Бізнес, Новини

Хто такий Енді Джессі? 6 речей, які слід знати про наступного CEO Amazon

04 Лютого, 2021

Джефф Безос віддає керівництво своєю компанію менеджеру, який при відсутності публічності є справжньою суперзіркою всередині Amazon.

2021-й рік почався приголомшливою новиною – засновник і основний акціонер Amazon 57-річний Джефф Безос оголосив, що полишає пост CEO компанії, залишаючись на посаді виконавчого голови ради директорів.

Починаючи з третього кварталу цього року його місце займе 53-річний Енді Джессі, який працює в Amazon з 1997 року і очолює “хмарний” напрямок бізнесу — Amazon Web Services (AWS).

Хто такий Енді Джессі? 6 речей, які слід знати про наступного CEO Amazon - news, businessХто такий Енді Джессі? 6 речей, які слід знати про наступного CEO Amazon - news, business

Навіть прочитавши лист Джеффа Безоса до працівників Amazon, у вас можуть залишитись питання:  “Чому?”, “Чому зараз?” і “Хто такий цей Енді Джессі?”.

Ось шість фактів про чоловіка, який зайняв одне з найпрестижніших робочих місць у світі бізнесу.

До речі, можете підписатись на нього у Твіттері. 

1.Він запланований “спадкоємець трону”

Хоча рішення Джеффа Безоса піти з посади генерального директора є приголомшливим, той факт, що Джессі є його заміною, таким не є. Після того, як Джефф Уілк, генеральний директор споживчого бізнесу Amazon, заявив, що покине компанію в першому кварталі цього року, Джессі мав чіткий шлях до вершини у випадку, якщо Безос вирішить залишити свою роботу. Було б набагато більшим сюрпризом, якби Amazon найняв когось за межами компанії.

2. Він – справжній амазонець

Навіть більше, ніж інші технологічні  гіганти, Amazon любить свої корпоративні мантри. Вони зосереджені на таких питаннях, як одержимість споживачами, важливість залишатися скромними та пробувати амбіційні нові речі, які можуть зазнати невдачі.

Джессі, який приєднався до компанії у 1997 році (до речі, саме тоді був написаний легендарний бізнес-план Amazon) – на одній хвилі з Безосом. Особливо, коли йдеться про те, щоб досягати успіхів шляхом слідування амазонській філософії. До речі, саме тоді був написаний легендарний бізнес-план Amazon.

“Одним із важливих корпоративних правил всередині Amazon та AWS є те, що ми хочемо, аби люди експериментували, – сказав він у 2017 році. – Ми хочемо мати якомога більший показник експериментів за одиницю часу, аби не витрачати сили на речі, які, на наш погляд, не мають шансів. Ми на зв’язку з комбінацією клієнтів, які повідомляють нам, що для них важливо, і намагаємося винаходи покращення від імені клієнтів. І тоді, якщо щось не працює, ніхто через це не звільняється “.

3. Його зона відповідальності й на сьогодні масштабна

AWS, яка надає безліч веб-сервісів для підприємств усіх розмірів, є драйвером прибутків Amazon. Лише за останній квартал вони залучили 12,7 млрд доларів. Що ще важливіше, ця “профіт-машина” принесла 52% загального прибутку минулого кварталу. (Роком раніше цифра була ближчою до 75%!) Усі ті експерименти Amazon, якими компанія пишається, навіть коли вони зазнають невдачі, субсидують каси AWS від Джессі.

4. Він тримається в тіні

Тим часом як Джефф Безос став одним із найвідоміших ділових облич останньої чверті століття, навряд чи, ви колись потрапляли в поле впливу Джессі, хіба що ви брали участь у масштабній щорічній конференції AWS Re: Invent.

Це може бути не лише тому, що продаж веб-послуг – не найгламурніший бізнес у світі. У профілі Джессі від Kevin McLaughlin за 2019 рік повідомляється, що він не є природженим продавцем; в минулі роки він навіть був неохочим до зустрічей з такими потенційними партнерами як керівники компаній зі спинку Fortune 500.

5. Він вірить у важливість деталей

У 2017 році Джессі розповів, що групи в рамках AWS мають велику кількість незалежності. Але він також наголосив, що ефективне управління полягає у знанні того, що відбувається на кожному рівні організації. “Однією з помилок, які іноді роблять лідери, є те, що вони надто віддаляються від деталей бізнесу”, – сказав Енді. “А реальність така, що в кожному бізнесі завжди будуть речі, які працюють, і речі, які не працюють. І це нормально. Ви можете виправити речі, які не працюють, якщо ви бачите їх. І ви можете відновити курс відносно швидко. Але якщо ви віддаляєтесь від деталей, і у вас немає належних механізмів перевіряти, що відбувається з проєктами, що знаходяться на стадії від 6 до 12 місяців у розвитку, ситуацію набагато важче виправити, оскільки діра глибша”

6. Давним-давно він був торговцем

Починаючи з 2003 року, Джессі приділяв всю свою увагу веб-сервісам. Це може здатися не пов’язаним з іконічним успіхом Amazon, як вітрини фізичних товарів за будь-яким запитом, який тільки можна уявити. Але на початку своєї кар’єри в Amazon, саме Джессі відповідав за продаж речей споживачам.

Ще у 2001 році, коли він був директором музичного продукту компанії, він говорив із Billboard про спеціальну акцію, пов’язану із серіалом Кена Бернса PBS про історію джазу. “Є всього кілька людей, які мають унікальний потенціал для продажу компакт-дисків, сетів відео та DVD, а також книг, так гарно, як це робимо ми”, – сказав він.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu