Spectr WF 25, Історії, Новини, Стартапи, Топ

Liki24.com в “Алеї слави”: від ідеї до провідного сервісу доставки ліків в Україні

30 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У проєкті Spectr Walk of Fame збираємо досьє на українські компанії, які варті того, аби про них знати, читати та хотіти в них працювати.

Spectr WF 25 проєкт, що відзначає українські компанії, досягнення яких є визначними для вітчизняного та світового підприємництва.

Упродовж року ми розповідатимемо про стартапи та бізнеси, чий досвід надихає молодих підприємців, розробників, талановитих українців створювати цінності й успішно реалізовувати їх через продукти та послуги, які змінюють якість життя.

Аби потрапити до списку та номінувати свою компанію, подавайте заявку тут

ТОП-5 крутих фактів про Liki24.com

1

У Liki24.com – близько 400 000 постійних клієнтів в більш ніж 10 000 населених пунктів в Україні та Польщі.

2

Компанія перемогла в конкурсі стартапів на IT Arena в 2018 році. Там було 14 міжнародних авторитетних суддів, які вибрали Liki24.com зі 150 стартапів.

3

У березні 2020 року європейське видання Sifted (підрозділ Financial Times) відмітило Liki24.com в розділі Healthtech-сервісів, які допомагають у боротьбі з пандемією, викликаною COVID-19.

4

У серпні 2020 року компанія залучила $5 млн від топового інвестора в Україні – Horizon Capital, в портфелі якого такі компанії як Rozetka, Genesis, Jooble та інші.

5

Для Liki24.com партнерські аптеки, навіть преміальні, встановлюють індивідуальну ціну, яка нижча тієї, що на полиці.

Liki24.com в “Алеї слави”: від ідеї до провідного сервісу доставки ліків в Україні - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Liki24.com: історія злету

У Liki24.com 5 засновників: Антон Авринський, Сергій Фадєєв, Дмитро Лятамбур, Сергій Клєбанов, Володимир Зубенко. Всі п’ятеро мають IT-освіта. Антон виконує роль директора: займається розвитком бізнесу, виступає за продуктовим напрямками. Троє інших хлопців – розробники, ще один співзасновник – аналітик.

З 2002 до 2017 року співзасновник і генеральний директор Liki24.com Антон Авринський працював в компанії IT Enterprise – це топовий розробник ERP-систем. Там він займав посади від програміста до директора однієї з компаній. В той час він познайомився  з кофаундерами Liki24: Сергієм Фадєєвим, Дмитром Лятамбуром, Сергієм Клєбановим і Володимиром Зубенко. А в кінці 2016 року Антон вирішив, що хоче рухатися далі та створити якийсь масовий продукт. Потім було багато подорожей, спочатку з великою компанією в Канаду, а потім – з сім’єю в США на два місяці.

Ще будучи в Америці, Антон написав юристам і поділився з ними ідеєю зробити доставку ліків в Україні. На це вони відповіли, що в Україна зробити це неможливо. Але хлопці продовжили шукати можливості. Вони сформулювали модель: вони – не аптека, і не займаються онлайн-продажами – вони допомагають людям знайти офлайн-аптеку, доручити кур’єру купити для них у цій аптеці товар і принести його до них додому. Таким чином вирішили питання законності.

В 2017 році хлопці запустили проєкт з символічною назвою «Лікі24» – тому що 24 липня вони купили домен Liki24.com. За півтора місяці вони зробили MVP і 6 вересня запустили сайт і невелику контекстну кампанію в Google. А вже 10 вересня була зроблена перша доставка. До кінця того ж року з’явилися сотні клієнтів, багато з яких поверталися на сайт для повторних замовлень.

Liki24.com в “Алеї слави”: від ідеї до провідного сервісу доставки ліків в Україні - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Як працює компанія

Liki24.com вирішують три основні проблеми, які виникають у споживача при купівлі медикаментів:
1) Різниця в ціні на медикаменти в різних аптеках.
2) Проблема наявності товару в аптеках.
3) Відсутність можливості доставки товару.

Клієнт замовляє ліки за допомогою сервісу, після цього курєри купують лікарські препарати та інші аптечні товари від імені замовника і відразу доставляють їх йому. Варто зазначити, що користувачі можуть отримати своє замовлення відразу декількома способами:

  • Кур’єрською доставкою ліків додому.
  • Використати опцію «Заберу сам». Тобто забрати замовлення самостійно з будь-якої аптеки.
  • Отримати замовлення поштою (Укрпошта або Нова Пошта).

Liki24.com в “Алеї слави”: від ідеї до провідного сервісу доставки ліків в Україні - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Переваги сервісу:

  • Можливість порівняти ціни на один і той же препарат в різних аптеках прямо на сайті Liki24.com
  • Отримати додаткові знижки (аптеки дарують їх всім клієнтам сервісу). Замовник може заощадити до 30% вартості в порівнянні з роздрібними цінами аптек.
  • Отримати  бонуси від Liki24.com.  Сервіс дарує своїм клієнтам бонуси за кожного нового зареєстрованого користувача.

Liki24.com у соцмережах:

Як влаштуватись на роботу у Liki24.com

Актуальні вакансії:

Liki24.com в “Алеї слави”: від ідеї до провідного сервісу доставки ліків в Україні - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Залучені інвестиції

В 2018 році компанія отримала першу інвестицію від бізнес-ангелів. Ангелом став Олександр Ублінських – він інвестор, працює в Dragon Capital.

В 2019 компанія залучила $1млн від TA Ventures і Genesis Investments. Genesis Investments – венчурний фонд, заснований українською продуктовою компанією Genesis. Фонд використовує модель «розумних грошей»: крім надання фінансової підтримки він також допомагає своїм портфельним проєктам розвивати бізнес. TA Investments – венчурний фонд, який оперує капіталом в $50 млн, його портфель включає в себе більше 130 стартапів по всьому світу.

У серпні 2020 року компанія залучила ще один раунд: $5 млн від топового інвестора в Україні – Horizon Capital.

Liki24.com в “Алеї слави”: від ідеї до провідного сервісу доставки ліків в Україні - home-top, startups, news, story, spectr-wf-25

Мотивація від засновників Liki24.com: цитатник

Антон Авринський

Про початок бізнесу

“Я всім сказав: ми починаємо цей бізнес тільки за умови, що вкладаємо свою гроші. Хто не вкладає, не може бути акціонером. До перших інвестицій ми вклали в бізнес $300–400 тис”.

Про ідею створення сервісу

“Буває, що ціни в аптеках відрізняються на сотні гривень, але їздити по місту в пошуках препарату з більш низькою ціною – незручно. Раніше кожен раз, коли я купував ліки для своєї сім’ї – щиро не розумів, чому витрачаю на пошук препаратів і походи по різних аптекам купу часу, і при цьому переплачую до 50%. Так я зрозумів, що хочу зробити зручний сервіс, який би економив час, але при цьому дозволяв би не витрачати зайві гроші переплачуючи на покупку препаратів”.

Про амбіції та цілі

“Моя глобальна амбіція – це міжнародна компанія, яка працює на 10 і більше країн та оцінюється в мільярд доларів. Але на першому місці для мене – досягти цілі в десятки мільйонів міжнародних користувачів Liki24”.

“Наша мета, перш за все зробити, свою роботу якісно, щоб теперішні клієнти стали нашими лояльними користувачами у майбутньому. Ми хочемо бути сервісом, який радять друзям, тому саме це зараз наша основна ціль”.

Про інвесторів

“Ми  з самого початку не займалися пошуком інвесторів. Тому що ми будуємо не стартап – ми будуємо бізнес”.

Поради підприємцям в епоху цифрової трансформації

“По-перше, максимально швидко рухатися. Чим коротший період переходу проєкту, тим швидше ти розумієш куди потрібно рухатися. Немає варіантів не рухатися в цифру. Зараз виграють ті, хто якісно побудував свою внутрішню IT-систему, вони реально перемагають всіх тих у кого цієї системи просто немає. По-друге, зібрати свою команду. Повірте, не буде нічого, якщо не буде команди. Неможливо розвиватися без людей які вірять, рухаються і поділяють твої цінності. І останнє – робити перший крок! Ти можеш зробити навіть крок не в ту сторону, але ти це зрозумієш і далі почнеш рухатися в правильному напрямку”.

Про систему роботи сервісу

“Ми як Uber для ліків, тільки там водій вивозить за раз одного пасажира, а ми – 5-10 замовлень. У нас все автоматизовано: ми розробили систему, яка прораховує маршрути, таймінг таким чином, щоб зробити процес максимально ефективним”.

Венчурний партнер TA Ventures Ігор Перция

Про Liki24.com

“Liki24.com володіють багатьма атрибутами успішного стартапу: величезний ринок з великим потенціалом для disruption, відмінна команда і технологічний продукт, який вже зараз викликає зацікавленість у e-commerce і логістичних гігантів”.

CEO в Genesis Investments Віталій Лаптенок

Про стартап

“В США подібні компанії залучають багатомільйонні раунди. Інвестуючи в Liki24.com, ми підтримуємо один з перших продуктів у своїй ніші, який в майбутньому буде зростати на ринку і надавати світу передові рішення”.

Останні новини:

У квітні 2021 за оцінкою Forbes.ua сервіс увійшов до ТОП 30 найкращих стартапів з українськими коренями

Журнал Forbes Україна опублікував рейтинг вітчизняних стартапів, до якого увійшли 30 молодих компаній. В списку продуктові технологічні компанії з українським корінням, в тому числі Liki24.com.

У 2020-му стартап виріс у 5 разів та отримав $5 млн інвестицій

У черговому випуску відеоблогу «Большая Рыба» Олександр Колб поговорив із засновником компанії Liki24.com Антоном Аврінським. Підприємець розповів про те, чому він вирішив створити стартап на ліках, як обирає інвесторів та які цілі стоять перед компанією.

Сервіс Liki24.com безкоштовно доставляє ліки людям, хворим на COVID-19

У листопаді минулого року сервіс Liki24.com запустив безкоштовну безконтактну доставку ліків додому людям, які отримали позитивний тест на коронавірус. Ця ініціатива стала логічним продовженням попередньої кампанії “Ліки вдома” з безкоштовною доставкою медикаментів поштою в регіони України в період локдауна, яка потрапила в список кращих європейських стартапів, що допомагають протидіяти коронавірусу, і була відзначена в фіналі конкурсу #HackCorona від Мінцифри.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu