Люди, Новини, Технології

Джефф Безос залишає посаду гендиректора Amazon. Ось що він написав співробітникам у своєму прощальному листі

04 Лютого, 2021

Засновник компанії Amazon, один з найбагатших людей світу Джефф Безос йде з поста генерального директора і стане виконавчим головою. Розповідаємо, хто стане його наступником і що він сказав наостанок співробітникам. 

Джефф Безос йде з поста генерального директора Amazon і стане виконавчим головою. Він заявив, що буде працювати над «новими продуктами та ініціативами».

Його наступником стане Енді Ясси – керівник Amazon Web Services. Ясси працює в компанії з 1997 року. Веб-сервіси AWS використовують мільйони користувачів. Reuters пише, що Ясси був одним з основних претендентів на роль керівника Amazon.

Лист Джеффа Безоса співробітникам

Джефф Безос написав лист своїм «колегам-амазонцям». Його опублікувало видання Business Insider.

«Я радий повідомити, що в третьому кварталі цього року я перейду на пост виконавчого голови правління Amazon, а Енді Ясси стане генеральним директором. Я маю намір зосередити свою енергію та увагу на нових продуктах і ранніх ініціативах. Енді добре відомий всередині компанії і працює в Amazon майже стільки ж, скільки і я. Він буде видатним лідером, і я повністю йому довіряю.

Ця подорож почалася близько 27 років тому. Amazon був всього лише ідеєю, і у неї не було назви. У той час мені найчастіше ставили питання «Що таке інтернет?». На щастя, мені давно не доводилося пояснювати це.

Сьогодні у нас працює 1,3 млн талановитих і відданих своїй справі людей, ми обслуговуємо сотні мільйонів клієнтів і підприємств та визнані однією з найуспішніших компаній в світі.

Як це відбулося? Винахідливість. Винахідливість – це корінь нашого успіху. Ми разом творили божевільні речі, а потім зробили їх нормальними. Ми першими впровадили відгуки від клієнтів, персоналізовані рекомендації, шалено швидку доставку Prime, Just Walk Out Shopping, Climate Pledge, Kindle, Alexa, маркетплейс, хмарні обчислення для інфраструктури, кар’єрний вибір та багато іншого. Як ви зрозуміли, через кілька років після того, як ми щось винайшли, це стало нормою.

Я не знаю іншої компанії з таким же успіхом у винахідництві, як Amazon, і я вважаю, що зараз ми найбільш винахідливі. Сподіваюся, ви так само пишаєтеся нашої винахідливістю, як і я. Я думаю, ви повинні.

Коли Amazon став великим, ми вирішили використовувати свій масштаб і можливості для розв’язання соціальних питань. Два дивовижних приклади: мінімальна зарплата в розмірі $15/год і програма із захисту клімату Climate Pledge. І там, і там ми були першими, а потім попросили інших піти з нами. В обох випадках все працює, за нами йдуть інші великі компанії. Сподіваюся, ви теж цим пишаєтеся.

Я вважаю свою роботу значущою та цікавою. Я працюю з найрозумнішими, талановитими і винахідливими людьми. У хороші часи ви були скромними. У важкі часи ви були сильними, і ми підтримували один одного і підіймали настрій. Працювати в цій команді одне задоволення.

Мільйони клієнтів залежать від нас в плані наших послуг, і більше мільйона співробітників залежать від нас в плані засобів до існування. Бути генеральним директором Amazon – це серйозна відповідальність, і це вимагає зусиль. Коли на вас покладена така відповідальність, важко зосередити увагу на чомусь ще. В ролі виконавчого голови я буду продовжувати брати участь у важливих ініціативах Amazon, але у мене буде час і енергія, необхідні для того, щоб зосередитися на Фонді першого дня, Фонді Землі Безоса, Blue Origin, The Washington Post та інших мої захопленнях. У мене ніколи не було більше енергії, і справа не в догляді на пенсію. Я дуже захоплений тим впливом, який, на мою думку, можуть надати ці організації.

Ми працюємо на повну котушку, як і вимагає від нас світ. Є те, що ще буде дивувати. Ми є лідерами в таких різних областях, як машинне навчання та логістика. І якщо нова ідея вимагає ще одну нову навичку, то ми досить гнучкі і терплячі, щоб вивчити її.

Продовжуйте винаходити і не впадайте у відчай, коли спочатку ідея здається божевільною. Не забувайте цікавитися. Нехай цікавість стане вашим компасом».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu