Життя, Жінки, Новини, Поради, Топ

Переворот свідомості: НЕзвичайна історія НЕзвичайної жінки Євгенії Баранської

24 Червня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Великі перемоги – з найскладнішого батлу, або як серед мотлоху НЕкорисних звичок і НЕвпевненості віднайти та виточити себе справжню?! Рецептом успішних змін, котрі кожного б змусили пишатися собою та своїми вольовими якостями, ділиться з нами майстерка спорту, успішна й багатотитулована жінка Євгенія Баранська.

Євгеніє, перш ніж ми розпочнемо (хотілося б зробити це якось не тривіально), розкажіть про себе, будь ласка, декількома словами – саме тими, через які Ви себе самі ідентифікуєте.

Спорт, рішучість, витримка – саме ці слова, точніше те, що вони означають, я найбільше асоціюю зі своїм успіхом. Спорт став для мене тим ключем, котрий я тривалий час марно шукала, аби пізнати себе кращу – ту, якою я завжди була десь у мріях, ідеалах. Однак лише зі спортом я стала такою насправді! І я зараз не лише про зовнішність: про зовнішність навіть менше. Насамперед – про якість життя, ракурс світобачення та порозуміння з собою. Рішучість та витримка – це те, що мені вдалося в собі відкрити й водночас за допомогою чого я змогла зреалізувати все інше, що прийшло до мого життя, відколи спорт став його рушійною силою.

Переворот свідомості: НЕзвичайна історія НЕзвичайної жінки Євгенії Баранської - home-top, porady, news, zhinky, zhyttya

Треба зібратися з силами, щоб на одному подиху перелічити всі Ваші титули, Євгеніє! А це звання майстерки спорту України з фітнесу й бодибілдингу, титул абсолютної чемпіонки Кубку Києва 2017 у номінації фітнес-бікіні Федерації UFPF 2016, чемпіонки України в номінації фітнес-бікіні Федерації NABBA 2017, срібної призерки Кубку Європи в номінації фітнес-модель Федерації WABBA, 2017. І то лише основні спортивні досягнення! А ще ж Ви успішна фітнес-тренерка та велнес-коуч, авторка власних програм схуднення та реабілітації, волонтерка та спікерка! Поза цим – прекрасна мама 17-річної доньки. Євгеніє, як одна тендітна жінка може бути такою різносторонньою?

Упевнена, що багато досягати людина здатна в тому разі, якщо будуватиме чіткі плани, встановлюватиме собі самій непорушній правила, намічатиме  окреслені, а не довільні зони найближчого та перспективного розвитку. Без цього ніяк. Якщо ми не виділятимемо час на те, аби дослухатися до свого внутрішнього голосу, збагнути, чого ми хочемо, втекти від світу й поговорити з собою наодинці, зрештою ми заблукаємо в прірві невизначеності.

Спорт був мені зовсім чужим! Ба більше, у школі я була звільнена з уроків фізкультури та навіть від прибирання в класі – за станом здоров’я. Часті застуди були моїми одвічними супутниками. Не раз перебувала в стаціонарі із зовсім несприятливим діагнозом – бронхіальною астмою.

Однак якщо в нас є план і ми бачимо можливість його покрокової реалізації, сам шлях до великої мети стає низкою дрібніших, але не менш бажаних перемог. Це сильно мотивує працювати системно та рухатися якнайшвидше до мети. Водночас ніколи не треба налаштовувати себе на деякий фінальний результат: ще до досягнення омріяної точки А треба вміти бачити точку Б – так ви завжди будете в тонусі.

Так захоплено про це розповідаєте! Ви однозначно у своїй стихії! Схоже, спорт із Вами з самого дитинства?

Аж ніяк! Спорт був мені зовсім чужим! Ба більше, у школі я була звільнена з уроків фізкультури та навіть від прибирання в класі – за станом здоров’я. Часті застуди були моїми одвічними супутниками. Не раз перебувала в стаціонарі із зовсім несприятливим діагнозом – бронхіальною астмою. І лише десь після тридцяти я почала спочатку зрідка відвідувати спортзал і так само спершу несистематично брати участь у групових тренуваннях. Ще я любила та люблю лижі, щороку стараюся проводити зимові канікули з донькою в горах. Однак не надто вражає такий послужний список, авжеж?! (сміється)

О, так! Це викликає ще більший подив та захоплення! Отже, якщо й зовсім хтось зі спортом здається собі чужим, змінити байдужість чи нелюбов на справжню пристрасть ніколи не пізно?

Сьогодні спорт для мене – це життя. Життя в будь-якому віці прекрасне, прекрасне по-своєму. Так і в спорті: коли ти молодий – ти сповнений сил, енергії, у тебе міцне тіло й безліч дверей, щоб ними прийти в спорт. Але замолоду ти можеш працювати на виснаження й вичавлювати зі свого тіла всі ресурси на максимум. І в якийсь момент можна так захопитися, що й не помітиш, як тіло відмовиться тебе слухати.

Це через те, що ми звикли від нього вимагати, але нічого не даємо натомість, не вкладаємо навзаєм у міцність і витривалість свого здоров’я. Так сталося й зі мною! І спорт прийшов до мого життя (чи то радше я прийшла до спорту) не стільки планомірно й свідомо, скільки з рекомендацій лікаря – тобто вже з необхідності. Через фізично пасивний спосіб життя та зайву вагу фізичну активність потрібно було збільшити за призначенням лікаря.

Отже, як я вже попередньо говорила, я потроху почала озвичаюватися в спорті аж після 30-ти років. Але тоді ще зовсім не йшлося про професійний спорт. Та й вік тому не сприяв: коли розмінюєш четвертий десяток, спектр різновидів спорту, де можна досягти успіху, звужується, проте не зникає зовсім. З іншого боку, такий вік сприятливий для тих жінок, котрі мають дітей. Коли діти дорослішають і, відповідно, потребують менше уваги від мами, у жінки з’являється більше часу для себе. А тут якраз саме в цей період життя в жінок стаються несприятливі фізіологічні зміни, котрі, власне, спіткали й мене: уповільнюється метаболізм – привіт зайвим кілограмам, що беруться наче нізвідки. А там і перші ознаки старіння тут як тут. Спорт тоді стає єдиним розумним рішенням, аби залишатися у формі. Якщо ж є амбіції не тільки підтримувати тіло в тонусі, але й здобувати спортивні трофеї – час на диво зручний! Принаймні так було зі мною.

Бодибілдинг допоможе набути корисних звичок і подолати інші – над згубним впливом котрих ви вже давно задумувалися. Варто лише почати: поступово ейфорія від змін на краще витіснятиме все, що досі зачиняло від вас двері до спорту.

Добре, що зараз здоровий спосіб життя в тренді – до того ж незалежно від того, скільки тобі років. Зокрема, в бодибілдингу є номінації, де можна отримати перемогу в межах своєї вікової групи. Маю друзів, яким за 40, а вони й не думають про будь-які вікові обмеження: залюбки бігають марафони, отримують перші місця з гольфу, тенісу й не тільки. Спорт запускає механізм жадання перемоги. Саме жага перемагати долає стереотипи про вік. Ще сильніший мотив – щораз перемагати самого себе, свої ментальні установки та вийти на новий рівень фізичних можливостей.
Переворот свідомості: НЕзвичайна історія НЕзвичайної жінки Євгенії Баранської - home-top, porady, news, zhinky, zhyttya

Що, на Вашу думку, узагалі має значення у Вашому виді спорту (вік, статок, зовнішність, характер)? Якою має бути людина, аби мати успіх в бодибілдингу, а що, навпаки, може стати на заваді?

У бодибілдингу важливими є системність, цілеспрямованість, стійкість до спокуси. Ви зараз скажете, що вони важливі в будь-якому спорті: так, однак для бодибілдингу вони просто концептуальні. А на заваді можуть стати лінь, любов до смачної їжі й алкоголю. Щоб брати участь у змаганнях, потрібно мати час на тренування, можливість задовольняти пов’язані з цим фінансові потреби, а ще – от зараз точно здивуєтеся – естетичне світосприйняття. Глибоко переконана, що бодибілдерів поєднує любов до естетики та перфекціонізм.

Мій шлях до професійного спорту збудовано на власних амбіціях та інтеремі: мені було дуже цікаво, на що здатне моє тіло попри вік та відсутність спортивної бази.

Насамперед – щодо себе. Бодибілдери фактично зі свого тіла формують ідеальну версію себе – як скульптор ліпить ідеальну скульптуру, виточуючи кожну лінію, обережно наносячи кожен штрих. Але не треба думати, що зміни будуть тільки тілесні: зі змінами тіла ваша свідомість теж почне сприймати світ по-іншому. Скажу більше: якщо ви поки ще не володієте всіма переліченими позитивними рисами або й натомість маєте цілу низку небажаних звичок, однаково не варто думати, наче бодибілдинг не для вас. Цей різновид спорту вам допоможе набути корисних звичок і подолати інші – над згубним впливом котрих ви вже давно задумувалися. Варто лише почати: поступово ейфорія від змін на краще витіснятиме все, що досі зачиняло від вас двері до спорту.

Щодо бодибілдингу сьогодні існує чимало міфів, і часто вони стосуються саме здоров’я. Розкажіть, як саме цей вид спорту вплинув на Ваше здоров’я та чи мали ви негативний досвід?

Професійний спорт – це не зовсім про здоров’я. Це про виховання характеру, міцності волі й тіла. Людський організм  володіє надможливостями – я в це вірю. Однак спортсмен фізично не може постійно перебувати на пікові фізичних можливостей: організму потрібен час для відновлення. Також для повноцінного життя одного лише спорту недостатньо. Природна потреба людини – розвивати різні сфери свого «Я»: будувати сім’ю, збагачувати духовність, реалізовуватися у творчості, розширювати професійні навички тощо. Підготовка до змагань («сушка») в бодібілдингу супроводжується жорсткою дієтою, щоденними тренуваннями – усе це впливає на психологічний стан, у жінок збивається цикл, різке схуднення негативно відображається на шкірі, можуть бути проблеми зі шлунком.

Мій шлях до професійного спорту збудовано на власних амбіціях та інтеремі: мені було дуже цікаво, на що здатне моє тіло попри вік та відсутність спортивної бази.  Після першої сушки я мала порушення травлення й циклу, для мого організму це був серйозний стрес, особливо якщо взяти до уваги цілковиту відсутність досвіду. Наголошу ще раз: у світ бодибілдингу я прийшла в 35 років! У наступних змаганнях ми з тренером вже враховували мої особисті потреби – підготовка до змагань проходила м’якше й без негативних наслідків для самопочуття.

Євгеніє, а яким досягненням у спорті пишаєтеся найбільше?

Пишаюся першими змаганнями й останніми. Перші були для мене більше ментальним проривом: я не очікувала, що взагалі мене допустять до змагань, а натомість отримала титул абсолютної чемпіонки Києва з фітнесу та бодибілдингу. Усе було вперше, я не мала ні досвіду в підготовці, ні знань про можливості свого тіла. Останнім був Чемпіонат Європи: конкурентки були сильні, більшість із них уже титуловані та й у бодібілдингу по 5-10 років, а мій досвід на той момент складав менш ніж рік. Очікування тренера були на рівні «здобути хоча б 6-те місце», а я завершила змагання, замкнувши двійку лідерів! Для мене на той момент це був надрезультат.

А що найскладніше в обраному різновиді спорті (підготовка до змагань, поєднання буденної зайнятості зі спортом, можливо, складнощі виконання сімейних обов’язків, підтримка особистих стосунків паралельно зі щільним графіком тренувань)?

Бодибілдинг – це такий різновид спорту, де може проявити себе будь-хто, якщо тільки він любить чи має бажання полюбити силові тренування. Багато дівчат, які спочатку хотіли лише схуднути, і надалі для підтримки результату постійно відвідують фітнес-клуб: саме для таких у федераціях створили полегшені жіночі номінації, як-от: фітнес-бікіні, фітнес-модель, фітнес-діва тощо. Професійний спорт, безумовно, потребує часу й сил. Однак зі свого досвіду можу сказати, що коли ви самі маєте твердий намір зробити тренування частиною вашого повсякденного життя, то й ваші близькі вас будуть підтримувати та вболівати за вас – а тоді можливо все. Під час підготовки до змагань я продовжувала працювати та проводити час із родиною. Для мене це було вкрай важливо.

Ви доречно зачепили тему часу, адже серед найпопулярніших відмовок від занять спортом – його нестача. І справді, зазвичай наче й хочеться тренуватися, але родина, робота, прибирання, навчання… Після всіх цих справ сил уже немає, а ще в кіно сходити хочеться. Що б Ви порадили людині в такій ситуації? Чогось позбутися, щось змінити? Чи, може, їм просто бракує «магічного пенделя»?  

Особисто мені допомогли знання. Знання про те, як побудований наш мозок і чому нам інколи не хочеться чогось робити, особливо якщо це щось корисне. До прикладу, іти на тренування. Звідки брати сили, як керувати своїми емоціями? Шукаючи відповіді, я пройшла онлайн-курс Columbia Business School “Personal Leadership” («Персональне лідерство»). Саме знання, здобуті в межах курсу, щодо культивування внутрішньої сили та управління власною волею допомогли мені з успіхом пройти переломні етапи в спорті.

Практична порада початківцям – перед тим, як купувати курс тренувань, укласти із самим собою письмову угоду: так зване безумовне зобов’язання. Це такий план дій, до якого ви внесете всі причини займатися спортом, що вам тільки спадуть на думку, та якого дотримуватиметеся, допоки угоду не буде сповна виконано. Важливо чітко зазначити, що ви робитимете в разі пропуску занять, а також зафіксувати строки виконання угоди та послідовно намічений чіткий графік роботи над собою, відповідно до якого спорт має стояти пріоритетним щодо інших планів порядку денного. Інструкцію, як правильно розробити й функціонально

Переворот свідомості: НЕзвичайна історія НЕзвичайної жінки Євгенії Баранської - home-top, porady, news, zhinky, zhyttya

Євгеніє, яка змістовна й мотивувальна бесіда в нас вийшла! Що би ви ще побажали нашим читачам?

Не бійтеся почати! І не бійтеся помилятись чи подекуди бути слабкими! Як у будь-якій справі, на шляху до здорового тіла у вас будуть траплятися й моменти злету, і моменти занепаду духу, зневіри. Не засмучуйтеся. Головне – знати, як виходити з таких станів, а це означає по-справжньому себе пізнати та заволодіти собою, стати повноправним господарем свого життя. Використовуйте спорт найперше як інструмент самовдосконалення. Саме в періоди спаду в бізнесі  ваше тіло нагадає вам, що насправді ви можете набагато більше, ніж думаєте.

Науково доведено, що регулярні спортивні навантаження покращують роботу мозку. Успішні інтелектуали (а зараз ми всі змушені, хай і різною мірою, працювати розумово – сама епоха інформації зобов’язує) діляться досвідом, що завдяки виконанню регулярних силових вправ мають більшу стресостійкість та, що ще більше дивує, нарощують свою креативність, швидше ухвалюють рішення, більше ризикують (і перемагають) та легше переживають невдачі, якщо такі трапляються…

Отже, спорт відкрив мені мене! Скільки б років вам не було, чим би ви не займалися, яким би не був ваш щоденний графік, упустіть і ви спорт до свого життя – і якісні зміни вас приємно вразять!

Facebook та Instagram Євгенії – для вашого натхнення та мотивації:

https://www.facebook.com/Yevgeniabaranska/

https://www.instagram.com/genia_baranska/

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu