Бізнес, Історії, Новини, Соціальні медіа, Стартапи, Топ

«Facebook вніс одну зміну, a я втратив мільйони доларів» – Максим Слободянюк у новому випуску Big Money

21 Травня, 2021

Сьогодні на глобальному ринку витрати на рекламу обчислюються в семизначних доларових сумах. Більшість великих компаній співпрацюють з монополістами по рекламі в інтернеті – Google, Facebook – і повністю залежать від них. Однак ця ситуація може погано закінчитися для бізнесу.

У цьому впевнений Максим Слободянюк – засновник iLogos. З 2006 року його компанія створювала відеоігри, які встановили понад 1 млрд користувачів по всьому світу.

«Facebook вніс одну зміну, a я втратив мільйони доларів» - Максим Слободянюк у новому випуску Big Money - home-top, startups, social-media, news, story, business«Facebook вніс одну зміну, a я втратив мільйони доларів» - Максим Слободянюк у новому випуску Big Money - home-top, startups, social-media, news, story, business

Сьогодні Максим – інвестор, CEO в Nika Tech Family. Він будує бізнес, спираючись на досвід розвитку iLogos. Максим зізнається, що найсерйознішою «травмою» за час розвитку його бізнесу стала зміна одного параметра Facebook. Як виявилося, від нього залежала прибутковість бізнесу. Внаслідок цього компанія втратила десятки мільйонів доларів. Детально про подію він розповів Євгенію Черняку в новому випуску відеоблогу Big Money.

Про залежність від Facebook

Це сталося в 2016 році. На той момент iLogos існувала на ринку 10 років. За цей час з невеликої ігрової компанії, яка працювала з клієнтами з СНД, вона перетворилася на потужний аутсорсинговий бізнес. Клієнти iLogos знаходилися по всьому світу. Серед них були такі «зірки», як Disney і Electronic Arts.

Слободянюк згадує стратегію, яку його компанія на той момент вибрала для просування ігор в соціальних мережах:

«Ми купували рекламу на Facebook і з її допомогою залучали нових гравців. Після покупки реклами соціальна мережа стала давати нам додаткову аудиторію. До одного користувача ми отримували ще зверху трьох безкоштовно».

За аналітикою планувалося на кожного залученого гравця витратити $1, а через три місяці заробити на ньому $1,3-1,5. Схема повинна була працювати бездоганно. За рік компанія хотіла вийти на виручку в $100 млн.

У перший місяць iLogos вклав в рекламу на Facebook $1 млн. У другій – стільки ж. У якийсь момент аналітики помітили, що замість планових $1,3-1,5 компанія заробляє $0,7 за кожен вкладений долар. Щось пішло по некерованому сценарію. Зібрали термінову нараду.

Як один параметр вивів з ладу всю бізнес-модель

«Аналітики сидять з розумними обличчями і вивчають параметри Facebook. І тут розуміють – один з них змінився в три рази. Причому той, на який ми не можемо впливати», – згадує Максим Слободянюк.

Сталося ось що. Поки росла соціальна мережа, росла її ігрова платформа. Facebook стимулював цей ріст тим, що на одного «купленого» користувача компанія отримувала ще трьох безкоштовно. Під час росту соцмережа надавала максимально якісні ліди (людина, яка проявила інтерес до комерційної пропозиції, але ще не визначився з вибором, потенційний клієнт).

В якийсь момент Facebook перестав стрімко зростати, вийшов на плато. «У бізнесі в таких випадках починається перерозподіл прибутку, в соцмережі – перерозподіл користувачів. В один момент Facebook знизив в три рази кількість аудиторії, яку ми отримували», – говорить Максим Слободянюк.

За словами засновника iLogos, можна було б перебудувати бізнес-модель під нові параметри Facebook. Але тільки в тому випадку, якщо б вони змінилися на 10-20%, але не в три рази. В компанії втратили мільйони доларів.

Після цього Максим поставив на паузу ігровий напрямок, перейменував ігрову компанію Nika Entertainment в інвестиційну компанію Nika Tech Family і пішов в смарт-інвестиції.

Як від цього застрахуватися

Засновник ігрової компанії зізнається, що Facebook в даному випадку важко звинувачувати.

Вони не позбавляли мене прибутку. Вони позбавили мене параметра, на якому була побудована моя бізнес-модель.

Слободянюк вважає, що застрахувати себе від цього можна. Треба використовувати різні канали просування. Крім соцмереж це:

  • Рекламні сервіси Google та інших пошукових систем. Сьогодні у них дуже багато ефективних інструментів для створення цільової реклами.
  • Сервіси, в яких рекламодавцю дають канал користувачів, а він платить безпосередньо за вчинені дії.

Помилка співробітників iLogos полягала в тому, що вони сфокусувалися лише на одному, нехай і хорошому, прибутковому, каналі. Як показав їх досвід, цільова реклама – це той випадок, коли фокус може зіграти драматичну роль.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu