Люди, Новини, Технології

Помер Деніел Камінські – дослідник, який знайшов критичну уразливість в структурі інтернету

28 Квітня, 2021

Деніел Камінські помер в своєму будинку в Сан-Франциско у віці 42 років від діабетичного кетоацидозу, через якого його часто госпіталізували в останні роки. Про це повідомила The New York Times з посиланням на родичів чоловіка.

Камінські був відомим дослідником з кібербезпеки. Він прославився після 2008 року, коли розкрив критичну уразливість в DNS – «адресній книзі» інтернету. Недоробка дозволяла зловмисникам маніпулювати DNS-трафіком, наприклад, перенаправивши його з нешкідливого сайту на підроблений та шкідливий.

Дослідник не став експлуатувати уразливість і попередив про неї Департамент нацбезпеки США, а також представників Microsoft, Cisco та інші великі компанії. В якості вирішення він запропонував скоординувати виправлення, впровадити його в один і той же час, а потім тримати в секреті до публічного оголошення на конференції Black Hat. Камінські переконав Microsoft провести таємний з’їзд кращих експертів з кібербезпеки з усього світу, а потім впровадити патч.

Виправлення DNS стало найбільшим, але не єдиним внеском дослідника на захист інтернету. У 2005 році фахівці з кібербезпеки виявили, що Sony BMG приховано встановлювала на ПК програми для боротьби з музичним піратством. Камінські з’ясував, що програмне забезпечення компанії заразило понад 568 тисяч комп’ютерів і розповів про це публічно.

Дослідник з дитинства займався «тестуванням на проникнення» – перевіряв комп’ютерні системи на можливість злому. Він почав в чотири роки після того, як батько подарував йому перший комп’ютер з Radio Shack, а в п’ять років освоїв навички програмування. Спочатку Камінські зламував військові сайти, через це його сім’ю навіть відключили від інтернету на три дні з семи в тиждень.

У мережі дослідник був відомий своєю емпатією і проявом співчуття. Він не соромився допомагати журналістам і початківцям хакерам: наприклад, він часто оплачував готелі або квитки на конференцію для хакерів Black Hat тим, хто не міг собі цього дозволити. Коли його підопічна розлучилася з молодим чоловіком, він купив їй квиток на літак, щоб вона могла з ним побачитися, бо вірив, що вони повинні бути разом – в результаті пара одружилася.

Емпатія Камінські зачіпала і його особисті проєкти. Коли його друг зіткнувся з дальтонізм, дослідник створив DanKam – мобільний додаток, який розшифровує кольори, що не піддаються розшифровці у дальтоніків. Після того, як бабуся Камінські втратила слух, він зайнявся розвитком слухових апаратів, а коли його тітка-дерматолог розповіла, що не може лікувати пацієнтів зі СНІДом від шкірних захворювань, він розробив інструменти для телемедицини.

Камінські часто пропонували роботу в великих компаніях в Кремнієвій долині, але він завжди відмовлявся. В останні роки свого життя він був головним дослідником в компанії White Ops, яку допоміг заснувати.

Electronic Frontier Foundation після смерті дослідника заявила, що він був «втіленням справжнього хакерського духу». А засновник DefCon і Black Hat Джефф Мосс запропонував внести ім’я Камінські в зал слави інтернету.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu