можна ставити питання і перевіряти чужі роботи. Також там є сайт з навчальними матеріалами. На форумі Reddit є підрозділ для тих, кому потрібні допомога і підручники з Java.

Вивчивши основи мови, ви можете перевірити свої навички на деяких завданнях, і в цьому випадку вам підійде портал HackerRank.

Kotlin

Хоча Kotlin використовується менше, ніж Java і Python, вона швидко завоювала популярність – особливо після того, як Google назвав її першокласною мовою розробки для Android.

Google настільки прагне зробити Kotlin популярною мовою, що тепер пропонує онлайн-курс Android Basics in Kotlin, який є чудовою відправною точкою для початківців. Є також додаткові курси від Google: Kotlin Bootcamp for Programmers, Android Kotlin Fundamentals, Advanced Android in Kotlin.

Більшість розробників Kotlin використовують цю мову для створення мобільних додатків, але він все частіше використовується для десктопних додатків, бекенд та інтернету речей (IoT). Навіть якщо ви не зацікавлені в створенні додатків для Android, цю мову варто вивчити.

Swift

Раніше розробники, які працювали в екосистемі Apple, могли програмувати тільки на Objective-C. Через три десятиліття в Apple вирішили, що прийшов час для чогось нового. У 2014 році Apple запустила власну мову програмування Swift.

Swift стане в нагоді тим, кому цікаво створювати додатки і сервіси для iOS, iPadOS, macOS, watchOS і всього іншого, що Apple може запустити протягом наступних декількох років (наприклад, ОС з доповненою реальністю). Також знання iOS важливі, якщо ви робите продукти, які взаємодіють з мобільними додатками і сервісами.

Якщо ви вивчаєте елементи Swift, познайомтеся з функціями, циклами, наборами, масивами і рядками, а також зі структурами і класами. Swift Playgrounds, хоча і орієнтована на дітей, корисна для початківців програмістів Swift різного віку.

JavaScript

Якщо ви хочете розробляти програми або сайти, вам варто вивчити JavaScript. Новачкам підійде сучасний підручник JavaScript, в якому елементи мови розбиті на окремі модулі. У Full Stack Academy також є безкоштовні курси. Як тільки ви добре розберетеся в основах мови, почніть вивчати фреймворки, які можуть спростити робочий процес.

Крім того, якщо ви вивчаєте JavaScript, вам варто дізнатися якомога більше про TypeScript, розширену версію JavaScript, яка щойно вийшла у версії 4.0. Незалежно від того, чи вважаєте ви TypeScript самостійною мовою програмування, не можна заперечувати, що вона має функції, які можуть прискорити ваше програмування на JavaScript.

Згідно з опитуванням розробників Stack Overflow, опублікованому у 2020 році, близько 67,1% опитаних розробників заявили, що їм подобається TypeScript, що вище, ніж у Python (66,7%) і Kotlin (62,9%).

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu