Новини

76% українських топ-менеджерів звільнялись через неспівпадіння цінностей: дослідження

18 Лютого, 2021

76% українських керівників вищої ланки хоч раз приймали рішення про звільнення через неспівпадіння своїх цінностей із цінностями компанії. Про це свідчать результати  дослідження, проведеного рекрутинговою компанією  «Бізнес Актив», що є членом міжнародної Executive Search групи Cornerstone International Group.

У дослідженні взяли участь 104 респонденти з різних галузей, розділені на дві однакові групи: керівники компаній з одного боку, та управлінці, які зараз знаходяться у пошуку роботи, з другого боку. Кожній стороні, роботодавцям та кандидатам, були надані свої варіанти запитань. Всі питання стосувалися усвідомлення цінностей та прийняття рішень щодо співпраці на їхній основі. Результати опитування показали, що оцінка цінностей на етапі найму важлива для обох сторін.

Жоден з роботодавців не обрав відповідь, за якою професійні та особистісні якості мають більший пріоритет, ніж життєві принципи кандидата.

Саме шляхом залучення лідера з відповідним набором цінностей можна здійснювати зміни в організації — із цим згодні 94% респондентів, що представляли компанію, і 94,5% респондентів-кандидатів.

«Організації XXI століття відмовляються від традиційної ієрархії і розвивають нове покоління лідерів, орієнтованих на цінності. Ми багато працюємо з новим поняттям Intervalues Intelligence. Дослідження підтвердило важливість критерію цінностей в ухваленні рішень про найм. Спільні цінності — це основа, на якій базується ефективність співпраці топ-менеджера та організації» – підкреслила Анна Нестерчук, керуюча партнерка «Бізнес Актив/CIG».

Цікаво відмітити пріоритетні способи оцінки цінностей компаній та кандидатів. 98% компаній-респондентів віддають перевагу уважному слуханню та постановці запитань при спілкуванні з кандидатом на керівні позиції, на другому місці — використання спеціальних тестів та інших методик, 30%. Серед кандидатів на топові позиції найбільш бажаний спосіб — познайомитись із власником, його обрали 76% респондентів, збирання рекомендацій та відгуків про компанію обрали 72%, а уважно відмічають ціннісні аспекти на всіх етапах інтерв’ю 70% респондентів.

Втім, між співробітниками топ-рівня та роботодавцями є різниця у сприйнятті ціннісних розбіжностей. Більшість опитаних представників компаній вважає, що топ-менеджери лишають компанію через ціннісні неспівпадіння менш, ніж у 20% випадків. Більш того, третина опитаних організацій у принципі не відзначали звільнень, пов’язаних із ціннісною невідповідністю.

При цьому відповіді кандидатів на Executive позиції на аналогічне питання показало, що 75,5% співробітників топ-рівня приймали рішення про звільнення на підставі неспівпадіння своїх цінностей із цінностями компанії. Тобто сторони по-різному розуміють причини звільнення керівника.

Повний звіт про дослідження — за посиланням.

Компанія «Бізнес Актив» надає сервіс Executive Search і C-suite рекрутингу для локальних і міжнародних компаній в Україні та за її межами. З 2019 року «Бізнес Актив» є партнером глобальної Executive Search компанії Cornerstone International Group (CIG), акредитований світовою Асоціацією Executive Search консультантів (AESC), що визнана організацією з найвищим рівнем якості в індустрії. Займається розробкою поняття Intervalues Intelligence (міжціннісний інтелект).

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu