Люди, Новини, Технології

Джефф Безос використовує правило «двері в одну сторону», щоб економити час і сили. Ось як воно працює

05 Лютого, 2021

3 лютого Джефф Безос оголосив, що залишить посаду гендиректора Amazon і стане виконавчим головою ради директорів. При цьому, за словами підприємця, він «й надалі братиме участь у важливих ініціативах Amazon». Що має на увазі Безос? Чи буде він як і раніше з’являтися на роботі кожен день? Чи буде у Енді Ясси, який змінив Безоса, шанс очолити компанію? Фінансовий директор Amazon Брайан Олсавскі спробував відповісти на ці питання і розповів про правило «двері в одну сторону», яке допомагає Безосу розставляти пріоритети та керувати своїм часом.

«Джефф не йде, він влаштовується на нову роботу. Він братиме участь в ухваленні рішень “з одностороннім рухом”, ми називаємо їх “двері в одну сторону”, маючи на увазі важливі рішення, наприклад придбання, стратегії, покупки продуктів та інші речі. Тобто Джефф завжди був залучений в це і саме за це він відповідатиме у своїй новій ролі », – сказав Олсавскі під час звіту про прибуток компанії.

У своєму листі акціонерам у 2016 році Безос написав, що існує два типи рішень. Перший тип рішень – важливі та незворотні. В Amazon їх називають «двері в одну сторону». Їх потрібно приймати повільно й акуратно.

«В Amazon я часто опиняюся в позиції” головного гальма “. Я кажу: “Ого, я хочу, щоб ви проаналізували це ще сімнадцятьма різними способами, тому що це рішення важливе і незворотне”», – пояснив Безос.

За словами підприємця, 99% рішень належать до другого типу. Вони важливі, але цілком оборотні. Це «двері, які відкриваються в обидві сторони». Якщо рішення виявиться невірним, ви втратите час і трохи грошей, але не більше, написав Безос.

Найняти молодшого менеджера по роботі з клієнтами, який не справляється, – це рішення «з двостороннім рухом». Воно не потребує участі виконавчого голови і може бути звернено назад.

Те ж можна сказати про тисячі рішень, які компанія бере на регулярній основі. Безос підкреслює, що компаніям не варто плутати два поняття, тому що це призводить до «повільності, необдуманих ризиків, відсутності достатнього обсягу експериментів і, як наслідок, зниження креативності та винахідливості».

Рішення про те, чи виводити компанію на біржу, – це «одностороннє» рішення. Чи робити велике придбання – «одностороннє» рішення. Необоротні рішення, за словами Безоса, потрібно відразу усвідомлювати і приймати тільки шляхом консенсусу, дебатів і розгляду всіх можливих варіантів. Саме за прийняття таких рішень Безос буде відповідати в Amazon.

Це також має сенс з точки зору того, як він керує своїм часом. Безос не може і не повинен брати участь у прийнятті кожного рішення. Особливо якщо він планує приділяти більше уваги іншим своїм ініціативам – благодійному фонду Bezos Earth Fund, аерокосмічній компанії Blue Origin, газеті The Washington Post і фонду Amazon Day 1 Fund.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu