Криптовалюти, Новини, Технології

Блокчейн не захищений від хакерів: з 2017 року було закуплено більше $2 млрд в криптовалюті

21 Травня, 2021

До недавнього часу блокчейн вважався повністю захищеною від взлома технологією. За даними MIT Technology Review, з 2017 року хакери вкрали понад 2 млрд доларів в криптовалюті, атакуючи унікальні вразливості блокчейна. Таким чином, той факт, що інформація або валюта знаходяться в ланцюжку блоків, не означає, що вони в більшій безпеці.

Нещодавно хакеру вдалося отримати контроль над мережею Ethereum Classic і переписати історію транзакцій. В результаті зловмисник зміг застосувати принцип подвійної витрати, вкравши в цілому близько $1,1 млн.

Унікальні особливості, які гарантують безпеку блокчейна, також можуть бути і джерелом вразливостей. Незважаючи на ажіотаж, криптовалюти можуть бути також нестабільні, як і інші банківські системи.

До інциденту з Ethereum Classic метою хакерів в основному ставали біржі, де користувачі торгують і зберігають криптовалюти.

За допомогою оренди додаткових обчислювальних потужностей, хакер зміг обдурити інших користувачів. Він відправив їм платежі, а потім переписав існуючий реєстр блокчейна, щоб приховати сліди. Ця схема називається «атака 51%».

Процес злому популярних криптовалют обходиться недешево, але дрібні валюти атакувати набагато простіше. Експерти вважають, що в найближчому майбутньому нам слід очікувати набагато більше подібних атак.

Більшість зломів, пов’язаних з крадіжкою криптовалюта – це як і раніше фішингові та шкідливі атаки, які націлені на довірливих користувачів, змушуючи їх передати свої облікові дані. Також хакери можуть красти ключі від гаманців з криптовалютою.

Фішинг, шкідливе ПЗ і крадіжка ключів, на відміну від «атаки 51%», націлені на біржі, а не на сам блокчейн.

У відповідь на те, що відбувається з’являється все більше стартапів, які заявляють, що можуть підвищити безпеку блокчейна. Наприклад, AnChain.ai використовує штучний інтелект для відстеження будь-яких підозрілих транзакцій в заданому реєстрі з метою виявлення шкідливої ​​активності ботів.

Але з розвитком технологій безпеки удосконалюються і самі хакери: знаходячи все більше унікальних вразливостей, вони можуть викрадати мільярди доларів.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu