Бізнес, Маркетинг, Новини, Технології

Оновлення iOS 14.5 від Apple: Facebook розповіла про те, як це вплине на її рекламний бізнес

30 Квітня, 2021

28 квітня Facebook розіслала своїм рекламодавцям документ, в якому докладно описувалося, як нові параметри конфіденційності оновлення Apple iOS 14.5 вплинуть на рекламні кампанії. Ось які зміни доведеться пережити компанії та які заходи вона збирається зробити.

Документ, який потрапив до рук журналістів Insider, уточнює інформацію, опубліковану в блозі Facebook 26 квітня, де компанія консультує рекламодавців про те, як підготуватися до змін.

Оновлення iOS 14.5 від Apple: Facebook розповіла про те, як це вплине на її рекламний бізнес - tech, news, online-marketing, businessОновлення iOS 14.5 від Apple: Facebook розповіла про те, як це вплине на її рекламний бізнес - tech, news, online-marketing, business

Facebook попереджає: результати рекламних кампаній будуть коливатися, а розмір аудиторії скорочуватися в міру того, як користувачі будуть оновлювати свої пристрої Apple в найближчі тижні. Facebook та Instagram автоматично відключать цих користувачів від налаштувань відстеження.

Подібні листи розсилаються рекламодавцям напередодні великих змін, пов’язаних з нововведеннями Apple, Google та іншими компаніями. Багато експертів підтверджують: число користувачів, які дозволяють використовувати їх дані, може знизитися, а тому варто готуватися до запуску реклами без cookie.

28 квітня Facebook представила звіт про доходи: виручка компанії виросла на 48% в річному численні та досягла $26,17 млрд. Під час обговорення CRO Девід Венер попередив аналітиків про те, що нововведення Apple можуть вплинути на доходи Facebook за другий квартал.

Суть документа

20 квітня Apple підтвердила, що загальнодоступний реліз iOS 14.5 почнеться наступного тижня. Оновлення потребують від додатків в App Store запитувати дозвіл на відслідковування користувачів в додатках і сайтах з метою запуску реклами та вимірювання її ефективності. Це торкнеться продуктів, що належать стороннім компаніям. Запит буде здійснюватися за допомогою фреймворка AppTrackingTransparency (ATT).
У зв’язку з цим Facebook запустить нові функції та протоколи передачі даних для рекламодавців, включаючи API SKAdNetwork (SKAN) від Apple і Aggregated Event Measurement (AEM) від Facebook. Терміни їх запуску будуть залежати від дати релізу iOS 14.5.

Ось які зміни відбудуться.

Після випуску Apple iOS 14.5

 • Поступове поширення. Facebook розраховує, що оновлення пристроїв займе кілька тижнів і не зробить різкого впливу на звіти про події iOS.
 • Відключення користувачів за замовчуванням. Коли користувач оновиться до iOS 14.5 і запустить додаток Facebook або Instagram, система виявить оновлення і автоматично відключить їх від відстеження на цьому пристрої.

Після запуску нових функцій і протоколів передачі даних для рекламодавців Facebook

Різкі зміни в кампаніях для додатків.

 • Рекламодавці додатків, які не підтримують API SKAdNetwork від Apple через інтеграцію своїх бізнес-інструментів (наприклад, SDK Facebook), не зможуть створювати кампанії по установці додатків (Mobile App Install), націлені на пристрої з версіями iOS 14.5 і вище. Для цих пристроїв також буде припинено роботу поточних кампаній.
 • Всі припинення кампаній API SKAdNetwork і зміни налаштувань схем конверсій викличуть 72-годинний скидання всіх активних кампаній App Event Optimization (AEO) і Value Optimization (VO) для iOS 14, щоб мінімізувати ризик неправильної атрибуції.

Різкі зміни в звітах (додатків і сайтів). Вони вступлять в силу в день оновлення Apple.

 • Будуть змодельовані дані про відключення користувачів від відстеження CTR за один день.
 • Налаштування атрибуції по CTR (кліках) за сім днів і по VTR (переглядів) за 1 день не включатимуть події iOS 14.5.
 • Розбивка по діям і демографічним даним буде недоступна для сторонніх подій.
 • Налаштування атрибуції за замовчуванням зміниться на CTR за сім днів для нових рекламних оголошень і кампаній по веб-подіям.
 • Налаштування атрибуції CTR за 28 днів, VTR за сім і 28 днів будуть повністю відключені разом з функцією Comparing Windows.
 • Метод атрибуції зміниться з Impression Time на Conversion Time.
 • Кампанії по установці додатків для iOS 14.5 і вище будуть використовувати SKAN для атрибуції.

Поступове впровадження кампаній з використанням веб-подій.

 • Очікується, що новий протокол передачі даних Aggregated Event Measurement (AEM) буде розгортатися протягом двох тижнів або більше в разі виникнення проблем. Це означає, що з наступного тижня не всі рекламодавці зіткнуться з обмеженнями по проведенню кампаній, в тому числі обмеженнями на події, доступні для оптимізації.

У наступні тижні

 • Поширення iOS 14.5 може вплинути на швидкість доставки і отримання звітів, що призведе до коливань продуктивності і збільшення CPA.
 • Через два тижні 100% рекламодавців зможуть використовувати AEM, якщо Facebook не зіткнеться з проблемами в реалізації.
 • Рекламодавці можуть оптимізувати не більше 8 подій на домен при створенні кампанії.
  Показ рекламних оголошень буде призупинено, якщо вони оптимізовані для події, що не налаштована для AEM.
 • Рекламні оголошення, для яких не обраний домен для відстеження, також будуть припинені.
 • Зміни деяких налаштувань веб-подій, включаючи перерозподіл, на 72 години автоматично припинять рекламні оголошення, зачеплені зміною події (змінена подія і події з більш низьким пріоритетом). Це допоможе мінімізувати ризик неправильної атрибуції.
 • У міру поширення iOS 14.5 відключені користувачі будуть автоматично вилучені з окремих цільових аудиторій. Це може привести до зменшення їх розміру.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu