Кар'єра, Новини, Поради

Як пройти співбесіду в Apple: поради від колишнього стажера

09 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

У порівнянні з іншими техногігантами, у Apple найвищий показник утримання стажистів. Однак це означає, що компанія серйозніше підходить до відбору.

Анджалі Вірамгама двічі проходила співбесіду в Apple: на посаду стажера (та отримала оффер) і на повний день (вибула після першого етапу). Вона поділилася порадами, які допоможуть отримати посаду мрії.

Імовірність того, що після стажування в Amazon, Google та інших корпораціях, ви продовжите працювати на повну ставку, вкрай мала. Але ті, хто стажувався в Apple, дуже часто переходять в штат. Компанія дуже відповідально ставиться до культури і своєї конфіденційності, тому прагне утримувати всіх співробітників, в тому числі стажистів. Але це означає більш суворі критерії відбору.

Наймання в компанії відбувається дуже швидко. За два дні я пройшла чотири етапи співбесід, і до вечора вже отримала лист з офферу.

Крок 1: Як потрапити на співбесіду

Великі корпорації отримують тисячі відгуків, але на співбесіду запрошують лише небагатьох. Ось що допоможе підвищити шанси на працевлаштування.

  • Написати співробітникам компанії і попросити їх порекомендувати вас. Якщо ви ведете себе шанобливо, можливо хтось зможе допомогти вам. Я написала дівчині в Linkedin, і вона відповіла, що їй подобаються мої блоги. Після невеликої розмови вона повідомила, що зможе мене порекомендувати.
  • Відвідати ярмарок вакансій. Через пандемію зараз складно відвідувати такі заходи особисто, але ви можете спробувати взяти участь у віртуальних конференціях або ярмарках вакансій.
  • Зв’язатися з рекрутером безпосередньо. Важливо, щоб ви завжди були готові коротко розповісти про себе. Це стане в нагоді, якщо ви особисто зустрінетеся з потрібною людиною або добудете її поштову адресу. Будьте лаконічні та не витрачайте чужий час. Розкажіть про найбільше досягнення в кар’єрі або про найбільш ефективний проєкт.

Крок 2: Як успішно пройти співбесіду

Співбесіда може містити в собі від 4 до 6 етапів, більшість з яких технічні. Питання можуть бути абсолютно різними: алгоритми, структури даних, випадкові головоломки, питання системного проєктування або поведінкові тести.

Коли я була на ярмарку вакансій, мені вдалося поговорити з рекрутером Apple і презентувати себе. Їй сподобався мій підхід, тому вона просто взяла моє резюме і поклала його в стопку до решти. Я зрозуміла, що це поганий знак. Ярмарок вакансій тривав два дні, тому на другий день я помітила іншого рекрутера на стенді Apple і вирішила спробувати знову.

Другий рекрутер, ймовірно, був більш вражений моєю розповіддю. Він відправив мене в кабінет, де мені призначили співбесіду через дві години. На першому етапі було 2 технічних питання. Вони не були занадто складними, але вони стосувалися пограничних станів. Саме такі питання визначать, чи пройде кандидат співбесіду. Мій інтерв’юер відразу сказав мені, що я виконала відмінну роботу, я можу взяти участь у другому етапі. Я погодилася, і він був призначений через 5 хвилин після того, як я закінчила перший. Відразу після нього мені повідомили про те, що я впоралася, і призначили третій і четвертий етап на наступний день.

Після успішного проходження третього і четвертого раундів, вони сказали: «Вітаємо, ви отримаєте лист із запрошенням через кілька годин». Це найшвидша пропозиція, яку я коли-небудь отримувала.

Що стосується самих питань, в другому і третьому раунді мене питали про структури даних і алгоритмів, а також про прикордонні випадки в leetcode/hackerrank. Одне запитання стосувалося системного дизайну, а один з раундів почався з цікавої головоломки. На жаль, я не можу вказати приклади питань через умови конфіденційності.

У фінальному раунді мені задавали більше особистих питань. Рекрутер питав мене, якій роботі я віддаю перевагу. Оклад був досить хорошим, але не підлягав обговоренню. Але я не думаю, що для стажування оклад має велике значення.

При підготовці до співбесіди в Apple я б зосередилася на складних питаннях, що стосуються структури даних і алгоритмів, а не на довгих, з безліччю прикордонних випадків. Тут дуже важлива швидкість рішення.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu