Бізнес, Новини, Соціальні медіа, Технології

Kuaishou, китайський конкурент TikTok, зріс на 194% після IPO в Гонконзі

10 Лютого, 2021

Китайський додаток для коротких відео Kuaishou завершив велике первинне розміщення акцій в Гонконзі. Додаток є найбільшим суперником TikTok, але поки що не одержав популярності за межами країни. Розповідаємо про успіх компанії на біржі та її способи монетизації.

5 лютого акції Kuaishou стали доступні в Гонконзі за ціною в $43,6 за штуку, що на 194% перевищує номінальну вартість IPO в розмірі $14,8. Тепер її ринкова капіталізація становить майже $180 млрд. У результаті лістингу компанія отримала майже $5,4 млрд, а загальна кількість акцій склала 365 218 600 штук, не рахуючи опціону дорозміщення.

Kuaishou, китайський конкурент TikTok, зріс на 194% після IPO в Гонконзі - tech, social-media, news, businessKuaishou, китайський конкурент TikTok, зріс на 194% після IPO в Гонконзі - tech, social-media, news, business

Kuaishou, яка підтримується холдинговою компанією Tencent, тепер готова інвестувати в зростання і, можливо, рухатися в сторону прибутковості. За перші дев’ять місяців 2020 року додаток повідомив про скоригований чистий збиток у розмірі $1,1 млрд у порівнянні зі скоригованим прибутком майже в $278 млн за той же період попереднього року.

Акції Kuaishou користуються популярністю як у інституційних, так і у роздрібних інвесторів в Китаї. До листопада 2020 року за 11 місяців додаток досяг показника в 481 млн користувачів в місяць. За даними South China Morning Post, сервіс встановив рекорд за кількістю угод в Гонконзі, а загальний попит роздрібних інвесторів склав $164,8 млрд. Вартість акцій досягла $41,64 на платформі сірого ринку під управлінням Phillip Securities Group і $54,32 в онлайн-брокера Futu Securities.

Недовгий період основний контент Kuaishou становили GIF-зображення. Потім, як і TikTok, вона націлилася на створення і обмін 15-секундними роликами, після чого розширилася до живих трансляцій. Це цілком природний перехід, оскільки найбільш популярні творці контенту, як правило, хочуть більше взаємодіяти з передплатниками, які, своєю чергою, теж прагнуть висловити лояльність і симпатію. Стрім і віртуальні подарунки заповнюють цю потребу.

У Kuaishou є три способи монетизації.

  • Живі трансляції. До листопада 2020 року протягом 11 місяців 58 млн користувачів платформи щомісяця витрачали гроші на стрім. В середньому кожен з них приносив $7,36 доходу.
  • Реклама. Кожен користувач приносив $11 за той же період.
  • Продаж продуктів. Показник загального обсягу обороту товарів, який використовується для вимірювання ecommerce-транзакцій, досяг $51,4 млрд за той же період.

Для порівняння, до грудня 2020 року за 12 місяців функція живих трансляцій в інтернет-магазині Taobao, що належить Alibaba, принесла понад $62 млн за тим же показником.

Однак в зростальний прибуток зі стрімів Kuaishou можуть втрутитися регулятивні ризики. Уряд Китаю заборонив особам до 18 років купувати віртуальні подарунки. Він також закликав платформи обмежити щомісячні витрати користувачів в цьому напрямку. Але поки точних вказівок ще не було.

Kuaishou усвідомлює цей ризик і зазначає, що будь-які обмеження можуть негативно вплинути на її доходи. Однак до тих пір, поки вони не будуть введені, компанія, швидше за все, продовжить процвітати та диверсифікувати бізнес.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu