Інвестиції, Новини, Стартапи

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році.

12 Січня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У 2019 українські компанії продовжили збільшувати обсяги залучених інвестицій. Рік став визначним завдяки найбільшому раунду в історії українського IT, появі нового «єдинорога» і декільком дебютам. 

Gitlab, $268 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Gitlab харків’янина Дмитра Запорожця другий рік поспіль очолює список по найбільшому обсягом залучених інвестицій за рік. У 2019 в його компанію інвестували $268 млн при оцінці в $ 2,7 млрд – це рекордний раунд в історії українського IT. За свою історію існування Gitlab привернув сумарно $ 426 млн.

Компанія працює над платформою для колаборації та DevOps, зараз у неї близько 100 000 активних корпоративних клієнтів. У планах на 2020 рік – вихід на біржу.

Grammarly, $90 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Рік видався вкрай успішним і для української Grammarly. Компанія залучила $ 90 млн і отримала оцінку в більш $ 1 млрд, ставши таким чином «єдинорогом». Експерти відзначають, що угода демонструє, що українці вже можуть засновувати проекти з серйозною роллю в глобальній венчурній екосистемі, а також спочатку будувати такі компанії практично не залучаючи зовнішнього фінансування.

People.ai, $60 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Ще один помітний український стартап, People.ai Олега Рогинского, також отримав інвестиції в цьому році. Він залучив $ 60 млн при оцінці $ 500 млн. За словами Рогинського, на закриття угоди пішло всього два тижні завдяки великій кількості пропозицій з боку інвесторів. People.ai розробляє платформу для відділу продажів на базі штучного інтелекту, в клієнтах стартапу – близько 50 великих компаній.

Very Good Security, $35 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Україно-американська Very Good Security (VGS) привернула в цьому році $ 35 млн. Компанія працює над SaaS-рішенням, яке дозволяє корпоративним клієнтам не зберігати чутливі дані на своїх серверах, а передати управління ними VGS. Зараз в компанії працює більше 80 співробітників, з яких понад 50 – в Україні.

Ajax Systems, $10 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Український виробник професійних систем безпеки Ajax Systems Олександра Конотопського привернув в цьому році свій другий раунд – на цей раз на $ 10 млн. Інвестор, Horizon Capital, отримав міноритарний пакет акцій в результаті угоди. Зараз Ajax Systems продає свої продукти в більш ніж 75 країнах світу і реалізувала вже близько мільйона пристроїв. У компанії працює більше 800 чоловік, 20% з яких – в R & D.

MyCredit, $3 млн

Український Фінтех-стартап MyCredit привернув $ 3 млн від фінансової групи «ТАС». Стартап створює сервіс швидкого онлайн-кредитування, клієнтська база якого налічує понад 500 000 клієнтів. У планах MyCredit – залучати нових клієнтів, збільшити кредитний портфель і продовжити вдосконалення продукту.


По темі:  Де стартапам брати гроші на розвиток і що таке бутстреппінг


PromoRepublic, 2 млн євро

Фінно-український сервіс PromoRepublic, який допомагає малому та середньому бізнесу, маркетологам створювати контент для соціальний мереж, привернув seed-раунд в 2 млн євро. У планах компанії – масштабуватись на ринку Північної Америки.

Dorian, $2 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Стартап з Сан-Франциско, співзасновником якого виступає українка Юлія Палатовская, привернув $ 2 млн. Dorian працює над додатком для інтерактивних історій, де глядачі можуть впливати на розвиток сюжету.

Allright.io, $1,5 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Allright.io – онлайн-школа для вивчення англійської мови для дітей від 4 до 12 років. Компанію заснував у 2017 році українець Олег Оксюк. Цього року Allright.io привернув $1,5 млн. На момент закриття раунду (березень 2019 року) до стартапі працювало 50 осіб, 42 з яких – українці.

RetargetApp, $1,5 млн

RetargetApp розробляє рішення, яке автоматизує рекламні кампанії. Клієнтові потрібно лише уточнити мету кампанії та її бюджет: RetargetApp проаналізує статистику, знайде найкращі варіанти, створить кампанії і потім оптимізує їх за підсумками результатів. У 2019 компанія залучила $ 1,5 млн.

AxDraft, $1,1 + млн

Цього року український стартап AxDraft, який розробляє продукти для підприємців і компаній в області юриспруденції, привернув відразу три раунди інвестицій. Спочатку команда привернула «преакселераційний» раунд від компанії Overkill (сума не розголошується), потім – $ 150. 000 акселератора Y Combinator. Нарешті, в квітні 2019 року AxDraft отримав $ 1,1 млн з оцінкою в $ 10 млн від декількох фондів і ангелів.


Читайте також:  Як потрапити в Y Combinator і знайти інвесторів


SolarGaps, 1млн євро

Український стартап SolarGaps отримав безповоротний грант від Єврокомісії на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument. SolarGaps виробляє розумні жалюзі, які генерують сонячну енергію. Залучені кошти стартап планує витратити на доопрацювання b2b-продукту. Крім цього, на момент залучення фінансування, SolarGaps починав розгортати продажу свого b2c-продукту в країнах ЄС.

Liki24.com, $1 млн

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Українська платформа для пошуку і доставки медикаментів Liki24.com привернула $1 млн. Як розповідали в стартапі, залучені кошти команда витратить на розвиток технологічної платформи, посилення команди, маркетинг і розширення географії роботи сервісу. Зараз сервіс співпрацює з більш ніж 3500 аптеками по всій Україні, а його аудиторія налічує більше 30 000 користувачів.

Love & Live Fashion Group, $600. 000

Одна з небагатьох компаній не з IT-сфери в списку – Love & Live Fashion Group. Це український гурт fashion-брендів, в які входять бренди одягу, взуття та аксесуарів Love & Live, Katarina Ivanenko, а також маркетплейс українських брендів Shopping Mall. В цьому році Love & Live Fashion Group залучила два раунди інвестицій сумарно на $ 600 000. Гроші планують направити на на масштабування на українському ринку, перевірку концепції офлайн-магазину і підготовку для виходу на ринки інших країн.

Mate academy, $580 000

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Українська платформа для вивчення програмування і пошуку першої роботи в IT Mate academy привернула $ 580 000. Команда відзначала, що направить гроші на запуск нових навчальних програм, а також розширення наборів студентів по всій Україні. На момент залучення інвестицій Mate academy випустила і допомогла знайти роботу понад 200 студентам.

Localhalo, $500 000

Стартап Localhalo привернув близько $ 500 000 від ангельських інвесторів. Команда працює над безкоштовною соціальною мережею для сусідів, у неї вже близько 5000 користувачів в двох районах Лондона. Один із засновників проекту – українець Андрій Марьін. Залучені кошти в Localhalo витратять на маркетинг і розробку.

AnimalID, $500 000

Найбільші інвестиції в українські стартапи і компанії у 2019 році. - startups, news, investytsiyi

Український стартап Animal ID розвиває міжнародну платформу для власників домашніх тварин. Проект стартував у 2011 році як громадська ініціатива, а в 2015 переріс в повноцінний стартап. Зараз за допомогою Animal ID можна створити профіль домашнього вихованця і завантажити необхідні документи, а також купити жетон з цифровим QR-паспортом, який допоможе з пошуком тваринного при його зникнення. В цьому році стартап залучив $ 500 000, які направить на вихід на американський ринок і розробку додатків.

Viseven, $500 000 – $1,5 млн

Viseven займається наданням IT-послуг для корпорацій в сфері фармацевтики та охорони здоров’я, зокрема компанія спеціалізується на eDetailing – це digital marketing ніша в фарміндустрії. Цього року Viseven привернула інвестиції від AVentures Capital. Сума угоди не розголошується, але як правило, інвестиції AVentures в IT-компанії складають від $ 500 000 до $ 1,5 млн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu