Новини, Соціальні медіа, Технології

Clubhouse заблокували в Китаї

09 Лютого, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Тисячі китайських користувачів раптово втратили доступ до голосової соцмережі Clubhouse. Додаток може назавжди перестати працювати в країні, відомій своїм жорстким регулюванням інтернету. До блокування користувачі активно обговорювали політичні теми на майданчику.

Додаток Clubhouse швидко набирав популярність в Китаї, але, здається, соцмережу спіткає доля інших американських сервісів в країні – її заборонять, пише TechCrunch. У понеділок, 8 лютого, Clubhouse перестав працювати на території Китаю. За словами видання, навряд чи соцмережа повернеться, з урахуванням місцевих правил регулювання інтернету.

У США Clubhouse розкритикували за відсутність ефективних методів модерації та запобігання зловживань. Тому не дивно, що програма не пройшла перевірку в Китаї, де уряд пригнічує поширення «недоречної» інформації.

Clubhouse не був офіційно доступний в китайському App Store, хоча користуватися ним можна було безплатно без VPN за умови, що користувач встановив додаток на своєму пристрої. Оскільки Clubhouse не був зазначений в місцевому магазині додатків, невідомо, скільки китайців було на платформі.

У віртуальній кімнаті, де обговорювався протест на площі Тяньаньмень в 1989 році (заборонена тема в Китаї), 8 лютого перед блокуванням зібралася максимальна кількість учасників – 5 тис. осіб. Деякі користувачі в WeChat повідомляють, що їм більше не приходять коди підтвердження на китайські номери телефонів.

Користувачі використовували місцеві номери телефонів для реєстрації в Clubhouse, пов’язані з їх реальним ID, що означає потенційні ризики для зареєстрованих. За останні два тижні популярність додатку різко зросла в декількох китайських ком’юніті, включаючи людей, що займаються стартапами та інвестиціями, і тих, у кого є закордонний досвід роботи.

Кімнати з темами «Як довго пропрацює Clubhouse в Китаї?» і «Вас вже запрошували на чай за те, що ви сидите в Clubhouse?» привернули велику кількість користувачів. «Пити чай» – евфемізм, що означає, що людину відвезуть на допит в поліцію.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu