Додатки, Життя, Новини, Технології

Додатки нас підслуховують? Чому ми бачимо рекламу певних брендів

01 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Кожен інтернет-користувач ділиться персональною інформацією в мережі. Багато додатків для смартфонів при установці вимагають надати доступ до контактів і розташуванню. Тепер агрегатори даних знають про нас стільки, що здається: вони нас підслуховують.

Письменник і дизайнер Роберт Рів одного разу гостював у будинку своєї матері. Він ніколи не обговорював з нею зубну пасту, яку вона використовує, і не набирав в пошуку цей бренд, проте тепер постійно бачить її рекламу. Він розповів, як це відбувається.

Перш за все, додатки соціальних мереж не підслуховують нас. Це теорія змови, яку вже неодноразово розвінчували. Справа в тому, що їм це не треба: ми самі несвідомо повідомляємо алгоритмам все, що їм потрібно.

Додатки збирають з нашого смартфона найрізноманітніші дані: ID пристрою, місце розташування, демографічні дані. Це всім відомо.

Агрегатори даних платять, щоб збирати дані з будь-яких джерел. Коли я використовую знижкову карту в магазині? Це відбувається при кожній покупці? Цей набір даних можна продати.

Покупки в мережевому супермаркеті можна пов’язати з Twitter-аккаунтом: у обох компаній є мої email і телефон. А коли я приймав умови угоди і політики конфіденційності персональних даних, то дозволив їм обмінюватися даними.

І тут починається найцікавіше.

Якщо мій смартфон регулярно знаходиться в тій же області GPS, де і пристрій іншої людини, ця інформація теж відслідковується. Агрегатори починають реконструювати мережу людей, з якими я регулярно спілкуюся.

Рекламодавці можуть використовувати мої інтереси, історію переглядів і покупок, щоб демонструвати рекламу моїм знайомим, а мені – те, що засноване на їх даних. На даних родичів, друзів або колег.

Таким чином, я буду отримувати рекламу того, що мені не потрібно. Однак цей продукт або послуга можуть зацікавити когось із близьких.

В результаті я несвідомо заведу розмову про ту саму зубну пасту. Алгоритмам не потрібно прослуховувати нас. Їм досить агрегованих метаданих.

Крім цього, важливо розуміти: це відомий факт. Про це неодноразово писали. Просто всім все одно. Ми вирішили, що наша приватність нічого не варта, і вже занадто багато розповіли про себе.

Отже, ось як це сталося.

  • Вони знають, яку зубну пасту купує моя мама.
  • Вони знають, що я гостював у неї.
  • Вони знають мій Twitter-аккаунт.
  • Тепер я бачу в Twitter рекламу цієї зубної пасти.

Наші дані стосуються не тільки нас. Їх можна використовувати при взаємодії з іншими людьми, щоб управляти їх поведінкою.

Не дивно, що політика персональних даних залишається гострим питанням. Нещодавно Німеччина законодавчо заборонила Facebook збирати дані користувачів WhatsApp. Крім цього, в січні 2021 року компанія повідомляла, що користувачі, які не приймуть нові правила конфіденційності, не зможуть використовувати месенджер. Однак рішення викликало масштабну критику, і від нього було вирішено відмовитися.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu