Новини, Розробникам, Технології

Кращі JavaScript-фреймворки і тенденції веброзробки у 2021 році

22 Лютого, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Минулого року весь світ сильно постраждав від пандемії COVID-19. Цією безпрецедентною кризою досі охоплені абсолютно всі сфери людської діяльності. Негативні наслідки вірусу позначаються і на сфері веброзробки, але це одна з тих глобальних галузей, яка розвивалась у 2020 році.

Зараз саме час поглянути на основні тенденції минулого року у вебтехнологіях і JavaScript зокрема, а також спробувати зробити прогнози щодо подальших перспектив фронтенд-розробки у 2021 році. Не залишимо без уваги та те, як у сфері веброзробки реагували на мінливі умови лідери галузі та які у них плани на майбутнє.

JavaScript залишається на вершині

Багато веброзробників визнають, що у JavaScript є недоліки та складні частини. Однак це, як і раніше найпопулярніша мова програмування. В результаті проведеного на Stack Overflow у 2020 році опитування 69,7% з 47 184 опитаних професійних розробників віддали перевагу JavaScript.

Зрозуміло, що JavaScript неідеальна. І все ж не можна не відзначити її багату екосистему з великою кількістю фреймворків, бібліотек та інших корисних інструментів, а також величезну спільноту розробників JS. Додатково до всього цього існує ще і спеціальний технічний комітет, який працює над способами поліпшення JavaScript. Виходить, що в доступному для огляду майбутньому витіснити JavaScript з провідних позицій у веброзробці практично неможливо. Хоча TypeScript, ймовірно, наблизиться і стане ще більш привабливою альтернативою.

Кращі курси JavaScript на Udemy:

TypeScript продовжує підкорювати нові висоти

TypeScript часто називають поліпшеною версією JavaScript, і на те є всі підстави. TypeScript використовує всі сильні сторони JavaScript (адже вона компілюється в JS) і поєднує їх з власними потужними функціональними можливостями, такими як статична типізація, підтримка модулів та інтерфейсів і т. д. Крім того, TypeScript простіше освоїти, вона легше в супроводі коду і налагодженні. Учасники опитування на Stack Overflow назвали Typescript (67,1%) найулюбленішою мовою програмування відразу після Rust (86,1%).

Згідно з останнім звітом від GitHub, JavaScript зараз теж лідирує за популярністю. Але при цьому звіт свідчить про швидке зростання попиту TypeScript в останні роки.

Можна очікувати, що та ж тенденція збережеться і у 2021 році, адже Microsoft продовжує розширювати можливості TypeScript і цією мовою пишеться все більше вебдодатків.

Кращі курси TypeScript на Udemy:

JavaScript-фреймворки: у 2021 році стан справ може змінитися

Ми вже звикли бачити серед провідних JavaScript-фреймворків React, Angular і Vue.js. Звіт про стан фронтенду State of Frontend 2020 не відкрив нічого нового в перевагах більш ніж 4500 професійних фронтенд-розробників, які брали участь в опитуванні.

Але якщо подивитися на те, які фреймворки вони хочуть продовжувати використовувати або вивчати для своїх майбутніх проєктів, то в трійці лідерів з’явиться нове ім’я.

І це Svelte. Що ж в ньому особливого? Придивімося уважніше до цього багатообіцяльного фреймворку.

Svelte

Svelte – це легкий компонентний фреймворк наступного покоління, написаний на TypeScript. Він надає новий спосіб створення високопродуктивних вебдодатків. На відміну від більш популярних React і Vue.js, що перетворюють додатки в код Vanilla JS під час виконання, Svelte робить це під час компонування. Тобто Svelte виконує роль компілятора, який дозволяє запускати код в браузері без будь-якого рівня абстракції. Це підвищує продуктивність програми і забезпечує більшу задоволеність користувачів.

В результаті вебдодатки, створені за допомогою Svelte, з першого ж завантаження виявляються набагато швидшими, ніж додатки, розроблені на інших фреймворків. Для створення вебдодатків Svelte може використовуватися окремо або в поєднанні з цими фреймворками.

Можливо, зараз Svelte ще недостатньо зрілий, щоб змагатися з такими гігантами, як React. Хоча у нього, безумовно, є потенціал для ширшого застосування у вебдодатках у  2021 році.

Кращі курси Svelte на Udemy:

Deno: нова проривна технологія або альтернатива для Node.js?

Минулого року веброзробники отримали новий потужний інструмент Deno для реалізації коду на стороні сервера. Це нове середовище виконання, написане на Rust, яке використовує движок V8 JS і вбудовану підтримку TypeScript.

Deno була створена головним чином для того, щоб позбутися від основних недоліків Node.js, таких як уразливості системи безпеки та проблеми управління пакетами. А також для того, щоб скористатися сучасними функціональними можливостями JavaScript. У ній є численні інтегровані інструментальні засоби, які стануть в нагоді розробникам при тестуванні, налагодженні та  форматуванні.

Поява Deno не означає, що Node.js припиняє своє існування. Вона продовжує залишатися середовищем з хорошою підтримкою, яка знаходить широке застосування.

Але статистика GitHub показує, що Deno вже викликала великий інтерес у спільноті веброзробників, тому буде дуже цікаво стежити за її прогресом у 2021 році.

Курси Deno на Udemy:

CSS: що нового?

Нові тенденції в CSS часто знаходяться в тіні всього того, що відбувається в JavaScript, і незаслужено залишаються непоміченими багатьма розробниками. Опитування про стан CSS дає цікаву інформацію про ступінь освоєння і впізнаваності нових і вже зарекомендованих  CSS-технологій у 2020 році. Вона стане в нагоді тим розробникам, яким потрібні додаткові інструменти для проєктування вебдодатків.

Так, все більш популярним інструментом для створення динамічних і гнучких макетів стає CSS Grid. Комбінувати стилі з компонентами для створення тематичних дизайн-систем ефективніше, ніж використовувати глобальні таблиці стилів.

Мабуть, перша назва, яке приходить на розум, коли мова заходить про CSS-фреймворк, – це Bootstrap. Але статистика свідчить про серйозне зниження задоволеності та інтересу розробників до Bootstrap та інших інструментів типу Foundation.

Tailwind CSS останні два роки був в лідерах. На відміну від Bootstrap, цей легкий фреймворк не нав’язує розробникам ніяких вбудованих компонентів. Навпаки, він дає їм можливість вільно створювати унікальні дизайн-проєкти з використанням допоміжних класів CSS та інших потужних функцій.

Курси CSS на Udemy:

У 2 рази більше користувачів GitHub до 2025 року

Зараз GitHub – найбільша платформа для розробки програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Понад 56 мільйонів розробників з усього світу спільно працюють тут над тисячами проєктів на благо найрізноманітніших сфер діяльності. Наприклад, протягом перших чотирьох місяців після початку пандемії було створено понад 67 тисяч проєктів, пов’язаних з COVID-19, мета яких – допомогти в боротьбі з цим захворюванням.

Згідно зі звітом State of the Octoverse 2020 року, число розробників на GitHub до 2025 року досягне 100 мільйонів. Тому в найближчі роки можна очікувати значне зростання кількості проєктів з відкритим вихідним кодом.

Лідери у веброзробці: слідування тенденціям і підтримка розробників

Команди розробників не відстають від трендів у світі JavaScript і веброзробки та уважно стежать за найбільш популярними технологіями у 2020 і 2021 роках.

Прогнозується, що Node.js ще багато років залишатиметься популярним інструментом, тому один з лідерів сфери веброзробки підготував приклади коду з використанням віджетів Suite на бекенді.

Через COVID-19 віддалена робота стає новою нормою і багатьом компаніям по всьому світу доводиться створювати умови для забезпечення оптимальної продуктивності. У зв’язку з цим можна очікувати подальше зростання попиту на програмне забезпечення для управління проєктами та спільної дистанційної роботи. Тому  2021 році основні гравці ІТ-індустрії продовжать розробляти сучасні інструменти JavaScript для створення ефективних програм для управління проєктами. Так, одна з провідних компаній сфери веброзробки вже оголосила про очікувані в цьому році новинки: вона готується випустити лінійку абсолютно нових діаграм Ганта, написаних на чистому React, Svelte, Vue.js і Angular.

Медичним закладам доводиться дуже нелегко в наш час, і ця компанія розробила їм на допомогу нові демонстраційні версії та шаблони. Демоверсія організаційної діаграми призначена для наочного уявлення управлінської ієрархії медичних центрів та управління медперсоналом в режимі онлайн. А шаблон hospital management system (система управління лікувальним закладом) допоможе відстежувати ліжковий фонд лікарні або стане частиною повнофункціонального додатка для телемедицини.

Висновок

2020 рік був дуже складним. Але, попри всі труднощі, лідери ІТ-сфери прагнуть розробляти чудові інструменти JavaScript і підтримувати клієнтів та користувачів у всіх складних ситуаціях. Бережіть себе і зберігайте позитивний настрій.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu