Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

Як ми відкрили рахунок в США, не покинувши офісу в Києві: досвід українського стартапу

19 Травня, 2021

Співзасновник і CEO стартапу Postello Олександр Волошин у статті для AIN.UA розповідає про досвід відкриття рахунку в американському банку: адже через санкції проти Криму у звичайних українських компаній теж бувають складності при відкритті рахунку в США.

Навіщо потрібен був рахунок в США

Наш стартап називається Postello. Наші клієнти – це власники малого та середнього бізнесу в США та інших англомовних країн, які витрачають час на створення постів для соціальних мереж свого бізнесу. Ми вирішили, що можемо змінити статус кво і дати можливість підприємцям витрачати час і гроші на більш корисні для них речі, тому створили сервіс, який за секунди генерує пости для соціальних мереж за допомогою штучного інтелекту.

Як ми відкрили рахунок в США, не покинувши офісу в Києві: досвід українського стартапу - startups, porady, news, businessЯк ми відкрили рахунок в США, не покинувши офісу в Києві: досвід українського стартапу - startups, porady, news, business

Вибір юрисдикції США і відкриття рахунку для нас був пов’язаний з тим, що ця юрисдикція добре знайома і зрозуміла великій кількості інвесторів, вона для них прозора. Також це – сильна база у вигляді прецедентного права і хороший захист IP в штаті Делавер. Прийнятний розмір податків для стартапу і звичайно ж, ринок, з якого ми стартуємо.

Ми вибирали з кількох юрисдикцій спочатку. Ми дивилися на різні плюшки, які дає держава при реєстрації та інше.

Які обмеження діяли для українських компаній

На момент того, як ми почали процес реєстрації, я знав, що для відкриття рахунку в США потрібна фізична присутність, проте був банк Mercury, який дає можливість відкриття рахунку онлайн. Вони як раз таки спеціалізуються на тому, що допомагають стартапам.

Однак в процесі я дізнався, що рахунок через них неможливо відкрити, тому що у них діяло на той момент обмеження для компаній з українськими засновниками. Тобто, при виборі України, мені просто спливало повідомлення в стилі: «Упс, якщо ви з України вам не можна до нас, зверніться в підтримку». Я звернувся в підтримку і отримав відповідь, в якій говорилося:

Our current partner restricts us from serving Ukraine; they claim it’s unsustainable to support because of US sanctions and other laws.

Потім я отримав коментар від іншої людини, знайомої з ситуацією. Це було більш розгорнуте пояснення, чому українцям не можна відкривати рахунки в банку: «Обмеження були, тому що є санкції на ряд українських громадян і на всіх проживаючих на території Криму. Якщо окремих людей можна впізнати по імені, то банку дуже складно визначити, хто живе в Криму, а хто ні. Тому легше було не давати нікому з України відкривати рахунки».

Тобто обмеження стосувалися не українських компаній, а американських компаній, засновниками яких є українці.

Якими способами намагалися вирішити проблему

Чесно кажучи, я тільки встиг написати в 6-7 американських банків і в посольство України в США, щоб спробувати свою удачу, проте ті, хто відповіли, все одно вимагали фізичної присутності. Це обумовлено правилом KYC (Know Your Customer).

Звичайно, ми витратили час і на те, щоб консультуватися з юристами і дізнаватися, як і що нам потрібно зробити, щоб відкрити рахунок. На цьому етапі грошових витрат не було.

Скріншот із зверненням в банк:

Як ми відкрили рахунок в США, не покинувши офісу в Києві: досвід українського стартапу - startups, porady, news, businessЗ точки зору часу з моменту подачі документів і отримання рахунку пройшло 2 місяці. Але ми 3 тижні чекали податковий номер і самі тупили в деяких моментах. Це все можна було б зробити швидше.

Які варіанти ми обговорювали і зондували? Наприклад, була ідея взяти «на борт» дружнього американця, який би сходив ніжками і відкрив рахунок для нас. Також юристи в США нам пропонували допомогу у віддаленому відкритті рахунку, однак ніхто не гарантував результат.

Питання вирішилося листом від банку Mercury 21 квітня, о 22:00:

 

Як ми відкрили рахунок в США, не покинувши офісу в Києві: досвід українського стартапу - startups, porady, news, business
Тому питання вирішилося, вважайте, вдалим збігом обставин для нас. Ми просто дуже сильно хотіли відкрити рахунок в США, і в житті все так склалося, що нам далася ця можливість.

Думаю, мій лист в посольство не зіграв основну роль, однак став додатковим підтвердженням того, що українці хочуть мати можливість рахунків в США. Це підтвердило серйозність наших намірів.

Що це означає для інших компаній, які хочуть відкрити рахунок в США

Для інших хлопців з України це означає, що якщо ви хочете відкрити компанію і рахунок в США, то тепер для вас шлях вільний. Ви все це зможете зробити з дому.

Додам, що ми – один з перших українських стартапів, які відкрили рахунок в США прямо з офісу, не залишаючи країни і не вигадуючи якісь милиці.

До мене почали звертатися люди і почали писати ще іншим засновникам нашої компанії, які зробили репост нашої перемоги з відкриттям рахунку. І спеціально для людей, які вирішили відкрити компанію і рахунок в США я навіть проводжу свій безкоштовний майстер-клас 19 травня.

Важливо додати, що ми могли відкрити рахунок в іншому місці, однак я хотів, щоб у нас був рахунок в США і фірма була в США, щоб все було максимально просто і зрозуміло для інвесторів, яких ми будемо залучати в нашу компанію.

Автор: Олександр Волошин, співзасновник і CEO Postello

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu