Бізнес, Маркетинг, Новини

Як влаштований рекламний бізнес Google з виручкою в $150 млрд

24 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Видання CNBC розповідає, як влаштований рекламний бізнес Google – основне джерело доходу компанії, і показує масштаби цього бізнесу.

Масштаб

Капіталізація Alphabet, материнської компанії Google, становить $1,5 трлн – це одна з найбільших компаній на ринку. За підсумками 2020 року виручка Alphabet склала $183 млрд і велика частина – це доходи саме Google. У той же час, основна виручка Google приходить саме з рекламного ринку – $147 млрд або 80%.

Як влаштований рекламний бізнес Google з виручкою в $150 млрд - news, online-marketing, businessЯк влаштований рекламний бізнес Google з виручкою в $150 млрд - news, online-marketing, business

Google – один з лідерів в світі по доходах від онлайн-реклами. Зараз частка компанії на глобальному ринку становить 29%. Для порівняння, у Facebook ця цифра становить 24%, у Alibaba – близько 9%.

Google активно скуповує стартапи і компанії, що створюють рекламні інструменти для зростання свого бізнесу. Крім того, у компанії є кілька мільярдних сервісів, на зразок пошуку, Google Maps, Gmail та інших. Швидше за інших зростає YouTube: результати першого кварталу на 50% краще за показники річної давності. І зараз YouTube активно переводить на себе рекламні гроші, які витрачалися на телебачення.

По напрямкам

Пошук. Найбільше Google заробляє зі свого однойменного пошукача, що не дивно: саме слово «гуглити» давно стало синонімом пошуку. У 2020-му з пошуку компанія отримала $104 млрд: це 71% від усіх доходів Google і 57% від усіх доходів групи Alphabet. Експерти очікують, що зростання доходів у цьому сегменті продовжиться з поступовим переходом всього і всіх в онлайн: у той же час доходи втратять телебачення і прямий маркетинг.

У той же час, у Google є конкуренти. Наприклад, Amazon. Зараз у найбільшого онлайн-магазину в Штатах близько 19% ринку пошуку, оскільки аудиторія шукає конкретні товари вже не просто в пошуковій системі, а відразу на Amazon. За Google поки 56,8%.

Google Maps. Сама компанія точних даних по картах не дає, але аналітики з Morgan Stanley говорять про $11 млрд виручки до 2023 року з цього напрямку. Рекламні оголошення показуються під час пошуку чогось в рамках сервісу. Доходи від Google Maps, Gmail та інших сервісів рахують в загальному, цей напрям поки не виділяють окремо: його показали, щоб продемонструвати масштаби прибутковості різних напрямків.

YouTube. Сервіс поки не може похвалитися великими доходами в порівнянні з пошуком: за підсумками 2020-го YouTube згенерував $20 млрд виручки – це 13% від загальних доходів Google. Проте, зараз це самий швидкозростаючий напрямок бізнесу: за перший квартал 2021 сервіс заробив $6 млрд, в тому ж кварталі 2020 року – лише $4 млрд, що на 50% більше: бізнес пошуку виріс на 30%. Заробляє YouTube на рекламі в роликах, підписках та рекламі, яка з’являється на сторінці.

Google Network. Також у Google є спеціальна платформа Google Network, що дозволяє компанії отримувати дохід з продажу реклами на майданчиках, які не належать самій компанії. Виручка з цього напрямку – $23 млрд або 16% від загальних доходів. Для роботи в цьому напрямку у Google є кілька сервісів: AdSense, Google Ad Manager, AdMob.

Також Google заробляє на рекламних технологіях Google Ads та Google Marketing Platform.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu