Життя, Новини, Поради

Що робити коли нудно? Психологи дали 5 порад, які засновані на дослідженнях

02 Березня, 2021

Нудьга – це явище з яким так чи інакше стикався кожен, особливо під час карантину та закритих кордонів. І якщо в одних людей вона проходить швидко, то в інших може перерости в апатію і навіть депресію. Inc.com зібрав 5 порад щодо боротьби з нудьгою, заснованих на дослідженнях членів Британського психологічного товариства.

1. Відкладіть телефон

Перше, що робить більшість, коли відчувають нудьгу, – тягнуться до своїх телефонів. Скролінг стрічки соцмереж здається ідеальним і не виглядає гарним способом від неї позбутися, але дослідження показують, що використання телефону, по крайній мірі, в робочий час не допомагає.

Попри те, що учасники дослідження частіше дивилися в екран, коли їм ставало нудно, після використання телефону їм було ще нудніше, ніж на початку. Перемикання з робочих завдань на соцмережі призводить до додаткової когнітивного навантаження, пояснюють психологи.

2. Змініть своє ставлення до нудьги

Ніхто не любить нудьгувати, але якщо думати про нудьгу не як про випробування, а як про можливість провести самоаналіз, це може сильно полегшити життя.

У 2016 році психолог Тім Ломас з Університету Східного Лондона цілеспрямовано змусив себе нудьгувати під час перельоту, щохвилини роблячи записи про те, що він думав і відчував протягом години. Він прийшов до висновку, що легке відчуття нудьги змусило його мозок бути більш креативним. Якщо люди почнуть розглядати нудьгу як медитативні переживання, вона більше не буде сприйматися негативно, сказав він.

3. Займіться творчістю

Мало хто займається творчістю, тому що думають, що у них буде погано виходити, але дослідження доводять, що для того, щоб мистецтво приносило користь, людині не обов’язково мати талант.

Річ у тому, що заняття творчістю зменшують стрес і, що найбільш важливо, допомагають боротися з нудьгою. Психологи радять перестати турбуватися про те, наскільки ви погані, і просто почати практикуватися.

4. Вдайтесь до ностальгії

Якщо ви постійно згадуєте про безтурботний час до пандемії, не зупиняйтеся. Дослідження показують, що ностальгія – це корисний і життєздатний спосіб впоратися з нудьгою.

Нудьга часто супроводжується відчуттям екзистенціальної порожнечі, тому усвідомлення себе як людини з метою і сенсом життя може допомогти, кажуть психологи. Один зі способів це зробити – згадати значущі події з минулого, наприклад, розібравши старі фотографії або коробку з пам’ятними подарунками.

5. Дозвольте своєму розуму блукати

Блукання розуму – це процес занурення у власні думки, коли людина починає звертати увагу на інформацію, яку створює сам, на противагу інформації, що приходить з органів почуттів. Дослідження доводять, що блукаючий розум є ознакою інтелекту, а також допомагає в боротьбі з нудьгою.

Блукання розуму може зробити рутинні завдання коротшими, допомагає відволіктися від нудного оточення і поліпшити настрій людини. Крім того, цей процес пов’язаний з підвищенням креативності та навичок розв’язання проблем, кажуть психологи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu