Новини, Партнерська новина, Поради, Технології, Топ

Як перевірити чи прослуховується телефон: поради від сервісного центру ICOOLA.UA

09 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

В Україні діє закон, згідно з яким нелегальне прослуховування телефону загрожує кримінальною справою. Однак, незважаючи на законодавство, деякі особистості все ж вирішують порушити таємницю приватного спілкування. Звісно, якщо ви підозрюєте що ваш айфон прослуховують, звертайтесь в сервісний центр ICOOLA.UA – https://icoola.ua/, ми залюбки продіагностуємо ваш смартфон та зі 100% точністю скажемо, чи прослуховується ваш iPhone.

Як перевірити чи прослуховується телефон: поради від сервісного центру ICOOLA.UA - home-top, tech, porady, partners, news

У зоні ризику знаходиться буквально будь-яка людина, яка користується мобільним телефоном: чи це новомодний смартфон або ж старенький кнопковий агрегат. Втім, ніхто не говорить, що потрібно тут же бігти і викидати свій телефон, досить просто ретельно стежити за ознаками, які можуть підказати про прослуховування, і вчасно їх усунути. То ж давайте поговоримо про те, як перевірити чи прослуховується телефон і як позбутися від незаконного прослуховування, оскільки, якщо спецслужби зацікавилися вами, то у них є спеціальний дозвіл суду, а значить, все в рамках закону. Втім, збирати особисту інформацію можуть не тільки правоохоронні органи, а й інші особи.

Будь-яка людина, у якої є смартфон і соціальні мережі точно не раз бачила, що їх гаджети ніби читають думки, і видають в рекламі ті товари, про які зовсім недавно було згадано в розмові або навіть листуванні. Іноді, під час розмов по телефону можуть лунати дивні звуки, що наштовхує на думку про стеження і прослуховування ваших діалогів. І варто відзначити, що дуже часто такі думки не безпідставні. Якщо ви не здійснювали нічого протизаконного, то навряд чи вами зацікавилися спецслужби. Справа, швидше за все, в роботі спеціальних програм шпигунів, які тихо збирають інформацію про користувача і продають отримані відомості компаніям, що використовують їх для реклами. У будь-якому випадку, все це досить неприємно і змушує насторожитися та задуматися, як взнати чи прослуховується телефон.

Як перевірити чи прослуховується телефон: поради від сервісного центру ICOOLA.UA - home-top, tech, porady, partners, news

Як перевірити чи телефон прослуховується?

Точно перевірити чи прослуховується телефон, справа не легка. Щоб знати напевно, необхідно використати спеціальну апаратуру, яка є у представників правоохоронних органів. Однак деякі ознаки можна виявити самостійно, без сторонньої допомоги.

  • Батарея в телефоні буде необґрунтовано швидко розряджатися, адже для прослуховування чужого телефону на нього необхідно встановити спеціальне програмне забезпечення, яке буде шпигувати за користувачем. Воно, зрозуміло, буде постійно активним, а тому ресурси акумулятора швидко виснажуються;
  • Акумулятор завжди буде гарячим, особливо, якщо телефоном ніхто не користується, наприклад не дивиться відео, і він просто лежить. Як було сказано раніше, для того, щоб шкідливе програмне забезпечення працювало, необхідно багато ресурсів. А вони, в свою чергу, нагрівають батарею. Однак і тут все не так однозначно, адже швидку витрату заряду батареї можна пояснити тим, що мобільний зв’язок в конкретному місці неідеальний, тому гаджет повинен часто перемикатися між станціями. Не можна відкидати і вік телефону, адже чим більше йому років, тим швидше зношується акумулятор.
  • Якщо ви помітили, що ваш смартфон живе своїм життям, наприклад, лежить на дивані і різко включається підсвічування, або ж він починає ні з того ні з сього перезавантажуватися, то бажано перевірити гаджет на наявність сторонніх додатків. Дані ознаки можуть свідчити про те, що хтось дистанційно керує вашим смартфоном, а ви про це і не підозрюєте.
  • Якщо ваш смартфон почав довго вимикатися, тобто під час натискання на кнопку відключення телефон занадто довго думає або не вимикається зовсім, то існує ймовірність прослушки. Айфон повинен вимикатися швидко.

Як перевірити чи прослуховується телефон: поради від сервісного центру ICOOLA.UA - home-top, tech, porady, partners, news

  • Дуже часто, почувши якісь шуми або перешкоди при вхідних викликах, користувачі відразу включають режим параної і думають, що їх прослуховують. Але все може виявитися набагато простіше, адже ви можете перебувати біля телевізора чи аудіоколонок. Саме через це і будуть виникати перешкоди. Але, якщо ви далекі від подібної техніки, а в трубці під час розмови все ще чується шум або дивні перешкоди, то цілком можливо, що вас прослуховують.
  • Також до попереднього пункту можна віднести різний фоновий шум. Якщо ви деколи чуєте якісь клацання або ж відлуння, то це всього лише через поганий зв’язок. Однак якщо таке відбувається на регулярній основі, в незалежності від місцезнаходження, то це найімовірніше прослушка.
  • Якщо ви активно не користуєтесь мобільним трафіком інтернету, але він ніби магічним чином випаровується, то це також може свідчити про прослуховування. Сучасні смартфони дозволяють простежити, який обсяг даних ви спожили в конкретний день. Також можна подивитися окремо по додатках, скільки гігабайтів вони витрачають. Відштовхуючись від цих даних можна будувати висновки.

У будь-якому випадку, якщо ваш смартфон став вести себе дивно, варто приділити цьому увагу. Свідченням про прослушку телефону також може бути переадресація дзвінків. Її неможливо підключити віддалено, однак, якщо стороння людина змогла отримати доступ до вашого телефону хоча б на хвилину, то цього часу цілком вистачило б на підключення переадресації дзвінків.

Також дізнатися, чи прослуховують ваш смартфон чи ні можна за допомогою цифр, точніше конкретних комбінацій. Потрібно набрати спеціальний цифровий код, чи це Андроїд чи iPhone. Цей код зможе показати, прослуховують вас через переадресацію викликів чи ні. В меню телефону необхідно набрати *#21#. Після того, як Ви відправите код, вам надійде інформація про наявність або ж відсутність переадресації СМС і дзвінків. Більш того, ви дізнаєтеся навіть номер, на який відбувається переадресація. Якщо ви знайдете дивні незнайомі номери, які відрізняються від сервісних номерів вашого оператора, тоді необхідно негайно відключити дану функцію.

Телефон прослуховують – що робити?

Навряд чи телефонні розмови і листування всього населення України зможуть зацікавити представників правоохоронних органів. Але ж тільки вони мають законне право на прослушку і доступ до ваших особистих даних, і то тільки після постанови суду. Всі інші випадки – це вторгнення в приватне життя, тому ви маєте право робити ряд простих дій, які допоможуть убезпечити ваше право на недоторканність особистого життя. Слід просто користуватися правилами цифрової гігієни і ваш телефон не прослуховуватиметься.

Як перевірити чи прослуховується телефон: поради від сервісного центру ICOOLA.UA - home-top, tech, porady, partners, newsБудьте уважними з інформацією про себе, яку ви розміщуєте в соціальних мережах або залишаєте на ресурсах інтернету. Не вказуйте без крайньої необхідності свій номер телефону, адже в зворотному випадку ви будете отримувати постійний спам або дзвінки від шахраїв або колекторів.

Завантажуйте програми і файли тільки з офіційних надійних джерел з AppStore або Play Маркета. Іноді дуже хочеться заощадити на ліцензійному софті, проте наслідки від установки неофіційних версій можуть бути дуже неприємними.

При можливості користуйтеся надійним антивірусом. З його допомогою можна проводити регулярні перевірки вашого смартфона на наявність шкідливих програм. Іноді навіть офіційні магазини додатків можуть пропускати трояни в додатках.

Якщо ви хочете перестрахуватися, або ж позбутися від прослуховування телефону, то один з найкращих способів – це скинути смартфон до заводських налаштувань. Тоді всі програми і дані видаляться. Звісно, ще одним методом, який допоможе позбутися прослушки – це здати свій iPhone на Trade IN і обрати новішу модель.

Також ви маєте повне право звернутися в поліцію або ж до свого оператора стільникового зв’язку, якщо у вас є обґрунтовані підозри про прослуховування смартфона. Також ви можете звернутися до нас, в сервісний центр Apple – ICOOLA.UA і ми обов’язково провіримо ваш гаджет на наявність вірусів та жучків, які можуть негативно впливати на роботу вашого смартфону.

А це відео про те, як професійно ми виконуємо ремонт техніки Apple:

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu