Новини, Соціальні медіа, Технології

6 кращих альтернатив Google в 2021 році

02 Квітня, 2021

Для мільйонів людей по всьому світу використання головної пошукової системи стало майже синонімом доступу в Інтернет. Google, що займає більше 90% світового ринку пошукових систем, став нашим незамінним інструментом для пошуку та навігації по мережі.

Однак Google, яким би потужним він не був – не єдиний пошуковик, який ви могли б використовувати. Для деяких цілей він може бути навіть не найкращим. Тому якщо ви втомилися від його використання і шукаєте хороші альтернативи, ви потрапили в потрібне місце.

Навіщо вам потрібна альтернатива Google?

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Серйозно, навіщо вам це? Google, будучи технологічним гігантом, дуже хороший в тому, щоб підтримувати ваш затишок і продуктивність, не даючи вам жодного приводу захотіти використовувати будь-які інші послуги, крім тих, які він надає, або продуктів, які він створює.

Таким чином, ви можете, наприклад, використовувати браузер Chrome для пошуку речей в Google. Потім ви можете відправляти посилання на знайдені вами речі через Hangouts або по електронній пошті – Google управляє одним з найпопулярніших поштових сервісів в світі.

Звичайно, ви також можете зберігати файли на своєму Google Диску і використовувати Google Документи для спільної роботи з іншими людьми, одночасно проводячи віртуальну зустріч в Meet, обмінюючись фотографіями за допомогою Google Фото і плануючи наступну зустріч в Календарі Google.

Крім цього, існує безліч інших сервісів і функцій, пропонованих Google, при цьому деякі з них більш просунуті, ніж інші, але всі вони об’єднуються, щоб утримати вас в екосистемі, тому що саме так ви витягаєте максимальну цінність з пошукача, а він в свою чергу витягує максимальну цінність з вас.

Але є одна проблема: Google – не найкраща пошукова система в багатьох аспектах. Якщо вам потрібна конфіденційність, або спосіб надати якийсь сенс вашій пошуковій активності. У таких ситуаціях пошуковик буде просто не ефективний. Ось чому кожна з нижче наведених пошукових систем є гідною альтернативою.

Bing

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Друга за популярністю пошукова система в світі, Microsoft Bing – одна з небагатьох платформ, які служать повноцінною альтернативою Google. Якість результатів пошуку можна порівняти, як і додаткові сервіси, такі як карти і сторінки для бізнесу.

Ви як і раніше будете отримувати більшість результатів пошуку так само, як і в Google, а також зможете вибирати між усіма результатами, зображеннями, відео, картами, новинами і покупками.

Перший результат буде іноді з’являтися у вигляді фрагмента або картки, і ви напевне помітите знайомий розділ «Люди також запитують». Приємним доповненням є те, що Bing дозволить вам збирати бали для програми подарункових карт Microsoft Rewards, хоча вам, можливо, доведеться створити профіль Microsoft, щоб зберегти ці бали.

Дві області, в яких Bing часто згадується як система, що має перевагу над Google – це візуальний і відео-пошук. Для новачків, навігація по результатам пошуку зображень може виявитися простішою, ніж за результатами пошуку Google.

Але ви можете виконати правильний пошук, використовуючи свій голос і зображення.

Нарешті, за результатами пошуку відео набагато простіше орієнтуватися і дивитися. Bing також додає підтримку для створення списку відтворення шляхом перетягування результатів в нижній лівий кут.

Місцеві результати в Bing теж виглядають добре – вам не важко буде знайти місце, де можна перекусити або купити щось потрібне на ходу.

Слід нагадати про інтеграцію Bing з Office 365, що дає вам повний контроль над вашими даними, якщо у вас є обліковий запис Microsoft і ви увійшли в систему під час використання Bing. Додайте до цього той факт, що Bing, на відміну від Google, ніколи не попросить вас довести, що ви не бот – що особливо турбує людей, які використовують VPN, – завдяки чому ви отримаєте чітке уявлення про те, чому в деяких країнах світу Bing є близьким конкурентом Google

Baidu

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Baidu для Китаю- домінуюча пошукова система. Якщо ви плануєте переїхати в Китай, розширити там свій бізнес або просто подивитися, який контент є на китайському сайті, Baidu – це ідеальна пошукова система для таких цілей.

Перш ніж почати використовувати Baidu в якості альтернативи Google, ви повинні зрозуміти кілька речей, найбільш важливим з яких є те, що пошуковик можна вважати альтернативою Google тільки в тому випадку, якщо ви плануєте використовувати його в Китаї або для доступу до китайських сайтах. Пошукова система схильна індексувати контент на мандаринській мовs, але це не заважає їй відображати результати англійською мовою, коли її про це просять.

Ви також можете помітити, що всі меню та опції написані на китайській мові – ще одна річ, яку ви повинні мати на увазі, коли намагаєтеся використовувати Baidu. Однак пошук по зображеннях і відео теж є, і ви помітите, що Baidu пропонує багато тих же продуктів і послуг, які пропонує Google, включаючи рекламу. Однак, знову ж таки, це хороша альтернатива, якщо ви знаєте китайську мову і цікавитеся ринком самої густонаселеної країни в світі.

DuckDuckGo

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Потрібна пошукова система, яка так само піклується про вашу конфіденційність, як і ви самі? Зустрітися з DuckDuckGo, можливо, найпопулярнішою пошуковою системою в світі, яка допомагає вам залишатися конфіденційними в Інтернеті. Вона дозволяє виконувати приватний пошук, блокування трекера і шифрування сайту. А найкраще те, що DuckDuckGo не зберігає вашу особисту інформацію.

Зрештою, саме це робить DuckDuckGo чудовою альтернативою Google, який добре відомий тим, що збирає дані своїх користувачів і знаходить способи їх монетизації. У свою чергу DuckDuckGo стверджує, що цього не робить. Пошуковик буде показувати вам рекламу через Bing Ads, але буде робити це на основі вашого пошукового запиту, а не на основі величезного набору даних, які він зібрав про вас.

DuckDuckGo співпрацює з різними джерелами для надання результатів пошуку, а також покладається на свій сканер для індексації Інтернету. Незважаючи на те, що результати не завжди збігаються з тими, які дає Google, DuckDuckGo як і раніше є відмінним місцем для пошуку потрібних вам речей-навіть якщо це просто кафе поряд з вами.

Улюблена фанатами функція, доступна в DuckDuckGo, – це використання! Bangs – ярликів, які дозволяють виконувати пошук на інших веб-сайтах в DuckDuckGo. Тому, якщо ви хочете щось знайти у Вікіпедії, вам потрібно тільки ввести! W, а потім ваш запит, і в результаті відкриється сторінка Вікіпедії з потрібним вам відповіддю.

Вікіпедія – не єдиний веб-сайт, яким ви можете користуватися: ніщо не заважає вам виконувати пошук в Google за допомогою DuckDuckGo. Однак пам’ятайте, що при цьому ви слідуєте умовам і правилам веб-сайту або пошукової системи.

WolframAlpha

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Якщо ви хочете піти якомога далі від Google, як щодо пошукової системи, яка не є пошуковою системою? WolframAlpha – це саме така річ, движок, який дасть вам відповіді на питання, які ви йому задасте. Движок відповідей.

Коли ви використовуєте WolframAlpha, ви не вирушаєте в подорож, щоб відкрити для себе Інтернет, а просто намагаєтеся знайти якусь інформацію, яку ви хочете знати. Відповіді, які ви отримаєте, можуть бути короткими і, в певному сенсі, технічними, але вони також можуть заощадити вам багато-багато часу, який в іншому випадку ви б витратили на перегляд Інтернету.

Тому WolframAlpha може бути не кращим рішенням, якщо ви намагаєтеся знайти найближчу кав’ярню або навіть інструкцію, як приготувати яєчню-базіку. Однак він надасть вам всю інформацію про поживну цінність яєчні-базіки, тому що це движок саме такого типу.

А якщо вам подобається грати в Скреббл і вам цікаво, який бал ви отримаєте за таке слово, як «Скреббл», WolframAlpha відповість і на це.

WolframAlpha відмінно підходить для пошуку різноманітної інформації по безлічі тем і з різних дисциплін. Крім простого пошуку інформації, движок також дозволяє робити обчислення і порівняння. Він дійсно дає вам доступ до інформації з усього світу.

Ecosia

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Різноманітність – це добре, але деякі люди можуть захотіти отримати щось більше від своєї пошукової активності. Ecosia – це як раз та сама пошукова система, яка може задовольнити подібні вимоги. Пошукові запити приносять прибуток Ecosia, як і будь-якій іншій пошуковій системі. Однак в разі даного пошукача величезна частина цього прибутку йде на посадку дерев у тих регіонах, де вони найбільше потрібні. Колумбія, Гаїті, Марокко і навіть Канада – ось деякі з країн, де Ecosia посадила дерева.

Здебільшого Ecosia – це просто ще один пошуковик, який надає результати на основі пошукової системи Microsoft. Результати, які ви побачите, підкажуть вам те, що вам потрібно знати, і в процесі пошуку ви також помітите витончений маленький лічильник, який покаже вам, скільки запитів вами було виконано. Щоб зібрати потрібну суму на посадку одного дерева, потрібно приблизно 45 пошукових запитів.

Локальний пошук може не дати жодних результатів – ви не можете використовувати Ecosia, щоб знайти ресторан поруч з вами, – тому пошукова система перенаправить вас або на Bing, або на Google, коли ви вирішите використовувати карту. Проте, Ecosia може похвалитися тим, що є компанією, орієнтованою на конфіденційність, тому, якщо ви додасте це до того факту, що кожен пошук, який ви створюєте, забирає з атмосфери кілограм CO2, немає причин, чому б не використати платформу хоча б час від часу.

EveryClick

6 кращих альтернатив Google в 2021 році - tech, social-media, news

Не занадто зацікавлені в порятунку планети, але все ж готові допомогти людям до того, як планета стане непридатною для життя? EveryClick може стати для вас такою платформою. Якщо ви зареєструєтесь в пошуковій системі та будете використовувати її для покупок, ви зможете збирати гроші для благодійних організацій, які ви підтримуєте.

Що стосується досвіду пошуку, EveryClick – не те місце, куди ви прийшли б провести серйозне дослідження. Знову ж, платформа зовсім не рекламує себе, як місце для досліджень – її результати пошуку можуть бути не такими багатими і різноманітними, як на сторінках результатів інших пошукових систем, але вони нададуть вам принаймні деякі дані.

Якщо ви плануєте використовувати цю пошукову систему, то хіба що для здійснення покупок. Увійдіть, виберіть благодійну організацію, яку хочете підтримати, а потім знайдіть товари, які хочете купити. Ви помітите, що в деяких результатах є відмітка – покупки в цих закладах допоможуть вам зібрати гроші на благодійність. Ви також побачите відсоток пожертв для кожного потрібного результату.

Підведемо підсумки

Пошукові системи невіддільні від того, як більшість з нас сьогодні користується Інтернетом. Google, будучи найпопулярнішим пошукачем у світі, вже давно став синонімом пошуку в Інтернеті.

Проте, Google – далеко не єдина пошукова система, яку варто використовувати. Той факт, що він самий великий, не робить його кращим, найбільш соціально або екологічно безпечним, і, звичайно ж, не означає, що він піклується про вашу конфіденційність. Так що ознайомтеся з представленими альтернативами Google і подивіться, чи підходить будь-яка з них більше для ваших потреб.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu